Seo Makale Nedir?

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

SEO makale nedir sorusu, hedef kitlenizin dikkatini çekmek için gerekli olan içinde ne olduğu oluşturma şekilleri olarak cevaplandırılabilir. Bu yazımızda SEO makale nedir sorusunu özetlemek gerekirse yanıtlandıracağız.

Anlayacağınız gibi, içerik yazmaya bile başlamadan ilkin kullanacağınız anahtar kelimeleri belirlemeniz gerekmektedir. Zira, içerik yazmak için zamana, emeğe ve beyin gücüne yatırım yapacaksanız, Google’ın çabanızı dikkate alması için de lüzumlu kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir.  Anahtar kelime listeleme işlemini, bir anahtar kelime online makale araçlarını kullanarakta yapabilirsiniz.

SEO Makale Kuralları

SEO uyumlu makale yazmak daima mühim olsa da, bu makalelerinizin doğal görünmesi gerekliliğinin önünde değildir. Kısaca makaleniz ilk olarak doğal görünmelidir, içeriklerinize kesinlikle doğal bir görünüm verilmelidir. Sözlerin akışının uyumlu ve zekice olması gerekmektedir, aksi takdirde okuyucunuz ilk birkaç cümleyi okuduktan sonrasında sitenizi terk edebilir.

  • #Doluluk İçerik yazarken, okuyucu açısından harekete geçirilebilir ve kıymetli data edinilebilir bir doluluğa sahip olmalıdır.
  • #Uzunluk İdeal olarak, içerik yazarları yazıları için minimum 500 kelime yazmayı hedeflemelidir, diyebiliriz. Okuyucularınıza ne kadar ilgili bilgi sunarsanız, hemen çıkma oranınızın da o denli düşük olacağını ihmal etmeyin. Zira hedef kitlenizle paylaşmak istediğiniz fikirleri zekice ve dolu dolu ifade edemezseniz ziyaretçileriniz sizi ciddiye almaz ve sitenizden ayrılır.
  • #Dilbilgisi Bu bağlamda dilbilgisi ve yazım kuralları da son aşama önemlidir, Türkçe kurallarına uyulması gerekir. Öte taraftan bilgilerin güncel olması da önemlidir.
  • #Güncellik Belirli bir yazı eskisi kadar okuyucu almıyorsa, ilgi düzeyini korumak için yazının güncellenmesi gerekebilir.

SEO makale, özetlemek gerekirse bu kurallara uyarak hazırlanan içeriklere verilen addır.

Editör Önerisi:  Seo İle Başarılı Olmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir