Seo

Seo Makale Nedir?

SEO makale nedir sorusu, hedef kitlenizin dikkatini çekmek için gerekli olan içinde ne olduğu oluşturma şekilleri olarak cevaplandırılabilir. Bu yazımızda SEO makale nedir sorusunu özetlemek gerekirse yanıtlandıracağız.

Anlayacağınız gibi, içerik yazmaya bile başlamadan ilkin kullanacağınız anahtar kelimeleri belirlemeniz gerekmektedir. Zira, içerik yazmak için zamana, emeğe ve beyin gücüne yatırım yapacaksanız, Google’ın çabanızı dikkate alması için de lüzumlu kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir.  Anahtar kelime listeleme işlemini, bir anahtar kelime online makale araçlarını kullanarakta yapabilirsiniz.

SEO Makale Kuralları

SEO uyumlu makale yazmak daima mühim olsa da, bu makalelerinizin doğal görünmesi gerekliliğinin önünde değildir. Kısaca makaleniz ilk olarak doğal görünmelidir, içeriklerinize kesinlikle doğal bir görünüm verilmelidir. Sözlerin akışının uyumlu ve zekice olması gerekmektedir, aksi takdirde okuyucunuz ilk birkaç cümleyi okuduktan sonrasında sitenizi terk edebilir.

  • #Doluluk İçerik yazarken, okuyucu açısından harekete geçirilebilir ve kıymetli data edinilebilir bir doluluğa sahip olmalıdır.
  • #Uzunluk İdeal olarak, içerik yazarları yazıları için minimum 500 kelime yazmayı hedeflemelidir, diyebiliriz. Okuyucularınıza ne kadar ilgili bilgi sunarsanız, hemen çıkma oranınızın da o denli düşük olacağını ihmal etmeyin. Zira hedef kitlenizle paylaşmak istediğiniz fikirleri zekice ve dolu dolu ifade edemezseniz ziyaretçileriniz sizi ciddiye almaz ve sitenizden ayrılır.
  • #Dilbilgisi Bu bağlamda dilbilgisi ve yazım kuralları da son aşama önemlidir, Türkçe kurallarına uyulması gerekir. Öte taraftan bilgilerin güncel olması da önemlidir.
  • #Güncellik Belirli bir yazı eskisi kadar okuyucu almıyorsa, ilgi düzeyini korumak için yazının güncellenmesi gerekebilir.

SEO makale, özetlemek gerekirse bu kurallara uyarak hazırlanan içeriklere verilen addır.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

1 Comment

  1. Merhabalar, tam seo uyumlu bir makalede oması gereken başlık etiketleri, ana kelimenin yoğunluğu olması gereken resim sayısı nedir?

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Seo