Seo

Organik Hit Programları İşe Yarar mı?

Organik hit uygulamaları kelimenin tam anlamıyla bir hiledir. Rakiplerinizin önüne geçmenin çirkin bir yoludur. Ancak bunun bazı yöntem dezüstünlükleri da vardır. Organik hitler internet sitenize bolca kaliteli içerikler girerek ve sitenizi en yüksek hızda tutarak edinilir. Bu organik trafiğin doğal yollarla alınması bazı durumlarda aylar sürebilir ve bu çok normaldir. Ancak hitleriniz bir kez yükseldiğinde sabit ve istikrarlı bir biçimde gelişmeye devam eder. Organik hit uygulamaları bunun tam tersidir.

Hitlerinizi Bir Günde Kaybedebilirsiniz

Organik hit programı sitenize “yapay” organik hit göndermenin bir yoludur. Ancak uygulamayla artırılan hitler aslında sitenizin Google tarafından ölçüldüğü doğal seviyesinde değildir. Organik hit programı bir gün çalışmayı bıraktığında yapay biçimde kazandığınız bütün hitlerinizi kısa sürede kaybederseniz.
SEO stratejilerini uygulama koymak ve bir internet sitesini büyütmek kuşkusuz basit değildir. Ancak Google emeklerin karşılığını daima verir. Yalnızca sabırlı olmak ve organik hit programı gibi hilelere başvurmamak gerekiyor. Bunlar sitenize kalıcı zararlar verebilen araçlardır. Bu zararlardan kısaca bahsedelim:

Site Adınız Yasaklanabilmekte

Google, organik hit uygulamalarını tanımlayabilecek kadar zekidir ve her geçen zaman daha da akıllı hale geliyor. Organik hit programı kullanmak geniş emekler verdiğiniz ve ömrünüzden zaman ayırdığınız sitenizin bir günde ortadan kaybolmasına yol açabilir. Google alan adınızı yasaklar ve Google arama sonuçlarından kaldırır.

Sitenizin Gelir Aracı Yasaklanabilmekte

Eğer sitenizde Google Adsense gibi servisler kullanıyorsanız Google, reklam servisi hizmetinizi durdurabilir. Google AdSense hesabınız yasaklanırsa sitenizden gerçek anlamda kazanç elde etmenin bir yolu kalmaz. AdSense alternatifleri katiyen AdSense kadar kazançlı değildir ve genelde AdSense hesapları yasaklanan kullanıcılar tarafından tercih edilir.
Organik hit programı gibi hile araçlarıyla kendi sitenize hit kazandırırken sizin gibi emek veren diğer sitelerin hitlerinin önüne geçtiğinizi unutmayın.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Hızlı bir yükselme olarak görülen bu hit programları tamamen sanal olduğu için ilk zamanlarda ziyaretçi alıyor gibi görebilirsiniz. Ancak uzun vadede bir katkısı olmadığının farkına varırsınız. Ayrıca bu sanal ziyaretleri arama motorları da ayırt edebilmektedir. Yasaklanma ve sıra kayıpları yaşanabilir.

  2. Uzun yıllardır web sektöründe olamama rağmen bu konulara her zaman şehir efsanesi boyutunda bakıyorum nedenine gelecek olursak hiç ummadığımız spam bir site ok iyi kazançları çok uzun süre sağlayabilmekte fakat her konuda titizlikle çalışılan kuralalra uyulan site beş kuruş kazandırmamakta. O yüzden google bu ne yapacağı hiç belli olmaz diye düşünüyorum.

  3. Hit programları kesinlikle zararlı, ilk başta göze hoş gelse de zamanla google çok ağır cezalandırıyor. Bunun bir çok örneği var internette forumlarda.

  4. İnsanlar tonlarca para veriyor bu proğramlara. Bu şekilde sizin gibi açıklayan var mı acaba? Teşekkürler.

  5. daha önce kullandım sanki iş gördü görmedi bilemiyorum tahamumcu.co.tr ilgili makeleyi okudum ama gercekten herşeyin doğrusu doğru sözcükler kullanarak doğru bir sonuç almaktır livben.com için cok şeyler yaptım sonuc hüsranla biterken bir anda organik hitlerle ie hızlı bir şekilde zirveye fırladım backlink en iyi dost olarak gördüm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün