Gündem

En İyi Hosting Firmaları 2023

Merhaba dostlar.

Bugün web sayfası oluşturmak isteyen kişilerin ilk başta araştırma yapmış olduğu ve güvenle alışveriş yapmak istediği bilişim firmalarını inceleyeceğiz. Web sayfası oluşturmadan ilkin sitem 7/24 açık kalsın, süratli olsun, güvenilir şirket olsun, teknik destek versin şeklinde değerlendirmeler yapabilirsiniz. Bende bu aşamada en iyi hosting firmaları için araştırma yaptım ve hizmet aldıklarım dahil hepsinin içinde bir karşılaştırma yapacağım. Bunu bir tek kendi fikrime gore değil web kullanıcılarına görede sıralayacağım.

Hazırsanız ilk olarak firmaların listesini yazmadan ilkin her yıl bu analizi güncelleyeceğim. Sürekli olarak güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

✅✅✅#### Küçük Bilgilendirme ####✅✅✅
Listede yer edinen hosting firmalarına duyrulur. Herhangi bir yanlış bilgilendirme var ise tahamumcu@gmail.com adresine mail atarak ulaşmanızı rica ederim.

En İyi Hosting Firmaları 2023

#1 – Hostixo

Son zamanlarda çok sık karşılaştığım bir firma olduğunu söyleyebilirim. Gerek tasarımı gerekse müşteri panelleri ile beni etkiledi açıkcası. Firma yetkilileri ile görüşerek listeye eklemek adına testler sağlamak istedim ve beni kırmadılar. Oldukça cana yakın olduklarını söyleyebilirim. Testlerimi gerçekleştirdiğimde performans anlamında gerçekten akıcı ve kesintisiz olduğunu söylemeden geçemem. Fiyat olarakta güncel dolar kurumuz ile oldukça uygun fiyatlara sahip olan Hostixo rakiplerinin arasında gerçekten fiyat performans olduğunu söyleyebilirim.

Tekelleşen hosting sektöründe farkındalıklar getirmek ve güncel yapılar ile en iyi hizmeti sağlamaya çalışmak farklı bir anlayış. Hostixo firmasında bunu görerek listenin başına koyma kararı aldım. Aynı şekilde aşağıdaki bağlantıdanda giriş yaparak siteyi gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Bu affiliate çalışması değil gerçekci puanlamayla yapılmış bir çalışmadır. Herkesin fikirleri değişkenlik gösterebilir fakat listenin başında yerli ve müşterisini düşünerek haraket eden işletmelerin olması gerektiğini düşünüyorum. Birçok firma ile çalıştım ve performans konusunda kayıpsız ve kesintisiz bir hizmet sağladıklarını söyleyebilirim. Destekten bahsetmiyorum bile çünkü gerçekten hızlı ve aktif olarak yardımcı olmak adına çalıştıklarını görebildim. 

Tıkla ve Hostixo Ürünlerini İncele

Fiyat = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )

#2 – Turhost

Turhost hakkında söylenecek bir kelime bulunmuyor. Kişisel kişisel blog web sitemi turhost sunucularında barındırıyorum. Sitem üstünde gezinebilirseniz hız mevzusunda {nasıl} bir performans verdiğini kendi gözünüzle görebilirsiniz. Destek mevzusunda gerek satış öncesi gerekse satış sonrası destekleri ile yarı yolda bırakmıyorlar. Bu listede 1. sıraya koymamın sebebi herhangi bir sponsorluktan dolayı değildir. Bir çok web sayfası sponsorluktan koyuyor sadece kendi web sitem dahil web üstünde bulunan bir çok kişisel blog sitesi turhost’tan hizmet alıyorlar.

Hız ve destek mevzusunda hakkaten tam puan aldıklarını söyleyebilirim. Verilen hizmete gore fiyatlarında aynı oranda olması hatta yeri vardığında kampanyaları ile beraber uygun fiyata gelmesi, açıkcası farkını ortaya koymasına sebep oluyor. Türkiye’nin en iyi şirketi olarak anılan Turhost, 2004 senesinde faaliyete girmiş, 2006 senesinde ise sektörde ağırlığını gösteren bir şirket. Web site ile ilgilenen kişilere “Turhost’u biliyor musun?” diye sorduktan sonrasında alacağınız yanıtların negatif olacağını kesinlikle düşünmüyorum. Sektörde önder firmadan hizmet almanız hem güvenlik açısından hemde sitenizin performans açısından oldukça iyi bir seçim olacaktır. Doğal olarak yarı yolda kalmayacağınız, her noktada size destek olmak için çaba gösteren destek ekibinide sayarsak, tadından yenmez. Puanlama aşağıdaki şekilde.

Fiyat = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )

#3 – Natro

Natro şirketi hosting sektöründe en köklü firmalardan biri. Kuruluşu 1999 olan bu şirket sektörde en eski firmalardan biridir. Listenin 2. esnasında yer edinen bu şirket sunucu performansında kaybettiğini belirtmek isterim. Ters takdirde destek ve fiyat açısından hakkaten bolca kampanya icra eden bir şirket. Sadece sunucuların yoğunluğumu desem yoksa donanımdan mı bilemiyorum fakat performans tarafında bir yavaşlık olabiliyor. Fakat buna karşın 4 yıldız alıyor.

İnternet üstünde birçok şahıs domain ve hosting hizmetini natrodan almıştır yada almaya devam ediyordur. Bir çok şahıs destek kısmında problemlerin bulunduğunu 7/24 emek verme sistemi olsa dahil destek tarafında noksan kalındığından yakınıyor. Bir kısmıda performans tarafında düşüşten kaynaklı olduğu söyleniyor. Daha ilkin natroda çalışan sitelere göz attım ve performans’ta optimizasyondan mıdır bilmiyorum fakat bir sorun göremiyordum. Oldukça hızlıydı. Sadece web yorumlarına gore hareket etmek isterim ve puanlamayı buna gore yapıyorum.

Fiyat = ⭐⭐⭐⭐/ 4 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )

#4 – İsimtescil

Sektöre domain mevzusunda en fazla kayıt icra eden şirket olarak adını kazıtan İsimtescil, listemizin 3. esnasında yer ediniyor. Genel olarak her insanın domain kayıt işlemlerini isimtescil’den yaptığını elbet duymuşuzdur. Hakkaten oldukça fazla alan adı uzantısı için kayıt şansı veriyorlar. Türkiye’de bu kadar fazla çeşitlilik hemen hemen bulunmuyor oldukça fazla. Fiyat mevzusunda birazcık tuzluda olsa sistemsel olarak hakkaten doğru ve güvenilir çalışan bir firmadır.

Sunucu performanslarının oldukça iyi bulunduğunu söyleyemiyorum sadece destek kısmında süratli olduklarını söyleyebilirim. Listenin 3. esnasında olmalarının sebebi fiyatlarından kaynaklıdır ki aslen sektörde artık herşey pahalı. Fakat yaptıkları kampanyalar ile gene bizim gönlümüzü çelen isimtescil şirketi, sektörde ki varlığını geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu tasarımsal değişim ile göstermeye devam ediyor. Eğer domain hizmeti düşünüyorsanız bir tek, isimtescil bu mevzu hakkında en fazla çeşitliliği sunan şirket diyebilirim. İnternet yorumlarına görede fiyatta pahalı fakat çeşitlilik ve destek açısından övülen bir firmadır. Puanlama şu şekilde;

Fiyat = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )

 

#5 – Güzel Hosting

Kişisel blog sitelerinin yada hızla büyüyen girişimlerinde gözde sponsor dağıtım şirketi Güzel hosting hakkaten işini bilen bir şirket. Destek kısmında düşük kalması fakat fiyat ve performansta öne çıkması hakkaten şaşırtıyor. Listemizin 4. esnasında yer edinen GüzelHosting, internette bulunan kişisel blogların sponsor adresi diyebiliriz.

Sponsorlara yüklenmelerinin sebebi bir tek reklam değil, kendi kalitelerini göstermek ve isimlerini duyurmak. R10 üstünde bir çok şahıs domain işlemleri için güzel hosting firmasını tercih ediyor diyebilirim. Şu demek oluyor ki bu benim görüşüm, bir çok domain kaydı bu firmadan yapılıyor son dönemde. Destek kısmında kendilerini geliştirmelerini ve ilerleyen süreçte listemizde üst sıralara çıkacaklarını düşünüyorum. Belirtmeliyim ki performans kısmında da 4 puan alarak hız mevzusunda yinede iyi bir iş çıkarıyorlar. Donanımsal ve yazılımsal olarak sundukları çözümler ile performansta iyi bir netice elde ettiklerini söyleyebilirim.

✅ Fiyat = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )

#6 – Alastyr

Eskiden beri hizmet elde eden ve sektörün köklü firmalarından Alastyr listemizin 5. esnasında. Daha öncesinde hosting ve domain mevzusunda hizmet aldığım firmalardan biridir. Performans tarafında hakkaten oldukça iyi bir optimizasyona sahipler. Son dönemde {nasıl} bir alt yapıya haiz bilmiyorum sadece web sektöründe hakkaten iyi bir iş çıkaracaklarını tahmin edebiliyorum.

Fiyat tarafında öteki firmalara gore birazcık pahalı diyebiliriz. Sadece destek kısmında bu açığı kapattıklarını söyleyebilirim. Süratli ve bilgili destek ekibi ile müşterilerine 7/24 destek vermekteler. İnternet yorumlarını göz önüne alırsak hakkaten fena yorumla karşılaşmak mümkün değil diyebiliriz. Doğal olarak aralarda yaşanabilir sadece alastyr destek ekibinden ve performansından hepimiz oldukça memnun diyebiliriz. Bu istikrarla gider ise 2022 senesinde üst sıralarda göreceğimizden inanırım.

Fiyat = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )

#7 – Hostinger

Uzun senelerdir hizmet veren hostinger listemizin 6. esnasında yer ediniyor. Oldukça fazla internette yorumu olan fakat performans ve destekde hakkaten memnun kalınmadığını belirtmek isterim. Fakat uzun senelerdir sektörde varlığını gösteren hostinger kendini her geçen gün geliştirmeye devam ediyor diyebilirim.

Son dönemde meydana getirilen kampanyalar ile tuzlu olan fiyatlarını birazcık daha uygun fiyata çekmeleri puanlamayı etkilemesede müşterilerini mutlu ettiğini söyleyebilirim. Donanımsal olarak performansları iyi olabilir sadece optimizasyon kısmında yada sunucu doluluğundan kaynaklı bir performans kaybının bulunduğunu belirtelim. Destek kısmında noksan olan hostinger, kendini geliştirmeye devam ediyor ve ilerleyen süreçte daha iyi bir alt yapı ve ekibe haiz olacaklarını düşünüyorum.

Fiyat = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐ / 2 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )

#8 – Hosting

Destek kısmında oldukça süratli olduğuna dair web yorumları ile listemizin 7. Esnasında yer edinen Hosting.com.tr sektörde uzun süredir hizmet vermekteler. Fiyat açısından birazcık pahalı olmaları onları tercih edilemez kılsada, sunulan süratli destek ile bu açığı kapatıyorlar. Performans açısından oldukça pozitif yorumlar görmedim fakat sunucularında barındırdıkları siteleri ziyaret ettiğimde oldukça büyük bir performans kaybı görmedim.

Bu şirket ile ilgili oldukça fazla yorum hayata geçirmeye gerek yok, web üstünde destek kısmında hakkaten süratli olduğuna dair birçok yorum mevcut. Bir tek performans kısmında aralıklı kesintilerin olduğuna dair yorumlara tanık oldum. Ne kadar doğru bilemiyorum sadece listemizde 7. Sıraya koyuyorum.

Fiyat = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 Puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 Puan üstünden )

#9 – İHS

Geçmişte oldukça meşhur olan İHS, son dönemde oldukça fazla tercih edilmiyor. Sadece bunun sebebini net olarak bilemiyorum. İnternet yorumları oldukça iyi olan İHS, reklam tarafında düşüşte bulunduğunu belirtebilirim. Destek tarafında web üstünde yorumlar hakkaten iyi. Süratli ve teknik mevzularda bilgili kişiler ile çalıştıklarını söylüyor İHS şirketi ile çalışanlar.

Genel olarak R10 tarafında domain bazlı alım icra eden kişiler destek kısmı hakkında yorumları oldukça iyi. Sadece sunucusal performans olarak eksiklikleri var diyebiliriz. Bunuda ilerleyen süreçte düzelteceklerini düşünüyorum. Reklam kısmında birazcık daha asılmaları ve sektörde varlıklarını göstermeleri gerekiyor. Fiyat açısından oldukça ucuz değil, çokta pahalı değil diyebilirim. Sadece listemizde yer almayı hakeden, işini ciddi icra eden firmalardan biri diyebilirim.

✅Fiyat = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )

#10 – Vargonen

Sektörde varlığını hemen hemen yeni yeni göstermeye süregelen vargonen, fiyat açısından oldukça pahalı olmasından dolayı oldukça fazla tercih edilmiyor diyebilirim. İnternet üstünde olan yorumların hepsi fiyatların oldukça abartı yüksek bulunduğunu sadece kuruluşun ve hizmetin kaliteli bulunduğunu söylemekteler.

Daha ilkin çalışmadığım için oldukça fazla yorum yapamayacağım sadece fiyat tarafında 1 puan alarak listemizin 9. esnasında yer almaktalar.

Fiyat = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )

#11 – Bluehost

Eğer ingilizceniz var ise bluehost ile çalışabilirsiniz. Performans olarak oldukça iyi olduğu söyleniyor fakat fiyat ve destek tarafında oldukça düşük olduklarını söyleyebilirim. 7/24 destek sağlasalarda tutarları oldukça pahalı. Sadece performans açısından hakkaten kullanan kişiler oldukça iyi bulunduğunu söylemekteler.

Fiyat = ⭐⭐ / 2 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )

#12 – SH

Listemizin son esnasında olan SH, geçmiş dönemde yaşadıkları üzücü durumdan dolayı bayağı fazla yitik yaşadılar. Sadece kendilerinden taviz vermeden hizmet vermeye devam eden SH, hizmet açısından uygun fiyatlı firmalar içinde giriyor diyebilirim. Performans ve destek tarafında düşük kalan SH, listemizin son esnasında ve puanlama aşağıdaki şekildedir.

Fiyat = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )

 

Evet yazımızın sonuna geldik ve burada ki firmaları tamamen web yorumlarına ve kendi yorumlarıma gore listeledim. Burada aldığınız verilere gore internette araştırma yaparak hizmet satın alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer listede hatalı bir informasyon yada firmaları rahatsız edecek bir söylem var ise tahamumcu@gmail.com adresine mail göndererek bilgilendirme sağlamalarını rica ederim.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

59 Yorum

 1. Hosting bir websitesi için en önemli unsurdur. Özellikle kesintisiz hizmet ve ziyaretçilere daha hızlı bir sistem sunmak için sağlam firmalardan iyi hostingler tercih edilmelidir. Bu minimalde güzel hostingi tavsiye ederim.

 2. Turhost firması ile çalışıyorum bende ve bu zamana kadar herhangi bir problem yaşamadım. İşlerinde oldukça başarılılar. Güzel bir liste olmuş ellerinize sağlık.

 3. İyi sunucu seçimi gerçekten önemli, Türk firmalar arasında güvenilir ve adından söz ettiren firmaların sayısıda bir hayli fazla.

 4. Güzel hosting’e destek konusunda haksızlık yapılmış gibi geldi. 3 sene boyunca kullandım bir sıkıntı yaşamadım destek konusunda. Tabii bu kişiden kişiye göre de değişebilir. 3 sene güzel hosting şu an ise alastyr kullanmaktayım. Bir problem yok şu anda da.

  1. Güzel hosting kaliteli bir firma ancak internet yorumlarına göre hareket edildiğinde sonuçlar bu şekilde çıkmakta maalesef. Ancak domain konusunda vb bir problem yaşayan şu ana kadar görmedim diyebilirim.

 5. Listedeki bir çok firma gayet kaliteli ancak birde veridyen firmasını da araştırmanızı tavsiye ederim .

 6. Güzel hosting kullanıyorum ve oldukça memnunum. Aslında r10 da tanıtımı yapılmış bir site daha var nuvola diye orayı da araştırıp yazınıza ekleyebilirsiniz. Güzel bir yazı teşekkür ederim.

 7. Listedeki hostingler dışında herkese Teknofirst firmasını öneriyorum oldukça gelişmiş ve ilgili bir hosting firmasıdır. Reseller ve sunucu hizmetimi 6 aydır aktif bir şekilde kullanıyorum.

  1. İlgili teknofirst firmasınıda inceleyeceğim. Belki farklı bir hosting firma listesinde yer verebilirim.

 8. Listedeki bazı firmalar sadece ünlü. Hizmet olarak çok memnun değilim,sebebi ise kullanıcı dostu olmamaları. Bu kadar büyük olmayan firmalar bile daha iyi hizmet veriyor..

  1. İlk 3 sıraya koyduğum hosting firmaları oldukça kullanıcı dostu. Tabi kişiden kişiye değişebiliyor. Zevkler ve renkler tartışılmıyor sonuçta.

 9. Tamda hosting araştırması yaparken karşıma çıkan bir liste, teşekkürler. Listedeki bir kaç firma ile daha önce çalıştım fakat pek memnun kalmadım, denemek istediğim ve gözüme çarpan bir iki firma var listenizde.

 10. bende kaç farklı firmadan host aldım ama hepsi birbirinden beter çıktı enson yerli bir firma olan v…. ile başlayan bir firmadan aldığım host beni oldukça memnun etti.

 11. Yıllardır Güzel Hosting kullanıyorum, birçok web sitemi Güzel Hosting’de barındırdım. Herhangi bir sunucu problemi yaşamadım, genelde basit problemlerle kaşılaştım ve destek ekibi hızlıca çözdü. Büyük problemlerde nasıllar bilmiyorum tabi ki, ama çok hızlılar, o kesin :)

 12. İsimtescili 10 yıldır domain için kullanıyorum, natro ile ilgili bir şey diyemem pek memnun kalmamıştım. Güzel hosting de iyi bir kaç sitemiz ordaydı. Çok güzel yazı olmuş elinize sağlık çok teşekkürler.

 13. Kesinlikle Güzel Hosting diyorum yıllardır tüm projelerimizde kullanırız herhangi bir sorun dahi yaşadığımızı görmedim. Teknik destek bakımından sorun yaşasanız dahi onun anında çözüme kavuşturuyorlar kısacası hosting alacaklara Güzel Hosting farkını yaşamalarını tavsiye ederim.

 14. Daha önce guzelhosting ile çalıştım gerçekten işleri iyi yapıyorlar. Her şeyin otomatik gerçekleşmesi zaten başlı başına zamandan tasarruf demek. Natroyla da çalıştım ama natrodan hiç memnun kalmamıştım sene 2015ti sanırım. Güzel anlatım için teşekkürler..

 15. Çok iyi bir konuya değinmişsiniz. Araştırmalarım sonucunda Performans açısından ucuz fiyatlı hostingler tavsiye edilmediğini fakat kendi işim için çok performanslı bir hosting’e ihtiyacım olmadığını düşünüyordum. Aydınlattığınız için teşekkür ederim.

 16. Hosting firmalarına kızabiliyoruz ancak çoğu zaman kendi kurmuş olduğumuz sistemler ve yazılımlar sonucu hatalar alabiliyoruz. bu doğrultuda firmaları kötülemek doğru olmaz. destek olarak da bi dönem çalıştığım Güzelhosting den gayet memnun kaldım.

 17. turhost kaliteli fakat fiyat bakımından biraz indirime gitse fena olmaz gibi, şu aralar güzel hosting ile çalışıyoruz fiyat / performans bakımından oldukça memnunum. 1 yıl oldu kapanma vs bir sorun çıkmadı

 18. alaystr firmasını 10 yıldan uzun bir zamandır kullanıyorum ve çok memnunum. listede yer alan firmalar zaten uzun yıllardır piyasada yer alıyorlar.

 19. Yıllardır bir çok hosting firması kullandım. Şimdiye kadar en fazla memnun kaldığım firma güzel hosting oldu. Şu an insan kaynakları ve kariyer olanakları üzerine web sitesi yapmaktayım ve hostingi guzel.net üzerinden alıyorum. Oldukça memnunum. Bu güzel makale içinde teşekkürler.

 20. Bende diğer arkadaşlar gibi tercihimi güzel hostingten yana kullandım yaklaşık 1 senedir kullanıyorum oldukça memnunum.Benim için önemli olan hususlardan birisi destek ekibinin hızlı olmasıdır.Bu konuda güzel hosting beni hiç üzmedi diyebilirim.Özellikle yeni hosting alacak arkadaşlar için yazınız güzel bir kılavuz olmuş tebrik ederim.??

 21. ben host olarak yıllarca hep seker sundu hostu kullanmaktayım ve memunumda hiç bir sıkıntı yaşamadım sitelerimde.

 22. Çok güzel bir konuya değinmişsiniz bende hosting kullanıyorum gayet te memnunum yazı için teşekkür ederim.

 23. Listedeki bir çok hosting firması ile orta vadede en az 5-6 ay çalıştım. Ama Turhost ile 10. Yılım bitti. Yazıda yer verdiğiniz tüm firmalar sektörde rüştünü ispatlamış ve kullanıcısını asla pişman etmeyecek firmalardır. Bilgilendirme için teşekkürler.

 24. Ben hem güzel hosting hemde isimtescil kullanıyorum ama en çok memnun olduğum isimtescil.

 25. Turhost Natro İsimtescil Güzel Hosting hosting firması ile orta vadede çalıştım. Yazıda yer verdiğiniz tüm firmalar site sektörde kendini ispatlamış firmalardır.

 26. İçlerinden güzel hosting, ihs, turhost ile çalıştım ve hepsinden çok memnun kaldım.
  Liste ve önerileriniz için teşekkür ediyorum.

 27. Hosting bir websitesi için en önemli unsurdur. İyi sunucu seçimi gerçekten önemli. Daha önceden hosting ve natro ile çalıştım ve bir sorun yaşamadım. güzel içerik olmuş emeğinize sağlık

 28. Listenizde yer verdiğiniz Güzel Hosting firmasını yıllardır projelerimde kullandım. Fiyat olarak rakiplerine nazaran daha uygun fiyatlı olduğunu düşünüyorum bu da büyük bir artı ek olarak aldığım hizmetlerle alakalı ne zaman sorun yaşasam çok hızlı şekilde geri dönüş sağlayıp problemi çözüme kavuşturdular. Herkese tavsiye ederim.

 29. Şu zamana kadar Güzel Hosting ile hosting, sunucu ve alan adlarım konusunda çalışıyorum. Gerçekten hem fiyatlarında hem de verdikleri desteklerde çok güzel işler çıkartıyorlar. Güzel Hosting candır, tavsiye ederim.

 30. Bu detaylı içerik için size minnettarım hocam. Gereksiz google reklamları yüzünden bazen çok illet firmalara düşebiliyoruz

 31. ben 5 senedir Natro firması ile çalışıyorum gayet memnunum. Canlı destek ve normalde destek hattı her konuda her saat yardımcı olmaktadırlar. Ellerinden gelen tüm bilgileri sizinle paylaşmaktadırlar.

 32. Listedeki firmalar çoğu sektördeki emektarların bildiği firmalar ve gerçekten kaliteleriyle fark yaratanlar. Derleme için teşekkür ederiz, fikir edinmek ve bildiklerini geliştirmek için güzel bir kaynak olmuş doğrusu.

 33. Listede firmalar arasından sadece Alastyr’ı deneyimleme şansı buldum. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine ilk hostingimi bu firmadan almıştım. 6 yıldan uzun süredir kendileri ile çalışıyorum ve oldukça memnunum.

 34. En iyi hostingleri bir başlıkta toplanması yararlı bir konu olmuş Teşekkür ederim
  Hosting konusu bu sektöre özellikle yeni başlayanlar için sorun olmuştur. Bu konuyla birlikte bir ışık tutacağına inanıyorum sağolun.

 35. Ben 10 yıldan bu yana güzel hosting ile çalışıyorum. Kesinlikle bir kere bile beni mağdur etmediler. Kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca listede bulunan tüm firmalar Türkiye’nin köklü hosting ve domain firmalarından

 36. Güzel hosting tek geçerim, 10 yıllık bir süredir çalışırım kendileriyle. Herhangi bir sorun olduğunda destek hattı çok hızlı çalışıyor ve sorunu gideriyor.

 37. Bugune kadar hep natro ile çalışırdım artık güzelnete geçtim gerek fiyat gerekse hızlı müüşteri desteği açısından kalitei bir firma.

 38. Hocam uzun zamandır Güzel Hosting kullanıyorum ve oldukça memnunum. Özellikle panelinin kullanımı çok rahat. Güzel bir liste olmuş teşekkür ediyorum

 39. Ihs hostingi uzun zamandir kullanirim kesinti yavaslama denk gelmedi teknik destegide hizli hemen donus yapiyor.

 40. Bugüne kadar Natro ile çalışmıştım, ancak şimdi GüzelNet’e geçtim. Hem fiyat hem de hızlı müşteri desteği açısından kaliteli bir firma.

 41. Yeni faaliyete geçirdiğimiz hukuk büromuz için yaptığımız posting araştırmalarına yazınızın çok büyük etkisi oldu. Bilgilendirme için teşekkürler.

 42. Yıllardır Hosting hizmetleri ile çalıştığım Guzel Hosting ve Megatrhost kesinlikle bu güne kadar beni hiç pişman etmedi. Domain olarak da isimtescil ile çalışıyorum.

 43. Listedeki çoğu firma ile çalışma şansım oldu. Türkiye’de bana göre öne çıkan firma Turhost. Güzelnet, Odeaweb firmalarından da memnun kaldım fakat Natro, İsimtescil gibi firmalardan memnun kalamadım.

 44. Hasçay Nakliyat olarak bizde alastyr kullanıyoruz gayet memnunuz kendilerinden. Evden eve nakliye sektöründe öncü gelen firmamız site güvenliğine önem vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün