Kitap

Bu Gece Benimle Kal Veronica

Evet veronica ben geldim. Loş ışık dolu evinin kapısından adım attım. Beni kabul eder misin Veronica? Evinde ki tabloların anlamlarını bana anlatır mısın Veronica?

Işıklar ile donattığın ama içerisinde ki karanlığında yaşadığın evinden artık çıkmanın zamanı gelmedi mi Veronica? Aynalarla barışmanın zamanı gelmedi mi? Rüyalarıma girdiğin günlerde sabahlara nasıl uyandığımı bilmek ister misin Veronica?

Çok soru sordum veronica beni biraz rahat bırakır mısın? Çünkü kafamda düşünmem gereken çok şey var. Bunları seninle paylaşamam Veronica. Ama bilmelisin ki hiç biri senin hakkında değil. Kötü şeyler düşünmüyorum hakkında, umarım sende benim hakkımda kötü şeyler düşünmüyorsundur. Tamam bende aynalarla barışık değilim haklısın, ama sen beni çözebilirsin Veronica. Bu gece benimle kal Veronica

Bu Gece Benimle Kal Veronica

Oturup sohbet edelim seninle Veronica. Sen o karanlığından bana seslen. Bende sana loş ışıklı odamda ki dolabın aynasından sesleneyim. Biliyorum çok yanlış şeyler yaptım bunların hepsini sende gördün. Aklımın almadığı şeylerle doldurdum hayatımı ve kafamı. Herşeyi büyüttüm kafamda evet bunların hepsinin farkındayım. Akşamları artık dışarı çıktığımda hissedebiliyorum herşeyi Veronica. Uçan yarasalar, çığlık atan baykuşlar, arkamdan koşturan köpekler, köpekten kaçan kediler, camlardan beni izleyen insanlar.

Neden böyle Veronica? Bazı şeyler yapıyorum ve bunların sonunun ne olacağını bilmiyorum Veronica. Bir karadelik içerisinde gittikçe ilerliyorum ve kendimle barışmak için çaba gösteriyorum Veronica. Yaptığım şey karanlığımı bulmak? Yoksa karanlığın içine gidip aydınlık mı doğmak? Bunu bende bilmiyorum veronica.

Akşamları artık kendi odamda uyumuyorum biliyorsun bunu. Odamda yaşadığım tüm geçmiş önümden geçiyor Veronica. Herşeyimi değiştirdim sayende biliyorsun bunları. Sevmeye meyilli yüreğim var biliyorsun. İnsanlardan uzaklaştıkça onların bana yakınlaşmasından hoşnut değilim. Kimden nasıl kaçacağımı artık şaşırdım biliyor musun? Ama aklımda büyük bir plan var. Ama planlayamıyorum veronica. Aklım onu düşünürken başka şeyleri araya sokuyor. O plana ulaşamıyorum.

Artık karanlığından çıkar mısın Veronica? Uyumam için benimle kalır mısın Veronica?

Gelip beni kurtаr yаktığım mumdаn, n’olur?

Plan Yapmam Gerek

Hayatımı düzene sokmak için plan yapmam gerekli. Bazı düşündüğüm olayları bırakmam gerekli ve hayatıma yön vermeliyim. Bunları yaparkende sadece hırstan yararlanacağımı ve öfkemle birlikte çok güçlü döneceğimden emin olun. Öyle değil mi Veronica? Plan yapmalıyım, bana akıl vermen lazım Veronica.

Aklımın ucralarında bir yerlerinde bilinç altıma oturmuş olaylar var. Bunlardan öfkemi bırakmamalıyım değil mi? Bırakırsam hırs yapamam. Aslında insanlar beni biraz bıraksa belki plan yaparım. Ama artık sende susmak istiyorsun Veronica. Susmak istiyorsan beni sal, eğer buraya ait değilsem beni bırakta plan yapıp hayatımı çizeyim. Veronica, karanlığında ki aydınlık olmak istemediğimi biliyorsun. Hayata yeniden mi başlayalım illa? Neyse neyse olmayacak böyle, plan yapmam gerekli. Tozlu ve loş ışıklı evin çok şirin ancak bana göre değil. Sana göre de değil bunuda biliyorsun. Sen karanlıktasın. Ben böyle güzel yalanların ardında kalamam Veronica. Sen yüzü düzgün ama içinde karanlığı olan bir yalansın. Dıştan herşeyini yalan söyleyerek şirin gösteren birisin. Sal beni Veronica.

Veronica Beni Sal

Salda beni gideyim artık. Hayatımda yapmam gereken çok şey var. Hayatıma yön vermem gereken çok konu var. Senden önce düşünmem gereken bir ben varım. İnsanlar beni düşünüyormuş ama ne düşünmesi, kötülüğümü düşünüyorlar resmen. Zaten ben gerek duymuyorum birisinin beni düşünmesine.

Parlayan güneşin altında bırak beni Veronica. Bırak ki ben o güneşin karşısında kalabileyim. Bırak ki beni insanların taaruzuna karşılık verebileyim. Neden beni bırakmıyorsun, bunu neden kendine yapıyorsun. Sana zarar değil miyim ben? Değilim demi doğru sende istiyorsun. İçinden geleni yap Veronica ama beni sal.

Ucu bucağı olmayan denizlere küçük bir kayık ile sal beni. Salki kendi çabamla o denizi aşabileyim karaya ulaşayım. Hayatta hiç bir kolayca vazgeçmedim ben. Merak etme ben o denizi aşmak için elimden ne geliyorsa yaparım. Çıkan “Köpek Balıkları”nı da def edebilirim. Onlar öyle bir karaktere sahip değiller Veronica.

Sevmeye meyilli yüreğim ve bir gün belki kolаycа vаzgeçmeyebilirim

Ama beni karanlıkta düşüncelerimle bırakma Veronica. Eğer yanımdaysan hep kal, yada git. Gitmek istemiyor musun sıkılmadın mı artık aynı şeylerden?

İnsanların laflarından, karışmalarından, bağırmalarından, korkularından, yaşadıklarından.

Bu gecede benimlesin Veronica. Hep seninle olduğumu biliyorsun, kaçmayacağımıda biliyorsun. Beni bırakmayı düşünüyor musun? Bırak ki gideyim veronica. Bırak ki hayatıma yeniden dönebileyim. Bırak ki hırsımla herşeyi yenebileyim. Tamam seninleyim bunu artık anladım. Ama beni bırak!

As sonra yağmur yağacak. Üstümüzde bir lanet var, karabulutlar hiç dağılmıyor Veronica. Neden bilmiyorum ama bu karabulutlar geldiğinde mutlu oluyorum biliyor musun? Deli olduğumu düşünenlerde var tabi. Kendileri bilir. Aslında bu karabulutları sen çağırıyorsun Veronica. Bu lanet sana ait. Aynalardan bundan dolayı korkuyorum. Kendimden bundan dolayı korkuyorum. Sinirli anımda dışarı çıkıyorsun. Gerçekten senle ben ruh ikiziyiz ama artık farklı şeyler yapmalıyız. Ben hep seninleyim ama artık bazı şeyleri değiştirmeliyim. Aynalara bakmalıyım. Kendimden korkmamalıyım. Senin yüzünden sinirlendiğimde kendime zarar veriyorum. Buna hep sen sebep oluyorsun Veronica. Neden böyle yapıyorsun bana? Karanlığındayım diye neden beni dahada geri çekiyorsun. Bırak beni gideyim.

Veronicа, seninleyim! Beni bırаk ve gideyim.

Tamam pes ediyorum. Gitme bir yere Veronica. Seninle daha güçlüyüm.

Anlamı

Arkadaşlar deneyimlemek istedim bu tarz bir yazıyı. Kafamda ki şeyleri yansıtmaya çalıştım. Veronica aslında bir filmde karakter ve konusu lanet. Filmde de karakterin 2. kişiliği. O kişilik hiç iyi bir kişilik değil. Korkunç. Aynalara bakmaktan korkuyor Veronica. Bende kendimi koydum işin içine biraz ve makaleye döktüm. Güzel döktüm mü bilmiyorum. Ancak okudukça ben kendimi görüyorum. Sizlerde okuduktan sonra bana “Delisin” derseniz şaşırmam. Çünkü gerçekten bunu yapmak “Delilik” gerektirir.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Kitap