Gündem

Corona Virüs Hangi Ülkelere Yayıldı? Canlı Corona Virüsü Haritası

Çin’in Hubei eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Corona Virüs (Covid-19), dünya genelinde 82 binden fazla kişiye bulaştı. John Hopkins Üniversitesi’nin canlı Corona Virüs haritasına nazaran virüs sebebiyle yaşamını kaybedenlerin sayısı 2801. En oldukça ölüm Çin’de yaşandı. İşte ülkelere nazaran Corona Virüs sayısı!

Corona Virüs salgını dünyayı tesiri altına almaya devam ediyor. Çin’den yayılmaya süregelen Corona Virüs (Covid-19) yayılmaya devam ederken, son dakika gelişimleri de yaşanıyor. Tespit edilen ilk vakaları bildiren ülkeler, olay sayısındaki artışı rapor eden ülkeler ve yaşanmış olan ölümlerle Corona Virüs ile ilgili yaşanmış olan tüm gelişmeler sıkı takip ediliyor.

John Hopkins Üniversitesi’nin hazırladığı Corona Virüs haritası:

Canlı Corona Virüs Haritası İçin  Hemen Tıklayın

İŞTE CORONA VİRÜS’TE SON DURUM (27 ŞUBAT)

 • Corona Virüs salgınında toplam 2 bin 801 şahıs yaşamını yitirdi. Çin ana karasında 2 bin 744, Hong Kong Hususi İdari Bölgesi’nde 2, İran’da 22, Cenup Kore’de 13, İtalya’da 12, Japonya’da 7, Fransa’da 2, Tayvan ve Filipinler’de de 1’er şahıs yeni tip Corona Virüs sebebiyle yaşamını yitirdi.
 • Çin’de virüs bulaşan şahıs sayısı 78 bin 500’e yaklaştı.
 • İran’da 3 yeni ölüm ve 2 yeni olay var
 • Estonya’da ilk olay bildirildi.
 • Irak’ta yeni 1 olay var. Bildirim Bağdat’tan yapılmış oldu.
 • Danimarka’da ilk olay. Hastanın İtalya’daki tatilinden yeni döndüğü belirlendi.
 • Cenup Kore’de bir şahıs daha yaşamını yitirdi.
 • Çin Ulusal Sıhhat Komisyonu, 433 yeni olay ve 29 yeni ölüm gerçekleştiğini rapor etti.
 • 334 yeni olay Cenup Kore için kaydedildi.

ÜLKE ÜLKE CORONA VİRÜS VAKASI VE ÖLÜMLER

Corona Virüs vakalarının ve ölümlerin büyük çoğunluğu Çin’de Corona Virüs’ün çıkış noktası olan Wuhan’ı da içeren Hubei bölgesi. Hubei’de olay sayısı 65,596 iken, ölüm sayısı ise 2,641.

BNO News, Corona Virüs’ün dünya üstündeki etkilerini ölüm ve olay sayısı olarak ülkelere nazaran listeledi. Listede ülkelerin yanı sıra Diamond Princess gemisi de yer ediniyor.
İngiltere bandıralı yolcu gemisi Diamond Princess, 3 Şubat’ta bazı yolcuları Corona Virüs taşımış olduğu için Japonya’nın Yokohama Limanı’na demirlemişti. Vapur 3700 yolcu ve mürettabatıyla karantinaya alınmıştı.

ONAYLANMIŞ CORONA VİRÜS VAKALARI!

TEYİT EDİLMİŞ CORONA VİRÜS VAKALARI

CORONA VİRÜS’ÜNDEN KURTULANLARIN SAYISI

CORONA VIRÜS HANGİ ÜLKELERE YAYILDI

-Vaka sayısı ülke ülke şöyleki:

Güney Kore 1595, Japonya 894, İtalya 447, İran 141, Singapur 93, ABD 60, Tayland 40, Bahreyn 33, Kuveyt 26, Avustralya 23, Malezya 22, Almanya 21, Fransa 17, Vietnam 16, İngiltere 13, Birleşik Arap Emirlikleri 13, İspanya 12, Kanada 12, Irak 5, Rusya 5, Umman 4, Hindistan 3, Filipinler 3, Hırvatistan 3, İsrail 2, Avusturya 2, Pakistan 2, Lübnan 2, İsveç 2, Finlandiya 2, Cezayir 1, Nepal 1, Sri Lanka 1, Kamboçya 1, Belçika 1, İsviçre 1, Mısır 1, Afganistan 1, Yunanistan 1, Brezilya 1, Gürcistan 1, Kuzey Makedonya 1, Romanya 1, Norveç 1.

NORVEÇ VE DANİMARKA’DA İLK VAKALAR

 • Norveç ve Danimarka’da ilk vakalar tespit edildi. Norveç’teki hasta evde karantina altına alındı. Danimarka’daki hasta ise İtalya’dan kayak tatilinden dönmüş.

LATİN AMERİKA’DA BİR İLK

 • Latin ABD ülkesi Brezilya’da da ilk olay tespit edildi.

SUUDİ ARABİSTAN’DAN YENİ KARAR

 • Suudi Arabistan, yeni tip Corona Virüs sebebiyle tüm umre ziyaretlerini geçici olarak askıya aldığını duyurdu.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün