Web Sitesi Arama Motorlarına Nasıl Eklenir?

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Web sitenizi arama motorlarına ilave ederek, daha süratli indexlenmesi ve google sıralamalarında daha iyi bir dereceye gelebilmesi için, google webmaster tools‘larını kullanmanız en yararlı hizmetlerdir.

Web sayfası arama motorlarına nasıl eklenir?

Google üstünde üst sıralara çıkmak isteyen bir fazlaca web site sahibi bu probleminin yanıtını arıyor. Ilk olarak internet sayfasını tasarlayıp tamamen bitirdikten sonrasında google webmaster tools’larına kayıt etmeniz gerekmektedir. Bu kayıtları yaptıktan sonrasında web sitenizin verilerini google tarafına daha süratli gönderecek ve bu veriler googleye daha süratli işlenecektir.

Evet şimdi web sayfası arama motorlarına nasıl eklenir öğrenelim.

1- Google’ye “Google Search Console” yazarak siteye gidebilir yada ilgili bu bağlantıya tıklayarak devam edebilirsiniz.

Internet sayfasını arama motorlarına ekleme

2- “Özellik Ekle” butonuna tıklayıp internet sayfasını yazınız ve ekleyiniz.

Internet sayfasını arama motorlarına ekleme

3- Gelen ekranda alan adını doğrulamak adına google sizlere bir html iletmektedir. Bu HTML dosyasını indirip web sitenizin “Publich_html” dizinine atmanız gerekmektedir.

Bu HTML dosyasını attıktan sonrasında aynı ekrandan doğrulama işlemlerini yapmış olup, “Doğrula” butonuna basarak web sitenizi “google search console” hizmetine ücretsiz bir şekilde eklemiş olmuş olursunuz.

Internet sayfasını arama motorlarına ekleme

Editör Önerisi:  Doğru Backlink Nedir? Nelere Dikkat Edilmeli?

7 Yorum

  1. ada Reply

    adakmalatya.com isimli sitemi webmaster tools a ekledim. ilk başta kapsam sorunu verdi. araştırdığımda sitemap.html isimli bir sayfadan kaynaklandığını gördüm. eklentiden html formatını deaktif edince düzeldi.

  2. Erdem Reply

    Verdiğiniz değerli bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Gerçekten harika ve akıcı bir yazı olmuş.

  3. Ferit Reply

    Google’a site ekleme konusu çok işime yaradı ancak diğer arama motorları içinde böyle bir rehber hazırlarsanız çok iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir