Seo

SEO Uzmanı Nedir? Backlinkciler İle SEO uzmanlarının Farkı Nedir?

Nedir Bu Seo Uzmanı?

Seo uzmanı bilhassa son yıllarda ki son 10 yıl da göz önünde bulundurduğumuzda oldukça çok şekilde karşımıza çıkan iş kollarından biridir. Genel olarak anlatacak olursak Seo, arama motorları optimizasyonu anlamına gelmekte ve adından da anlaşılacağı üzere bu iş üstünde uzmanlaşmış ve çalışma sürdüren kişilere de Seo uzmanı denilmektedir. Günümüzde teknoloji bilinmiş bir hale geldikçe olduğu gibi arama motorları üstünde firmaların rekabeti de artmış bulunmaktadır. Gerek mobil cihazlardan gerekse kişisel bilgisayarınızda gün içerisinde yaptığınız Google aramalarında karşımıza çıkan birçok web sitesi ve kelime bulunuyor. Birçok web site size sunulmaktadır. Yaptığınız her arama ile ilgili olarak size sunulmuş olan sitelerin doğru bir halde size gösterim yapılmasına ve bununla beraber da hatalı yada yanlış bir site olmaması Google için ve diğeri arama motorları için büyük bir önem arz etmektedir.

SEO uzmanları ile backlinkcileri sürekli karıştırırlar. Backlink paketi satan kişilere backlinkci diyorlar fakat bunların işi tamamen paket içeriğini satmaktır ve bunlar sitenize zararda verebilir. Bundan dolayı aynı paketin satılmış olduğu siteler binlerce müşteriye satılmış olabilir ve çöplükten başka bir işe yaramazlar. Bundan dolayı SEO işinde kendini kanıtlamış ve  referansına güvendiğiniz SEO uzmanlarıyla çalışmanızı tavsiye ediyorum. SEO uzmanları çalışmalarını bir süre site içi SEO çalışmasını yaptıktan sonrasında müşteriye dönüşüm sağlayacak anahtar kelimeler üstünden yükselmesini ve sitenizin uzun solukta kaliteli bir site olmasına önem vererek site dışı optimizasyon çalışmasına adım atar. Site dışı optimizasyon çalışmasında her SEO uzmanının farklı teknik ve stratejileri olduğundan dolayı SEO uzmanına riske girmeyecek çalışmalardan uzak durması için takip edebilirsiniz.

Arama motorlarının kendilerine ilişkin belirli algoritmaları mevcuttur ve sizler bir arama yaptığınızda bu algoritmaya bakılırsa size çeşitli sıralarda ulaşabileceğiniz firmalar yada daha geniş tabirle internet sayfaları sunulmuş olur. Bu web sitelerinde içinde sizler hangi siteyi beğenir yada kullanmak isterseniz ondan lüzumlu bilgileri alabilirsiniz. Takdir edersiniz ki tamamımız şeklinde bir işlem yapılacağı süre sizler de ağırlıklı olarak ilk sayfada gereksinim duyulan aramanızı tamamlamaktasınız. Bu arama neticeleri belirli algoritmalarla sizlere gösterilmekte ve istediğiniz verinin tam olarak size sunulmaktadır.

Google, bu tarz bir durum için doğrusu bir sitenin ilk sayfada çıkabilmesi için belirli kriterler koymaktadır ve bu kriterleri uygulamaktadır. Sitenin donanımından altyapısında içeriğinden sunmuş olduğu bilgilere kadar her şey büyük ölçüde ve incelikle araştırılmakta ve sizlere sunulmaktadır. Google’ın hususi olarak üretmiş olduğu robotlar yardımıyla her sitenin doğru çalışması için detaylı araştırması saniyeler içinde yapılarak arama motorlarındaki yerinin değiştirilmesi ve sizlere sunulmaktadır.

Seo Danışmanı Nedir?

Seo danışmanı bir web sitesinin nerede olacağını ve nereye gelmesi gerektiği konusunda ilgili planlama programlama ve yürütme işlemini gerçekleştiren kişidir. Bu sayede bir web sitesinin arama motorlarında daha optimize hale getirilmesi ve sizlere daha kolay bir halde ulaştırılması sağlanır. Böylece internet sayfaları de hedef kitlesine ulaşmış olur. Sizler bir arama yaptığınızda her zaman 1. sayfada çıkan arama sonuçlarına bakarsınız. Siz kıymetli üyelerimizin 1.sayfa dışındaki diğeri alt sayfalarda olmanız pek birşey ifade etmez. Bu yüzden hizmetlerinizin ve ürünlerinizin geçmiş olduğu anahtar kelimelerde hedefiniz her zaman 1.sayfa olmalıdır.

İlgili algoritmaya uygun şekilde işlemler yapılmadığı takdirde sitelerin de doğru bir halde size ulaşabilmesi açısından oldukça zor gerçekleşebilmektedir. Bu yüzden de gereksinim duyulan işlemlerin yapılması açısından büyük bir önem arz etmektedir. Bu şekilde sizler de Google’da istediğiniz neticeleri alma şansına haiz olabilirsiniz.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Seo