Güncel Bilgilendirme: Yeni yılda yeni yazılar ve yeni tasarım ile tahamumcu.com.tr

Seo

Keyword Phrase Nedir? Anahtar Kelime Grubu Nedir?

Keyword Phrase (Anahtar Kelime Grubu), reklam verenlerin ve web sitesi sahiplerinin arama motorlarından ziyaretçi çekmek için kullandığı çokça aranan ya da aranma potansiyelinin yüksek olduğu kelime gruplarıdır.

Anahtar kelimeler çoğu zaman tek kelimeden oluşan ve bir gruptan bağımsız olan sözcük öbekleridir. Bir işletme üstünden örnek vermemiz gerekirse “masa” yalnızca bir anahtar sözcük iken, “yuvarlak toplantı masaları” bir anahtar sözcük grubudur. Bu ve bu tür anahtar sözcük grupları ile işletmenize uygun kullanıcıları daha acele keşfedebilir ve sitenize daha fazlaca potansiyel satın alan yada ziyaretçi kazandırabilirsiniz.

Keyword Phrase Ne İşe Yarar?

SEO uzmanları bir web sayfası için çalışırken yalnızca tek bir kelime üstünde çalışmaz. Çalışılan anahtar kelimenin “masa” bulunduğunu varsayacak olursak Keyword Phrase’ler size masa ile ilgili öteki varyasyonlardan ve işletmenize uygun kullanıcılardan da trafik kazanmanızı elde edecektir. Üstelik işletmeniz alanından değişik olan anahtar kelimeler ile web sitenize çekeceğiniz kullanıcılar da aslolan anahtar kelimenizde yükselmenize destek olacaktır. Bu şekilde gelen kullanıcılar ilgi çeken öteki mevzuları keşfederek sitenizin kıymetini yükseltecektir.

Anahtar sözcük grupları genel olarak arama motorlarında çokça aranan kelimelerden oluşmakta ve çoğunlukla iki yada ikinin üstünde kelime sayısına haizdir. En mühim sayfaları temsil eden bu anahtar sözcük grupları daha fazlaca nicelik bildiren kelimelerden oluşur. Bunu kullanıcı bazındanda düşünecek olursak, “masa” yerine “yuvarlak toplantı masaları” şeklinde arama meydana getiren bir kullanıcı direk netice odaklı bir içeriğe ulaşmak istiyordur. Bundan dolayı anahtar kelimelerinizin yanı sıra nahtar kelime gruplarına da muntazam ve dengeli bir halde bir gelişme için büyük ehemmiyet arz etmektedir.

Editör Seçimi:  Robots.txt Nedir?
Related posts
Seo

SEO Raporu Nasıl Hazırlanır? Nelere Dikkat Edilmeli

HostingSeo

CDN Nedir? CDN'in Faydaları Nelerdir?

Seo

Seo Makale Nedir?

Seo

İç Link Nedir? İç Linkin Yararları Nedir?

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir