Mobil

Android Studio ERROR: [junit:junit:4.12] Hata Çözümü

Merhabalar Android Studio çılgınları, Mart ayında güncellenen Android Studio 3.3 sürümünden sonrasında hepimiz ERROR: [junit:junit:4.12] hatası ile karşılaştı.

ERROR: [junit:junit:4.12] hatası o denli iğrenç bir hata ki internette yazan birçok yöntemi denediniz sadece başarıya ulaşmış olamadınız. Bu sebeple hata tamamen Karakter sorunundan meydana gelmektedir. Ümit ederim yakın bir zamanda gelecek olan güncelleme ile bu nalet hata düzeltilir.

Bu hatanın birçok çözüm yolu var. Tüm şekilleri sizlere tek tek anlatacağım.

ERROR: [junit:junit:4.12] Çözümü

EN GARANTİ ÇÖZÜM 1

Kodlarınız içinde aşağıdaki şekilde çağrılmakta;

testImplementation ‘junit:junit:4.12’ androidTestImplementation 

Bu çağrım şeklinde görünen BÜYÜK I harfini BÜYÜK İ harfi ile değiştireceksiniz. Türkçe karakter problemi sebebiyle bu hatanın meydana geldiğini yukarıda belirtmiştim. Büyük I harfini İ harfi ile değiştirdiğinizde mesele tamamen ortadan kalkacak.

ÇÖZÜM 2

Türkçe karakter sebebiyle bu mesele meydana geldiği için, bilgisayarınızın ana dilini İngilizce yaptığınızda tüm mesele ortadan kalkacak.

ÇÖZÜM 3

File > Project Structure… > Project sekmesini açtıktan sonrasında Gradle Version’u 4.6 olarak Android Plugin Version’u da 3.2.1 olarak değiştirin. Mesele gene ortadan kalkacaktır.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün