Mobil

Android indirilen uygulamalar gözükmüyor sorunu çözümü

Merhabalar, bu konumuzda sizlere farklı bir sorunla ilgili olarak çözüm yöntemlerini anlatacağız. Benimde başıma gelen bu sorunda “Telefonumu garantiye verdikten sonra eski uygulamalarımı yeniden yükledikten sonra bazı indirilen uygulamaların görünmediği küçük kısayollarının olmadığını dikkat ettim.

Uygulamalar yüklü fakat masaüstünde görünmüyor olması tuhafıma gitti. Bende bu konuya istinaden görünmeyen uygulamalar sorunu nasıl çözülür bunu sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Yüklediğim uygulama görünmüyor ama uygulamalar listesinde görünüyor oldukça tuhaf bir durum olan bu durumda neler yapılır, sorun nasıl çözülür, nasıl düzelir bununla ilgili olarak sorunların çözümünü sizlerle paylaşacağız.

ANDROİD İNDİRİLEN UYGULAMALAR GÖZÜKMÜYOR

Şimdi gelelim uygulama simgesi gözükmüyor Android telefonlarda bu hata nasıl giderilir hemen bunun için şu adımları uygulamaya başlayalım.

  • Telefon veya tableti yeniden başlatınız. Burada herhangi bir bug takılma sorunu varsa düzelecektir. Eğer telefonu yeniden başlattığınızda “uygulama ekrana gelmiyor” ise o zaman aşağıda adıma geçelim.
  • Ayarlar > Uygulamalar > Sorun yaşanan App uygulama buluyor ve seçiyoruz. Depolama > Verileri Temizle ve Önbelleği Temizle işlemlerini uyguluyoruz. Sonra tekrar telefonu yeniden başlatıyoruz. Sorun çözülmediyse aşağıda adımlara geçiyoruz.
  • Telefona indirdiğiniz uygulamalar ana ekrana gelmiyor ise genel bir sorunsa o zaman Google Play > Ayarlar > Ana Ekrana Simge Ekle butonu aktif değildir. Bu özelliği tekrar aktif ediniz.

Ana ekrana uygulama simgeleri gelecektir. Tüm uygulamalar için aktif ettikten sonra yeniden kontrol ediniz. Bu sorun sadece bir uygulama için yaşanıyorsa o zaman son çare olarak o uygulamayı kaldırın ve yeniden yükleyin.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ciddi sorun yaşıyordum bununla alakalı. Demek ki önbellekle alakalıymış. Teşekkürler..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün