Mobil

İstennmeyen SMS’ler Nasıl Engellenir?

Kısa bildiri artık tarih olmak suretiyle fakat maalesef son zamanlarda da oldukca sayıda şirket tarafınca reklam aracı olarak kullanılıyor. Telefon numaranızı kaptırmaya görün. 1 spam şirket telefon numaranızı aldığınız vakit 10 değişik şirket size reklam mesajları atıyor. Bu durumdan oldukca mu sıkıldınız? O halde size SMS engelleme hususi durumunu Android üstünden anlatacağız. Kullanılan model Xiaomi Mi6 olsa da Android üstünden arayüz farkları sebebiyle bu tavsiye edeceğimiz yol birazcık değişik olabilir. Mantık aynıdır.

Yapmanız ihtiyaç duyulan şeyler şunlar;

 1. Mesajlar uygulamasına girin.
 2. Burada size gelen spam mesajın profil resime tıklayın.
 3. Numara kayıtlı olmasa bile bu sizi numaranın profiline götürecek.
 4. Sayfanın birazcık aşağısında ise engelle butonunu görürsünüz.

Bu yöntem Android üstünden mantık olarak hep aynıdır. Görseller Mi 6 üstünden alınmıştır. Bu işlem ne işe yarıyor? Bu işlemle bu numaranın size bildiri atması engellenmez. Size bildiri attığı vakit mesajları engellenen mesajlar içine düşer. Kısaca siz görmezsiniz.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

3 Comments

 1. bu konu hala tam cozumlenmis degil
  bende ciddi sorun yasiyorum
  umarim cozum bulunur artik

 2. ben yazilanlari denedim gercekten ise yariyor
  tavsiye ediyorum

 3. Bu yazılanlar işe yarıyor tavsiye ediyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Mobil