Internet

Netflix Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Netflix, dünyanın en büyük online dizi ve film platformu olarak vatanımızda de hizmet veriyor. Bazı teknik detaylardan dolayı oldukça sorun çekseler de vatanımızda hala oldukça sayıda Netflix abonesi var. Siz de bir kaç dizi izleyeceğim diye abone olduysanız ve artık ödeme yapmak istemiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek Netflix Aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Netflix Aboneliğini Sonlandırma

Bir kaç yöntem bulunuyor. Biz telefonunuzdan doğru aboneliğinizi iptal etmeyi göstereceğiz. Aslen birini kullanmanız kafi olacaktır.

Netflix uygulaması üstünden iptal için, Netflix uygulamasını başlattıktan sonrasında giriş yapmış olduğunuzdan güvenli olun. Sol üst menüyü açın. Hesap – Hesap Bilgiler – İptal kısmına ilerleyin. İptal Et butonundan sonrasında Netflix sayfasına gideceksiniz. Buradan da işlemlerinizi yapmış olup aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

 

Hem güvence olsun hem de başka bir yöntem olarak kesinlikle bu adımı tamamlamanızı öneriyoruz. Google Play Store’u açın. Menü simgesine tıklayıp açın. Hesap – Kayıtlar – Netflix yolunu takip edin. Aboneliği iptal edin. İşlem bu kadar. Bu son anlatılanı eğer aboneliğinizi Netflix uygulaması üstünden aldıysanız kesinlikle yapın. Google Play üstünde aboneliğiniz görünmüş olduğu sürece ücret ödemeye devam edersiniz.

iOS cihazlar için de Netflix uygulaması üstünden meydana getirilen iptal işlemi aynıdır. Fakat iTunes üstünden iptal için izahat yapmak gerekiyor.

Ayarlar – iTunes ve App Store yolunu takip et. Apple kimliği – Apple kimliğini görüntüle yöntemiyle devam edin. Giriş yapmış olduğunuzdan güvenli olduktan sonrasında Abonelikler ve Netflix yolunu takip edin. Buradan aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

Temelde Netflix abonelik iptal etme her platform için benzer yollara haizdir.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Netflix hesabımı iptal etmeme yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Her ay para çekiyordu ve nasıl iptal edeceğimi yazınızı okuyana kadar bilmiyordum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün