PlayStation 5 Performansı Hakkında Detaylar

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

PlayStation’ın yeni sürümü hakkında bazı bilgiler internette dolaşmaya başladı. 2013’ten bu yana yeni bir PlayStation piyasaya sürülmemişti. Peki 2020 senesinde piyasada olacağı konuşulan PlayStation 5 nasıl bir performans sergileyecek? Bunun için açıklayıcı örneklerin de verildiğini belirtmek gerek.

PlayStation 5 Performansı

PlayStation 5 performans olarak bundan önceki konsol olan PlayStation 4’ten 4 kat daha performanslı olacak. Şu demek oluyor ki PS4 şu sıralar performans testlerinden 5 bin puan alırken PS5 ise bu testlerden 20 bin puan alıyor. Oldukça büyük bir fark.

Ek olarak bilgisayar ile kıyaslandığında şu an üst düzey performans gösteren bir ekran kartının 22 bin puan aldığını söylemek gerek. Örnek RTX 2070

Durum böyleyken buna gerek kalmış mıdır güvenilir değiliz. Bu yeni performanslı PlayStation bir tek daha iyi grafiklere haiz oyunların yapılmasına yol açabilir. Şöyleki PlayStation oyunlarında ne olursa olsun performans sorunları pek görülmüyor bunun sebebi tahmin edersiniz ki o konsola hususi oyun üretilmesi.

PlayStation 5 oyunlarının daha yüksek grafik detaylarına haiz olacağını söylemek bu haberlerden sonrasında mümkündür.

Editör Önerisi:  Bilgisayar Seçimi Yaparken Ekran Seçimi

2 Yorum

  1. recep Reply

    Güzel bir makale ps4 için sabırsızlanıyorum artık bir çok oyunun oyun motorunu değiştirmesini istiyorum fıfa ve pes gibi sürekli aynı motorda bir kaç şey geliştirip hep aynı oyunu sunuyorlar her sene

  2. Kedi Reply

    Performansından yana herkesi memnun edeceğini düşünüyorum. Beni en çok heyecanlandıran ise PS5 ile birlikte piyasaya sürülecek olan özel oyunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir