İç Link Nedir? İç Linkin Yararları Nedir?

Hadi Hemen Bu Yazıyı Paylaş

İç link, site içinde belirli kelimeler üstünden değişik sayfalara verilen bağlantılardır. Bu bağlantılar yeni sekmede açtırılabilir yada aynı sekme üstünden verilebilir.

İç linkler SEO açısından oldukça önemli olmakla birlikte web sitesinin link inşası kurulmasını sağlar. Link inşası ile sayfanıza gelen bağlantıların kalitesi ve ilgili anahtar kelimede daha yüksek sıralarda belirli derecelere ulaşmanız sağlanır.

İç Link Yararları

 • Sayfa görüntülenmenizi arttırır,
 • Sitenin kullanışlığını kolaylaştırır,
 • Bağlantı akışkanlığı sağlar,
 • Kullananların sitede geçirdiği süreyi arttırır,
 • Sitenin taranmasını ve dizine eklenmesini kolaylaştırır,
 • İndex hızınızı arttırır,
 • Derin sayfalara kullanıcının ulaşmasını sağlar.

İç Link Nasıl Kullanılır?

Farklı eklentiler veya manuel olarak makale içinde yer alan belirli anahtar kelimelerinizi kullanarak, anahtar kelimelerle ilgili benzer sayfalarınıza link vererek iç linkleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir sayfa içinde maksimum 3 tane link çıkışı yapmanız doğru olacaktır. 3 linkten fazla link vermek Google tarafınca spam algılanabilir.

Editör Önerisi:  Web Sayfaları İçin Başarının Adı : SEO

2 Yorum

 1. Burak Reply

  Tavsiyem iç link veren arkadaşlar maximum 2 link ile o sayfalarını desteklemeleri. Özellikle iç link verenler manuel olarak eklemeleri seo açısından daha doğru olacaktır.

 2. Ahmed Reply

  Sitedeki dolaşımı sağlamak ve google’a bunun için çabaladığını göstermek diyebiliriz temel amaç. Genelde blog tabanlı kullanıldığında ve yazıların aralarında güzel bir geri dönüş elde ediliyor. Okuyucu siteden çıkmak yerine merak edip yeni bir sayfaya geçebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir