Seo

İç Link Nedir? İç Linkin Yararları Nedir?

İç link, site içinde belirli kelimeler üstünden değişik sayfalara verilen bağlantılardır. Bu bağlantılar yeni sekmede açtırılabilir yada aynı sekme üstünden verilebilir.

İç linkler SEO açısından oldukça önemli olmakla birlikte web sitesinin link inşası kurulmasını sağlar. Link inşası ile sayfanıza gelen bağlantıların kalitesi ve ilgili anahtar kelimede daha yüksek sıralarda belirli derecelere ulaşmanız sağlanır.

İç Link Yararları

  • Sayfa görüntülenmenizi arttırır,
  • Sitenin kullanışlığını kolaylaştırır,
  • Bağlantı akışkanlığı sağlar,
  • Kullananların sitede geçirdiği süreyi arttırır,
  • Sitenin taranmasını ve dizine eklenmesini kolaylaştırır,
  • İndex hızınızı arttırır,
  • Derin sayfalara kullanıcının ulaşmasını sağlar.

İç Link Nasıl Kullanılır?

Farklı eklentiler veya manuel olarak makale içinde yer alan belirli anahtar kelimelerinizi kullanarak, anahtar kelimelerle ilgili benzer sayfalarınıza link vererek iç linkleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir sayfa içinde maksimum 3 tane link çıkışı yapmanız doğru olacaktır. 3 linkten fazla link vermek Google tarafınca spam algılanabilir.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Tavsiyem iç link veren arkadaşlar maximum 2 link ile o sayfalarını desteklemeleri. Özellikle iç link verenler manuel olarak eklemeleri seo açısından daha doğru olacaktır.

  2. Sitedeki dolaşımı sağlamak ve google’a bunun için çabaladığını göstermek diyebiliriz temel amaç. Genelde blog tabanlı kullanıldığında ve yazıların aralarında güzel bir geri dönüş elde ediliyor. Okuyucu siteden çıkmak yerine merak edip yeni bir sayfaya geçebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün