Seo

Seo Sosyal Medya

Seo Sosyal Medya

Bugün sizlere sosyal medyanın seo ya katkısı ve öneminden bahsetmek istiyorum lütfen çayınızı alın arkanıza yaslanın ve okumaya başlayın:)

Sosyal medya seo yaparken ne kadar etkili olabilir diye sorulan sorulara detaylı olarak cevap verelim. Sosyal medya içerik paylaşımı açısından çok önemlidir. Etkileşimler sonunda sitenizin ziyaret sayısı artar ancak google aramalarına bu etki nasıl yansır. Seo Sosyal Medya

Bununla ilgili aslında çok büyük bir etki beklemek yanlış olur çünkü sosyal medyadan ne kadar trafik çekebilirsiniz ki… İşte bu tezi çürüten gerçeği açıklamayı kendime bir borç biliyorum.

Sosyal medya üzerinden ne kadar çok trafik çekerseniz aramalarda anahtar kelimeniz o kadar hızlı yükselir.

Örneğin Kaan Gülten in seo ile ilgili yazdığı kitabın sadece sosyal medya üzerinden gelen trafik ile bir kaç haftada google de üst sıralara çıktığını gözlemlediğini belirtmiştir.

Bu da demek oluyor ki sosyal medya  yabana atılacak bir konu değil. Seo Sosyal Medya

Kaliteli takipçileriniz olursa hem daha hızlı index alırsınız hemde reklam maliyetlerinizden tasarruf edersiniz.

Haber sitelerinin çoğu sosyal medya üzerinden takipçilerini çekmektedirler. Bunun sonucunda yayınlanan haberin anahtar kelimesi Google de okadar hızlı indexlenir ki neredeyse bu hız saniyelerle ölçülmektedir. Tabi ki haber siteleri Seo Sosyal Medya için uç bir örnek olsa da bu da aklınızın bir köşesinde yer etsin…

Genelde seo için makale yazımı ve back linkler hayati önem taşımaktadır ama bunu sadece anahtar olarak baz almakta yanlıştır. Seo yu bir bütün olarak görüp tüm yapılması gereken seo işlemlerini sırasıyla yapmak gerekmektedir. Bir zaman sonra seo botları sitenizi daha sık ziyaret edip anahtar kelimelerinizi daha hızlı indexleyecektir. Bu işte sabırlı olup öyle hareket etmek gerekir.

Backlink kadar Anahtar Kelime Seçimi de çok önemlidir o yüzden Anahtar Kelime Seçimi nasıl yapılmalıdır yazımızı lütfen okuyun.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Seo