Seo Optimizasyonu

Web sitenizin seo'su herşeyden önemlidir.

Zamanımız internet çağı diyebiliriz ve bir çok şirket internet üzerinden gelir elde ediyor artık.İnternetin ilerlemesi bir çok sektörün daha hızlı gelişmesine olanak sağladı. İnsanlar artık görsel olarak iletişim çağının zirvesine ulaştı.

İş sektöründeki her üretici ürünlerini Dünya’nın her yerindeki tüketiciler ile kolay bir şekilde ulaştırmaya bu sebeple de daha global bir ağ oluşmaya başladı.

Google gibi arama motorları ile internet üzerinden ihtiyaçlarımızı aratıp bize en uygun olanı bulup satın alabiliyoruz. Peki yüzlerce web site arasında nasıl daha üst sıralarda kendimize yer bulup ürünlerimizi ve yazdıklarımızı ihtiyacı olanlara ulaştırabiliriz?

Bu konuda seo optimizasyonu ile ilgili binlerce içerik bulabilirsiniz ancak bir çoğu işlevini yitirmiş, eskimiş ve artık kullanılmamaktadır. Seo dediğimizde aklımıza google gelmektedir. Çünkü google en çok arama yapılan ve kullanılan arama motorudur.

Google her geçen gün kullanıcıların daha iyi bir deneyim yaşayabilmesi ve aradıklarına daha hızlı ulaşabilmesi için algoritmalarını geliştiriyor. Aylar içerisinde kullanılan bir kural artık kullanılamayabiliyor. Bunları iyi takip edip anında değişikliklere  ayak uydurmak lazım yoksa sitemiz arama sonuçlarında kaybolup gider.

Peki seo optimizasyonu nasıl yapılır?

2 Çeşit seo optimizasyonu bulunur.

Site içi Seo Optimizasyonu

Web Sitemizin iç kısımlarında yaptığımız tüm işlemlere site içi seo optimizasyonu diyoruz… Bunlara yazdığımız yazılardaki bold ve italik olan kısımlar, başlık kısımları, renk ile belirttiğimiz yazılar, kullandığımız resimler, yaptığımız alıntılar dahildir. Aynı zamanda sitemizin açılış hızı, doğru ve eksiksiz kodlama, kullandığımız tasarım dili gibi ögeler de site içi seo optimizasyonu na  girer.

Diğer sitelerde kendi web sitemiz için yaptığımız tüm çalışmalara site dışı seo diyoruz. Örneğin bir blog sitesinde yazdığımız yazıdan kendi sitemize back link vermek, sosyal medya sitelerinden kendi sitemize ziyaretçi çekmek gibi işlemler…

Yeni Başlayanlar İçin SEO Rehberi


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün