Seo

Web Sayfaları İçin Başarının Adı : SEO

WEB sitenizi kurduktan sonra içeriklerinizi oluşturarak, internet dünyasında ki ilk adımınızı atmış olursunuz. Başarılı bir web sitesi oluşturmanın anahtarı ise, yapı ve içerik bakımından SEO kurallarına uygun hale getirmektir.

 

İnternet, bütün dünyayı ele alıp, milyonlarca insanlardan oluşan platformu adeta küçük bir köy haline getiriyor. Devletler, şahıslar, kurum ve kuruluşlar bu köyde oluşturulan WEB siteleri aracılığı ile internet dünyasında barınıyorlar. Ancak ne yazık ki internet dünyasında kendisine bir yer edinmek, tek başına bir anlam ifade etmiyor. WEB sitenizi kurduktan sonra içeriklerinizi oluşturarak, internet dünyasında ki ilk adımınızı atmış olursunuz. Başarılı bir web sitesi oluşturmanın anahtarı ise, yapı ve içerik bakımından SEO kurallarına uygun hale getirmektir.

Başarının Adı Olan SEO Nedir?

İngilizcede “Search Engine Optimization” olarak adlandırılan ve bu kavramı oluşturan kelimeler bir araya geldiğinde kısaca SEO şeklinde ifade edilmektedir. Bu Kavram, Türkiye’de bulunan webmaster’lar tarafından “arama motoru optimizasyonu” biçiminde kullanılıyor. SEO kavramı işlev olarak arama motorlarında yapılan sözcük veya sözcük grupları aramalarında ön sayfalara getirmek için yapılan bir işlemdir. Web sayfalarının ilk sıralarda olup daha fazla organik hit alabilmesi için gerekli bir işlemdir. Bu çalışmalar web sitenizin içeriği ile birlikte, tasarımda ön plana çıkıyor. Web sitesinin ilk sayfalarda olabilmesi için, seo kurallarına uygun tasarlanmış ve arama motorlarının web sayfanızı dikkate alması için tasarım taraflı doğru adımlar atılmış olması gereklidir.

Arama Motorlarının Algoritması

Arama motorları genellikle web sitelerinin kod yapısına bakarak oluşturdukları algoritmalar ile ilerlemekteler. Burada sadece SEO uyumlu olması değil tasarımında ön plana çıktığı gözlemlenebiliyor. Çünkü Google kullanıcılara en uygun özgün içeriği ve kullanımı kolay sayfaları ön plana çıkarmayı göz önünde bulunduruyor. Arama motorları kelime bazlı web sitelerini indexleyip, uygun ve özgün olan içerikleri derecelendirmeye alarak değerlendiriyor. Eğer web siteniz hem SEO taraflı %100 uyumlu ve tasarım tarafından ise sorunsuz bir işçilik var ise ilk sayfalardaki yerinizi hazırlayıp sizleri oraya koyuyor. Arama motorlarının algoritması her geçen gün ay güncelleniyor. Bundan dolayı algoritmayı kesin bilmek veya her şey ile çözmek zor olabiliyor.

Başarılı Bir Site için SEO Hizmeti Almanın Önemi

İnternet kullanımında Türkiye’de ki kullanıcılar, çoğunlukla google’ye sözcükleri yazıp ilk sayfada çıkan sitelere bakıp ve birini seçiyor. Seo hizmeti almanın önemi ise burada göze çarpıyor. Bir e-ticaret sitesi belirli bir kelimede ilk sayfada dereceye giriyor ise, bu site yükseldiği kelimelerde göze çarpan sitelerden biri olacaktır. Web sitenizi tasarlarken veya tasarlatırken seo uyumlu olmasını ve seo ayarlarının doğru yapılmasına dikkat etmeniz işletmeniz veya blogunuz için önemli bir adımdır. Başarılı olmak için web sitenizin SEO kuralları’na uygun ve içeriğinin özgün olması gerekir. Bu şekilde oluşturulan bir web sitesi emin olun bir çok kelimede ilk sayfa derecelerine girecek ve tıklanma oranı çok daha yükselecektir.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün