Ahrefs Nedir ve Ne İşe Yarar?

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Web sitenizin gelişimi esnasında rakiplerinizin sıralamalarına meydan okumanızı sağlayacak destek seo aracı Ahrefs nedir?

Arayüzünde Türkçe dil desteği de bulunduran Ahrefs, değişik kategorilerde değişik analizler sunarak seo için gerekli tüm ihtiyacınız olan şeyi karşılıyor. Herhangi bir web sitenin bağlantı çıkışlarını, almış olduğu bağlantıları ve SEO’ya dair meydana getirilen tüm emekleri gösteren Ahrefs, seo çözümleme aracıdır.

İnternet sitenizin dış analizlerini yapabileceğiniz, tüm backlink verilerine göz atabileceğiniz, backlinklerin zararı olan olup olmadığını ve anahtar kelimelerin rekabet oranlarını görebileceğiniz Ahrefs, rakiplerinizin niçin bu kadar başarıya ulaşmış olduğunu sizlere gösteren en rahat seo analizi için kullanılan araçtır

Seo Analiz Aracı Ahrefs Nedir?

2011 senesinde backlink analizi için internet dünyasına gelen ahrefs, daha sonrasında hesap denetimleri, içerik pazarlama analizi ve bağlantı incelemeleri şeklinde daha bir çok konuda analizler çıkartmak için kullanılmaya başlandı. Moz, Semrush şeklinde popüler olan ve geniş kapsamda özellikleri bulunan  Seo aracı ahrefs, aylık abonelik paketleri sunarak kullanım sunuyor.

Ahrefs Ne İşe Yarar: Ahrefs Özellikleri

Sizlere sunmuş olduğu yönetim paneline web sitelerinizi ilave ederek tertipli takipler gerçekleştirebilirsiniz. Yitik backlinkleri, yeni anahtar kelimeleri ve mentionları da haftalık, günlük yada aylık bildirimlerle takip edebilirsiniz.

  • Site Explorer: Overview, backlinks, referring domains, anchors, organic keywords, top pages, top referring content, referring IP’s, pages, outgoing links  gibi  içerisinde bulundurduğu bir çok menü ile kullanıcılara geniş özelliklere sahip kolay bir kullanım deneyimi sunan Ahrefs, Site Explorer özelliği ile özetlemek gerekir ise sitenizin backlink profilini ve rakiplerinizi çözümleme etmenizi sağlıyor. Sizlere en uygun anahtar kelimeleri de keşfetmenizi elde eden vasıta, rank edilen anahtar kelimeleri çözümleme ederek sıralamanızı da gösteriyor.
  • Content Explorer: Yaptığınız anahtar sözcük yada konuların toplumsal medyada en fazlaca konuşulan paylaşımlarını bulmanızda destek verir.
  • Keyword Explorer: İnternet sitenizde bulundurmanız ihtiyaç duyulan alternatif ve odak anahtar kelimeleri çözümleme ederek düşünce ve trafik tahminleri almanızda destek verir. Kullanacağınız kelimenin rank etme tahminlerini de oluşturan araç, hedeflerinizi bulmanızda destek oluyor.
Editör Önerisi:  Google, Featured Snippet Alt Başlıklarının Tasarımını Değiştirdi

Bir fazlaca özelliğe haiz olan Ahrefs, anahtar kelime odaklı seo araçları içinde en popüleri olabilir. SEO uzmanı yada web sitenizi yükseltmek isteyen biriyseniz SEO için listesine eklemeniz ihtiyaç duyulan mühim araçlardandır.

2 Yorum

  1. Yakup Reply

    Seo yapan her kesin yolunu kesen araç 🙂 aşırı pahalı olmasa kullanmanın faydaları say say bitmez. Paylaşım için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir