Seo

Blogunuza Okuyucu Bulmanın 16 Yolu

Sabırlı olun

Duymak istediğiniz şey olmayabilir, yalnız dahice… Son derece şanslı ya da yeni bir fikriniz yoksa, bir okuyucu kitlesi oluşturmak zaman alır. Bu yüzden kendinizi zamana yayın ve biraz sabırlı olun.

Başkaları ile bağlantı kurun

Belki de bloglamanın asli özelliklerinden biri bağlantılı olmaktır. Bağlantıların ve ilişkilerin komplike ağı beni bloglamaya çeken ilk şeylerden biriydi ve fikirlerin bu kadar hızlı yayılmasına izin veren gerçek viral özelliklere sahip olmasının sebebinin bir parçası. Diğer bloglarla bağlantıda katılın, fikirler alın. Bununla beraber çoğu üstünlükın geldiğini göreceksiniz. Bir başlangıç ​​için sohbete katılacaksınız, diğerlarının dikkatini çekeceksiniz ve okuyucularınız orada en iyi içeriği bulmalarına yardımcı olmakla ilgilendiğinizi takdir edeceklerdir.

Tabii ki herhangi herkesle bağlantı kurmak istemezsiniz – seçici olun ve konunuzla alakalı kaliteli içerik için bağlantı verin.

Diğer Blogculardan Linkler Alın

Bunu yapmak zahmetlidir ve bunu esasen biliyordum diyebilirsiniz. Bu doğrudur – yalnız akıllı, gerçek, faydalı ve kibarsanız , diğerlarından bağlantı alma şansını artırmanın yolları vardır.

Başkalarının konuşmalarına katılın

Kendimi diğerlarının bloglarını okumaya ve geri bildirim vermeye odakladım. Siz de bir yorum bıraktığınızda kendi blog adresinizi bırakın. Çoğu zaman insanlar bloglarını kimin okuduğunu bilmek ister ve urlinize tıklarlar. Sadece boş yorum yapma. Birisi bana bir ‘merhaba’ yorumu bırakırsa ya da açıkçası blogumu spam yapıyorsa, onları ziyaret etmem yalnız dolu dolu yorumlarda onları ziyaret edip yorumunu silmem. Sizinle bağlantı kuran yayınlarda gerçek yorumlar yapın. Süreçte iyi bir arkadaş edinebilirsiniz ve uzun vadede bunun üzerindeki akışın size ve kendi blogunuza daha çok ilgi duyduğunu göreceksiniz.

Okuyucularla Etkileşim

Bir okuyucu size blogundan bir yorum, e-posta ya da bağlantı ile ulaştığında – onlarla etkileşimde bulunun. Yeni başlayanlar için iyi bir tavır ve ikinci olarak yeniden geri gelme şanslarını arttırmanın iyi bir yoludur. Bir çok insanın bloglarında yeterli okuyucuları olmadığını söyleri – bu hayal kırıklığıy ile ilgili olabilirken genelde iyi bir başlangıç ​​noktası olarak ne yorum aldıklarını ve bu yorumlara verdikleri yanıtın tatminkar olmasını isterim. Blogunuza gelenlerle etkileşime geçin ve blog’unuzu onlar için yapabileceğiniz en iyi deneyim haline getirin ve sizin için aranan kelimeyi yaydıklarını göreceksiniz.

Sık sık güncelleme ve sosyal medyanı gücünü kullanma

Sosyal ağlara otomatik url vermek ortaya çıkmasıyla insanlar yeni yayınınızdan anlık olarak haberdar olabilirler. Yeni bir yazı yayınladığımda, dağıtıcıları olan okuyucular en son yazılarıma kısa sürede bakmak için giriş yaptıkları için istatistiklerimin neredeyse her zaman biraz arttığını fark ettim. Bu, bazı bloglarda diğerlerinden daha iyi çalışır. Ne kadar çok mesaj gönderirseniz, technorati gibi blog motorları tarafından indekslenirsiniz (ve diğerleri). Tabii ki çok fazla anlamsız içeriği teşvik etmiyorum – yüksek kalitede tutun.

Giden e-postanıza bir imza ekleyin

Alan adını giden e-postanıza eklemeniz yeterli olacaktır. Çoğu e-posta programı bunu bir imza opsiyonu ile kendiliğinden yapmanızı sağlar. Ancak blogunuzun e-posta gönderdiğiniz herkes tarafından okunmasını istemiyorsanız otomatik imzalara dikkat edin.

RSS Özet Akışınızı Tanıtın

Çoğu blog platformu yerleşik bir RSS özet akışıyla beraber gelir, yalnız abone listenizi artırmanın yolları vardır. Bunlardan en belirgin olanı, RSS butonnizi daha belirgin bir konuma getirerek okuyucularınızın gözünde bulundurmaktır. Okuyucuların, RSS vasıtasıyla blogunuza abone olmalarına yardımcı olmak için araştırmaya dşayet olabilecek tek bir tıklama ile kullanabileceğiniz çeşitli butonlar vardır. Ayrıca, konunuz çoğu okuyucunun RSS’yi kullandığı bir konu değilse, RSS yayınları konusu ile ilgili biraz eğitim almanız gerekebilir.

Sitenizi Portallar, Blog Dizinleri, Dizinler ve Arama Motorları’nda listeleyin

Blogunuzu daha çok ilgi çekmesine yardımcı olmak için listeleyebileceğiniz çoğu yer vardır. Aslında çok fazla var ve büyük ihtimalle bütün zamanınızı blogunuzu herkese göndererek geçirebilirsiniz. Bunu takıntı haline getirmemenizi ve ilk önce bu listedeki diğer etkenler üzerinde çalışmanızı ve daha sonra boş dönemlerinızda blogunuzu bu tür şeylerden bazılarına ekleyin. Google, Yandex gibi arama motorlarına her attığınız urli tanıtın ve göreceksiniz daha sonra urliniz otomatik listelenecektir.

Arama Motoru Optimizasyonu

Bazı blogcular SEO’yu fazla düşünmüyor ancak ben de bazı temel SEO ilkelerini bilmenin ve blog olarak zihninizin arkasına bir yerde tutmanın dşayetli olduğuna inanıyorum .

Başkalarının projelerine katılın

Diğer blogcular bazı zamanlar bir blog projesine katılmasınız için davet edeceklerdir. Elinizi kaldırın, bir süre gönüllü olun ve bir biçimde katkıda bulunun. Sadece sitelerinde bir bağlantı almak için yapmayın, bunun yanı sıra onlarla ve okuyucularıyla bir ilişki kurma fırsatını kullanın. Sadece bir arkadaş edinmekle kalmayacak, bunun yanı sıra zamanla yalnızca kendilerini düşünmeyen bir blogcu olarak güvenilirlik kazanacaksınız. Flip tarafında kendi bloglama projenizi başlatın.

Diğer internet forumlarına katılın

Ben ve bloglarım için benzer fikirleri / hobileri / ilgi alanlarını araştıran diğer tartışma forumlarını ve e-dergileri ziyaret ediyorum. Birçoğu yazılarınıza imza olarak bağlantınızı eklemenize izin verdiği için bu forumlara yaptığım katkıların bir sonucu olarak bloguma artan bir trafik geldiğini gördüm. Bu forumları spam etmeyin – yalnız faydalı yorumlar ekleyen gerçek bir katkıda bulunan kişi olun ve insanların diğer projelerinize çekildiğini göreceksiniz.

Çevrimdışı Teknikler

Blog Tanıtımının sadece online olması gerekmez. Çevrimdışı olarak nasıl tanıtabileceğinizi ve bazı yeni okuyucuları da getirebileceğinizi düşünün. Bu yöntemler arasında URL’nizi kartvizitlere, antetli kağıtlara, basın bültenlerini ve diğer çeşitli teknikleri kullanarak koymak yer alabilir.

Viral yapın

Bulaşıcı hastalıklar ile ilgili onları ölümcül yapan şeylerden biri, bir kişiden diğerine geçmenin çok basit olmasıdır. Bu hususta yardım etmeyi düşünebileceğiniz birkaç şey vardır. Örneğin, bugünlerde çoğu blogcu, yayınlarına oklinkarın del.icio.us ve digg gibi sosyal yer imi sitelerinde yer işareti koymalarını sağlayan bağlantılar ekliyor. Diğer blog yazarları, blog yazarlarının belirli bir yayın ile ilgili ‘bir arkadaşına e-posta göndermesine’ izin veren özelliklere sahiptir. Tüm bu eklenti türleri, okuyucularınızın siteniz ile ilgili kelimeyi yayması ya da daha yapışkan hale getirmesi için işi yapmasına izin verir.

Reklam

Geçtiğimiz yıl bloglarda bir gelir şekli olarak reklam yayınlama ile ilgili çok şey yazdım – yalnız yayıncı olarak çalıştırabileceğiniz çoğu reklam platformunun kapak tarafında blogunuzu gerçekten tanıtmak için fırsatlar var yeni okuyucu bulma girişimi.

Link baiting

Bu, geçen yıl blogcular arasında son derece yaygın hale gelen terimlerden biridir. Aslında ‘url bait’, bağlantıyı çekecek bir çeşit yorumdur ve çoğu açıdan yukarıyadaki paragraf 2’den farklı değildir – iyi içerik yazın ve insanlar bağlantı kuracaktır. Tabii ki çoğu blogcunun yem bağlamak için kullandığı çoğu taktik var.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün