Kitap

Gerçek Olmayan Fotoğraflar

Evet bunu bende yapmıştım. Gerçeklik ve hissiyat taşımayan fotoğraflar, videolar 🙂

Neden yaparız bunu? Neden sosyal medyada iyi görünmeye çalışırız? Mesela ben burada birşeyler yazıyorum diye aptal mı oluyorum size göre?

İçimizde baskıladığımız o duyguları neden sosyal medyadaki fotoğraflara aktarıp oradan bir şeyler çıkarmaya çalışıyoruz acaba. Soru değil bu kendinize sorun diye yaptım yani öylesine.

Ne anlatıyordum nerede kaldım unuttum müziğe dalmışım, birazda kahve ve sigara tabi ki. Bunlar güzel üçlemeye sahip bermuda üçgeni oluşturacak mükemmel bir yapı taşı bana göre. Size görede farklı olabilir ama bana göresine bakarsak çok güzel.

Bir şeyler bahsedeyim şu beyaz sayfayada bari bana göre bir anlam size görede öylesine bir kitap sayfası olsun bari. Fotoğraflar paylaşırız sosyal medyada, insanlar görsün isteriz, engellediğimiz herkesi açarız ve gördükten sonra tekrar engelleriz. Manyağız zaten biz kendi içimizdeki tüm baskıları dışarıdan çıkarmaya, ilgi çekmeye, odak olmaya çalışırız. Manyaklık seviyesini ölçmek gerekirse 10/10 kesin.

Her fotoğrafta bir sahtelik, her fotoğrafta bir klişelik aranabilir. Her fotoğrafın altına giderli sözler yerine göz kırpma veya mevsimsel emojiler konulabilir dimi 🙂 Bu güzeldir, bunlar basit ama etkili şeyler tabi. Bazı fotoğraflarada kalp koyarız, bazı fotoğraflara göz kırpmalı emoji. Neden? Kendimede soruyorum neden?

Ah ah keşke yapmasaydım dediğim herşeyi tek tek nasılda bir bir yaptım bilmiyorum. Hiç yapmam dediğim tüm herşeyi yaptığımı düşünüyorum. Birde madalyonun arka yüzü, bunu bile bile hala yapmaya devam ediyorum 🙂

Fotoğrafları sosyal medyaya atarken dikkat etmemiz gerekli konunun amacı sadece buydu. Ama tabi filtrelere boğmayalım, kendimizi sıkmayalım, emojileri doğru seçelim, ha birde fotoğraflardaki insanları.

Kendime göre insanlar doğruyduda emojiler çok yanlıştı diye düşünüyorum. Tabi bunlar yaptığım hataların bir kısmı, hayatta yapmayacağım dediklerimin görünen yüzü. Görünmeyen tarafı bir ben bir Allah biliyor. Neyse oldu bitti. Tekrarı yok.

Size birde şarkı önereyim.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Kitap