Kitap

Hayatım Böyle 10 Numara

Yazıya nasıl gireceğimi bilemiyorum gerçekten. Hayatım böyle 10 numara derken aslında çelişkili gibi. Sorgusuz sualsiz anlatamadığım şeyleri burada anlatabildiğim için mutluyum ve bu yüzden 10 numara.

İçimden geldiği gibi konuşabiliyorum ve bu yüzden 10 numara.
Aklımdan gelenleri yazıp, çizebildiğim için 10 numara.
İnsanlar ile birkaç dakika sohbet edebildiğim için 10 numara.
Çalış, yat, uyu düzeninden uzaklaşabildiğim için 10 numara.

Saymakla bitiremeyeceğim o kadar çok şey var ama birazda 10 numara olmasının sebeplerine gelelim. Eskisi gibi aklıma takılan tüm soruları cevaplamaktan yorulduğum günlerden kurtulduğum için 10 numara diyebiliyorum. İnsanlardan uzaklaşıp biraz dışardan baktığımda yenilikleri görebiliyorum. Neler değişiyor biliyorum dostum, bundan güzeli var mı?

Rüyalarımda gördüğüm insanlardan kaçtığım için hayatım 10 numara.
Evet evet bu yüzden özellikle.

Yarıda bırakmadığım tüm insanların yüzüne gülerek bakabildiğim için 10 numara.

Sahi, neler değişti hayatımda? Ya da biraz genel konuşayım artık. Neler değişiyor hayatımızda? ekonomi mi? Z kuşağı mı? corona mı?

Hayır tabiki, karantinada insanlar birbirine zaman ayırıp bazı şeyleri çözümlediğini, kafalarında oturmayan şeyleri evin içinde yüzyüze gelip konuşabildiğini düşünüyorum. Hayat yat,çalış,ye,sevişle geçmiyor dimi. Elbet konuşacak bir vakit buluyorsun, kaçamıyorsun asla.

Eski yazdığım hissiyattan uzak gibiyim dimi. Evet aslında eski hissiyatlarımı kaybettiğim için artık yazılarımda nelerden bahsetmem gerektiğini düşünemiyorum aslında. Ya da düşünüyorum ama susmak daha tatlı geliyor bana. Belki size de böyle geliyordur. Sizin içinde düşünüyorum evet tatlı geliyor :D

Şimdi olsada yesek dediğim tatlıların başında ekmek kadayıfı var bu arada. Neyse konuyu dağıtmayalım bir saniye.

İçinizden gelenleri paylaşabildiğiniz platformlar lazım, banada lazım böyle bir yer. Ekşisözlük gibi değil, yeri gelince saçmalayacağın, yeri gelince hüzünlenebileceğin, yeri gelince gülebileceğin bir yer. Neresi geliyor aklınıza twitter demi. Şu adaletin sağlandığı ama bir türlü doğru düzgün oturtulamadığı platform. Ülkedeki tüm sorunların konuşulup, her yenilemede yeni haber ile moral bozukluğuna sebep olan platform. Aynen aynen twitter.

Hayatımızı 10 numara yapmak için twitterdan uzaklaşmalıyız. İnstagram Reels, tiktoklardan uzaklaşmalıyız. Biraz daha kendimize odaklansak aslında herşey çözülecek gibi. Çevremize, ilişkilerimize dönsek biraz daha yol katedecek gibiyiz. Olmazsa ne olacak?

Bilemiyorum kahin değilim tabi. Benden bu kadar. Bu yazıyı burada sonlandıracağım. Sen okur. Evet evet sen.

Naber?


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün