Kitap

4 Bira 1 Doğruyu Getirmeli Hayatım

Alkol varken hayatımız ne kadarda eğlenceli demi? Hatta her yaptığımız falan doğru oluyo genelde 😀 Yani şöyle aslında, hani derler ya, alkollüyken söylediğin cümleler ayık kafayla düşünüp söyleyemediğin şeylerdir diye. Aslında söylememiz gereken şeyler doğruyken neden hep sağlam kafayla susarız? Demek ki alkol doğruları getiriyor dimi 😀

Tespit gibi tespitlerde bugün bu olmalı bence.

Sahil kenarında kalan 4 bira şişesinden birini dostuma, birini aileme, birini sevdiğime, birinide geçmişime içip bırakmışken üstüne aldığım nikotin değerleri beni oldukça etkiledi gibi. Harbi aslında kafam güzelken daha iyi düşünebiliyorum, kanallar açık, sorgu sual yeterli, gücüm yerinde, sitreste yok. miss gibi değil mi ama şimdi yani?

Hayatımın 4 te birini birayla geçirmek isterken, 4 te 3 ünü nikotin ile geçirmek istiyorum aslında. 4-4 lük bir hayat yaşamadığım için bunların sadece 4-2 si gerçekleşiyor tabi 🙂 böyle ince ayrıntıları nasıl düşünüyorum ? Alkolün etkisinde miyim? Neyse kahve içip kana daha hızlı karışmasını sağlayalım.

Karmaşık ruhalini sadece alkol içtikten sonra sorgulayabiliyoruz. Ayık kafayla sorguladığımızda normaldir diyip geçiyoruz. Ama kafamız güzelken öylemi. Bebeklikten gelen tüm acıları düşünüp 7 farklı sorundan 7 farklı ruh haline geçiş yapabiliriz demi. Ama düşünün işte alkol kafayı sadece uyuşturur. Ya da düşüncelerimi uyuşturur bunu seçmek sizin elinizde gibi.

Evet, alkol içip kafamızı yaşadığımız sıralarda dilimizden dökülen tüm kelimelerin sonucunda kuş gibi hafifleyebiliriz. Tabiii bu alkolün faydalı olduğunu göstermemeli. Sadece problemin var olduğunu tekrar bilmeni sağlar bu lanet alkol. Şey, neden içene kadar hayatımız boyunca sustuk? neden hep içimizde bir yerlerde kaldı bazı şeyler? peki neden onca zaman susup alkolden sonra döküldük?

Anlatmak istediğim aslında buydu. Faydasını sorarsanız gerçekten alkolün en iyi yanı bu olmalı. Duygusal anlamda problemlerin var olduğuna inanmamızı sağlar. Problemi alkolden öncede görmekte ayrı bir meziyet tabi. Neyse fazla mı konuştum acaba? alkolün etkisi sanırım, 4 bira bir doğruyu getirir, 1 yanlış 4 birayı mideye götürür. Ya da kana mı demeliydim?

Sorunlarla yüzleşmek, içinizi ferahlatmak için alkol masasını beklememek gerektiğini anımsatmak istediğim bir yazı bu. Evet bırakıyorum buraya bombayı ve biraz daha dökülmek için masama dönüyorum.

Seninle tekrar görüşmek üzere sevgili okur. Yeniden gelene kadar sorunlarla yüzleşmeden sevişmen dileğiyle.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Kitap