Kitap

Renkli Duvarın Arka Yüzü

Uzun zaman olmuştu yazmayalı. Bazı şeyler öğrendim, bazı şeyleri buldum yatağımın altında sakladığım. Onca pislik, toz, böcek ve birkaç şey daha işte. Herşeyin arka yüzü varsa, odamında pis bir yanı varmış onu anladım. Görmek istemediğim herşeyi bir kenara saklamışım, arka yüzünde kalmış odanın.

Rengarenk olan duvarlar bile anlatamaz bu odamdaki dumanı şu anda. Açıkcası uzun süredir bu şekilde. Pandemi olduğundan dolayı evdeyiz malum. Benimde balkonda veya camda sigara içme huyum olmadığı için duman altı odamda sırlar dünyası şeklinde oturuyorum. Bazı şeylerden bahsetmek istedim, başladığım noktaya tekrar geri dönüyorum sanki ondan dolayı yazmaya buradan başlamak en doğru yol diye düşündüm.

Yazmak isteyip ama yazmadığım onca şey var ama susmayı tercih ediyorum. Bazı şeylerin açıklaması olmaz gerçekten. Bazı şeylerin sebebi olmaz, anlık gelişir ve olur sonrada pişman olunur. Belkide olmuşumdur bilmiyorum. Her madalyonun arka yüzü varsa renkli duvarlarında arka yüzü yok mudur?

Güneşin vurduğu her ön planın arkasında kalan bir karanlık yok mudur? Her binanın arkasına düşürdüğü karanlık gibi mesela. Evet olur, insanların bile bir arka yüzünü yansıtır ışık. Öyle bir şey işte. Neyse.

Neden buraya geldim yazıyorum farkında olmasamda bahsetmek istediğim çoğu şeyi aklıma yazdığımdandır belkide. Hatta şimdi cümlelerde düşüklükler görürseniz aldırmayın bunları bilerek yapacağımdan emin olun. Çünkü bir insan aynı anda düşünürken, bir yandan müzik dinlerken kafasındakileri bir cümleye yerleştirmesi zor oluyor. Tıpkı duvara renk atarken kararsız kaldığımız renkler gibi.

Ben duvarlara siyah boya attım, sonra kırmızı, sonra beyaz atıp yanına maviyle sarıyı yerleştirmeye çalıştım. Baktım bu renk olmadı biraz gri tonları ekleyip üstüne tekrar siyah renkler attım. Şimdi duvarlara bakıyorumda sarı olmuşlar tüm renkler. Siyahtan bir eser, beyazdan bir saflık nede maviden bir hatıra kalmamış. Duvarın arkası peki?

Odamızın her yeri temiz değil, pislikleri halının altına attığımız gibi, kötü anılarımızıda hayatımızda bir arka plana yüklüyoruz demi. Bu pislikleri bir gün göreceğimizi bile bile yapıyoruz ama tabi. Ya da birisi gelip onu açtığında görüp saydığında. Neyse uzatmak istemiyorum öyle işte.

Bazı şeylerin sebebi yoktur. Bazı durumların açıklaması yoktur. Olur, biter, geçer, gider. Öyle işte

Hoşçakalın.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Kitap