Gündem

Twitter’dan para kazanmak isteyenlere buraya!

Twitch ve TikTok gibi sosyal medya platformlarının bağış sistemi ile kullanıcılarına gelir kapısı imkânı yarattığı bu dönemde Twitter’da bir adım atmaya karar verdi. Geliştirme sürecinde olan yenilikleri kullanıcılar ile paylaşan ve 100.000 takipçiye sahip Jane Machun Wong, yakın zamanda Twitter’dan para kazanmanın mümkün olabileceğini duyurdu.

Profil kısmından ulaşılabilecek bağış seçeceği ile beraber “Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal, Venmo” servisleri üzerinden kullanıcılara para gönderilebilecek. Yeni sistem çoğu influencer için gelir kapılarını genişletmeye imkân sunarken yeni kullanıcılarında internetten para kazanmaları için ilk adımı olacak.

Bağış servislerinde bulunan hesaplarınız ile Twitter hesap entegrasyonunuzu sağladıktan sonra ödemeleri kabul edebileceğiniz bağış tekniği Twitter tarafından henüz onaylanmadı. Kısa zaman içerisinde servisin kullanıma girmesi ile beraber kullanıcıların bilhassa “kulis ya da öngörülerini paylaştığı” konseptlerde gelirlerini arttıracağı düşünülüyor.

Twitter’ın bağış sistemini kullandırırken komisyon alıp almayacağı ise henüz bilinmiyor. En tanınmış bağış ödeme servislerine kullanıcı arayüzünde yer veren Twitter’ın konu hakkında önümüzdeki günlerde açıklama yapması bekleniliyor.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Türkiyede profesyonel kullanım içiniş yapmaz ancak suistimal edilerek eskortlar ve adult’çular bolca kullanır :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün