Kitap

Fevkalade Dünyalar

Yazıya nasıl başlasam bilemiyorumda bazı insanlar var fevkalade hayatlar yaşıyorlar. Hayatındakilere ne yaşatırlarsa yaşatsınlar fevkalede kalmayı başarıyorlar.

Ne kadar sussamda bu beyaz sayfalara geldiğimde her zaman konuşacak bir şey buluyorum. Biraz sakinim, sert bir mizaç kullanmayacağım ama vicdanen rahatlığı nasıl yakalıyorsunuz? Banada anlatsanıza bu rahatlığı?

Hayranlığım ruhuna değilde artık karakterine. Yani öyle bir değişkenlik var ki karakterde, dün ağlarken, bugün gülebiliyor. Şaşkınlık yaratıyor insanda, günü kurtarmaya çalışan insanın yaşamaya çalıştığı hayatın ne olduğunu çözemedim. Burcuna layık bir insan sonuçta :)

Bir insan yalan konuştuktan sonra nasıl rahat edebilir? O yalanlarla karşısındakine zarar verdikten sonra kendini nasıl rahatlatır? Sadece doğruları söyledim artık tamam diyip kenara mı çekilir? Herşeyi geçtimde çay nasıl demlenir bilir misiniz?

Çayı demliğe koyduktan sonra üstüne kaynar sular dökülür değil mi? Çay demlenir, birnevi pişer yani. Peki bu şekilde kaynar sular altında kalan bir şey, içene nasıl bir keyif verebilir? Fevkalade bir keyif verir.

Küçük dünyanızda söylediğiniz yalanların üstüne kaynar sular döksenizde, kimseye bir keyif veremeyeceksinizdir. Aldığınız ahlar sonrasında vicdanınızı temiz tutmaya çabalamanız hiç bir şeyi değiştirmeyecek. Sonuçta yukarda bir ALLAH var ve herşeyi görecek. Ne kadar helal edilsede haklar, elbet o hakların bedeli olacak. Belki şimdi üzülmez kimse, hatta güçlü olduğunu gösterir. Hatta FEVKALADE olduğunu gösterir.

Ancak alışılmışın dışında olmak için insan önce samimi olmalı ve insan olmalı. Yaptıklarından sonra alışılmışın dışına çıkabilecek bir karakter henüz kimsede yok. Eğer alışılmışın dışına gerçekten çıkılıyorsa, fevkalade olunuyorsa, mükemmel, inanılmaz, normalden dahada iyi olunuyorsa, ne denilir ki buna, karaktersiz mi diyeyim?

Bu yazıyı okuyacaklar belki, benim koyduğum konumdan darlanan, kırılan insanlar varmış. Ancak bu insanlar beni nasıl bir konuma koyduklarını hala ölçememişler. Öyledir ki düşüncelerime ulaşmak için, benim gibi düşünmek için, güçlü olabilmek için dua eden insanlar varken.

Herşeyi geçebilirim, herşeye okey diyebilirim. Bayram zamanı herkesle barışabilirim ama seninle barışmam. Hayatım boyunca aklımda kalacak bir hatıra olarak duracak. Öyledir ki zaten oda barışmak istemez, ki buda benim çokta sikimde artık.

Öyle şeyler görüyorum ki, insan yaptıklarından sonra bir şeylere son verince rahata erdiğini sanıyor. Kan toplayan parmağı keseince rahata erdim diyor. Vay amk ben böyle bir rahatlık görmedim hiç hayatımda. Yaptıklarını normalden sayan insanlar var.

Nefret ettiği olaylara karışan insanlar. Hemde onlara öyle bir karışıyorlar ki, istemediklerini yaptıklarında zorundaydım diyorlar. Yazık ne demeli insan :)

Reenkarne

Bu saatten sonra herşey değişti. Herşeyi unuttuğumu sanarsanız yanılırsınız. Hiç bir şeyi unutmadım. Ancak eski ben’e geri dönüyorum. Artık hiç bir şey tekin değil ve hiç bir şey artık normal değil. Mutluluğu istemiyorum ama mutlu edeceğim çok insan olacak. Bu saatten sonrada mutluluğun anlamını senden alıp tamamen ortaya atıyorum. Bu yazı okunursa onun tarafından, şapkasını önüne alıp düşünmesi herşeyden daha önemli :)

Tehlikeli insansın, yanlış seçimmiş saol :)


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Gerçekten teker teker bütün yazılarınızı okuyorum. İçten bir teşekkür etmek istedim. Teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün