Kitap

Sarkastik Cümleler, Ne Anlatsam Bilemedim

Hadi gelinde biraz farklı şeylerden bahsedelim, mesela hayat düzeninden veya ölümden sonraki hayat. Bu tip şeylere inanmıyorum şahsen yani öldükten sonra tekrardan bir insan olarak dünyaya gelmek istemem şahsen. Yeniden dünyaya gelsem hayvan olmak isterdim ve sadece uçmak isterdim. Köpek veya kedi olmak istemezdim, bu insanoğlunun hayvanlara verdiği eziyetler…… hiç hoşuma gitmedi bu konu neyse.

Şimdi bu başlık ne, burada ne anlatıyor bu deli diyorsunuz. Valla ne yalan söyliyim bende tam olarak ne yazdığıma odaklanamadım :) Bir kitap okuyorum ordan yola çıkarak kafamda değişik şeyler oluşuyor, onları böyle cümlelerle savaştırmak istiyorumda başlık gelmiyor aklıma mübarek :)

Neyse S.edin şimdi nasılsınız iyi misiniz?

İyim diyenlerin içinde ki burukluğa bir sigara yakarım beee… Neyse aklınızda olan gönlünüzde olmasın gençler. Kardeşinizi dinleyin düşmeyin hatalara :)

Şimdi konumuz neydi unuttum da sarkastik cümlelerden başlamak istiyorum. Neden böyle bir şey yazdım sizce? Yani neden sarkastik? Biraz düşünün bakalım, neden yazmışımdır?

Sarkastik aslında bakıldığı zaman ironik cümleler arasında acının alaycılığa dökülen bir bağlaç olduğunu söyleyebilirim dostlar. Bu cümleyi kurarken devamında kuracağım cümleleride tek tek düşünüyorum ve ona göre yerleştiriyorum şu anda satırlara. Kitap yazıyor gibi hissediyorum he :)

Neyse çok güldüm yeter bu kadar. Biraz ciddileşelim ve yaşantıdan bahsedelim.

Bahsettiğim konular, kitaplar, cümleler, kelimeler aslında hepsi farklı bir düşünce yapısından tecrübe edinilerek yazılıyor. Yani okuduğum kitaplardan empati kurarak yazarın aklından düşündüğümde “Bu kitabı yazdımda, okunur mu” cümlesi yerine “acaba laf olur mu” cümlesini düşünerek yazıyorum. Birisinin benimle alay geçmesine veya ortam arasında dalgaya alınmasından nefret ederim. Hanginiz etmez ki?

Ortak yönlerimiz çok sizinle. Çünkü her insan birbirine benzer, düşünce yapısı değişiktir sadece. Yani gerizekalı değilse kişi insan gibi empati kurarak karşısındakinin durumunu kolayca anlayabilir. Hele bu kişi gerizekalı değilse yaşattığıyla, yaşantısına kattığı renkleride görebilir.

Bu yazıda bir şey anlatmadım sadece bir ufak gönderme yaptım. Ciddi konulara ben başlık bulurum her zaman. Artık ciddiye almanın mantıklı olmadığını ve herşeyi alaya alarak çok rahat bir şekilde hareket edebileceğimi anladım. Ondan dolayı bu yazıyı daha fazla uzatmıyorum ki kişi kendini önemli sanmasın. Bedelleri olan bu hayatta sadece gerçekler acı verir insana.

Günün Sözü :

Dertli İnsan, içi duman dolu bir odaya benzer. Onu dinlemek; o odaya bir pencere açmak gibidir.

Mevlana

Bu Yazıya Özel Şarkı;


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Nasıl yazıyorsunuz böyle cümleleri şaşkınım. Çok başarılı bir yazı, hiç fikir yokken bile okutuyorsunuz valla

  2. Valla okuduğum sayılı bloglardansınız, yazıda ben okurken bile kendi cümlelerimi karıştırdım. Başarılı bir psikoloji yazısı, teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün