Kitap

Bir Gencin Arkadaş Çevresi

Evet farklı olacak bir yazıda daha birlikteyiz gençlik. Tekrardan başlıklarımla mikemmel şeyler yapıyorum helal..

Neyse lavbali olmaya gerek yok, bugün anlatacağım konu çok derin ve her gencin hayatında denk geleceği tiplemeler olacak. Hayatınıza karışan ve gerçekten hatalarınızı örtpas etmekte on numara olan kişilerden bahsedicez. Yeri gelince güldüren, yeri gelince süründüren, yeri gelincede kaybolan kişilerden. Bugün konumuz arkadaş çevresi. Tabi bu arkadaş çevresi gençlere hitafen yazılacaktır. Neymiş bu arkadaş tiplemeleri.

Sevgilisi Olmayan Arkadaşlar

Öncelikle bir üniversite veya lisede okuyorsanız, sevgilisi olmayan bir arkadaş her zaman sizi kıskanabilecek potansiyele sahiptir. Bu arkadaşlar kişisel olarak bakımlarına özen gösterir ve karşı cinsle samimiyeti yakalamaya veya sıcak kanlı olup karşıdakini etkilemeye çalışır. Şimdi burada arkadaş tiplemelerini kadın erkek diye ayıracağım. Bakalım neler çıkacak ortaya.

Erkek : Sevgilisi olmayan erkekler hem cinsi ile oldukça yakındır ve bağları kuvvetlidir. Bu arkadaşlar karaktere göre değişebilir tabi. Erkeklerde kadınlar gibi sevgili çalma olayı eğer kardeşlik bakiyse olmaz. Erkekler hemcinsini ayartmazda kolay kolay, bu kan yapısına veya akıla bağlıdır. He tabi sizin haberiniz yokken eve kızları çağırıp takılabilir ve senide katabilir bu olaya. Ama erkekler şöyledir ki, asla zorlamaz.

Kadın : Sevgilisi olmayan kadınlar, uçağı olmayan zenginler gibidir. Güzelliği vardır ama sevgilisi yoktur, istemez rahat takılır her gün başkasıyla sevişir. Bu tiplemeler hem cinsini %100 odaklı şekilde bozabilir, ayartabilir veya onları zora düşürebilir. Kadınların arasında kardeşlik yoktur. Arkadaşlık seviyesi erkekler kadar yüksek seviyede değildir. Bir süre sonra herhangi bir konuda kavga edildiğinde küserler. Barışmaları farklıdır zor zamanda barışırlar ama elbet bir şeyler olur gene küserler. Sevgilisi olmayanlar, sevgilisi olan arkadaşları sevmezler pek. Çünkü onlarla rahat takılamaz, gezemez veya sürtükçe gezemez. Rahat takılır, arkadaşınında ona eşlik etmesini ister. Buda karşıdakinin herhangi bir durumunda zorluğa sürükleyebilir veya hasret bırakabilir.

Burada bahsettiğim hasret olayı şudur ki, bir kadının istediklerini sen yapıyorsan ve onun yapmasına imkan yoksa karşıdaki senin yaptıklarına özenmeye veya teşfik edilmeyi ister. Hayatında ne olursa olsun, isterse parası olmasın ya da bir ideal seviyesine sahip olsun, genede herşeyi arka plana atarak seninle yarışabilecek güce sahip hisseder. Kadınlarda ki yetişkinlik sendromu farklı fikirleri alınca aklına gelir. Ama 20-21 yaşına kadar ambalajından çıkmamış bir beyin taşırlar. Bu beyin ancak başkasının onu açmaya zorlaması veya yırtması için ona gaz vermesiyle yırtılır ve ışığı görmüş gibi koşar özgürlüğe. Ama işte bir gün o zorlayan kişide gidecektir, gittiği günde ambalajından çıkmış bir beyinle yalnız kalacak ve fikirlerini geliştirecektir. Gerizekalı değilse tabi.

Çalışkan Arkadaşlar

Bunlar inektir. Sadece not veya sınavda kopya çekmeye yarar. Buna iki üç tost alırsın, aranı sıkı tutarsın ya da onunla tek gecelik bir ilişki yaşarsın. Sonra sana elinde ne varsa verir zaten. İlişki yaşamak derken, bu kızların erkeklere yanaşması olarak düşünebiliriz. Erkekler o çalışkan kızları alay konusu edebilir ve onları yatmaya ikna edemez. Öylede bir gerizekalı hemcinse sahibim işte. Aptal gerizekalılar.

Neyse yani bu arkadaşları sevin. Bunlar her zaman her yerde işe yarayabilirler. Bir gün işe ihtiyacınız olursa bu lider çalışkan arkadaşlar her zaman sizi işe alacak kişiler olabilir. Bundan dolayı geleceğe yönelik düşünün. Aptal olmayın, başkalarıyla nasıl arkadaş oluyorsan onunlada olabilirsin. O****** yapmaya gerek yok.

Tipik Çapkın Erkek Arkadaşlar

Bu arkadaşlar sadece kız tavlamak için tarz yaparlar. Dağcılarıda vardır aralarında. Gezerler, hele ki yanına bir tane gezecek kız bulduysa, her gün onunla sevişme hayali kurar. Yatakta değil, dağda çadırda kurar hemde. Bu çapkın erkekler toplu takılırlar ve kızlarla yakınlaşırlar. Komik olmak için bir çok mizah sayfasını takip etmişlerdir ve buradakileri kendi fikirleri ile harmanlayıp kızlara sunarlar. Kızlar gülerse eğer %100 verecek potansiyeli taşırlar. Çünkü bu komiklik onların hoşuna gider ve ilgi duymaya başlarlar. Buda kişinin aklındaki zeka seviyesine bağlıdır. Aptal değilse ilgi duymaz zaten mal olmasın kullandırmasın kendini. Erkeklerin tipik çapkınlıkları en çok üniversitede olur. Yol göstercem ayağına, harbiden yol gösterirler. Ama bu kampüs yolu olmaz.

Bundan sonra başlık atmayacağım.

Yollu arkadaşlarda vardır kız olarak. Bunlar yollu olmayan arkadaşlara sahip olurlar ve onlara nasıl seviştiklerini anlatırlar. Böylede mal bir sohbet içerisine girebilecek seviyede olurlar. Yollu olmayan arkadaşlarıda buna heves eder, onlarda sevişmenin tadına bakmak ister, hatta anlatılanların hepsini hayal eder, kurar ve rüyasına alır. Rüyasında herşeyi yaşar, gerçekte yaşamak isterse bozulur mal oğlu mal.

Aptal olmayın. Okula sevişmeye gitmiyorsunuz. Ben okumuyorum. Bilerek okumuyorum, çünkü binlerce ergen salak oğlu salak arasında yetişmek istemiyorum. Aptalların gülünç hallerini ve mizah seviyeleri 0 olan insanları duymak istemiyorum. Bu benim şahsi fikrim tabi. Sizi bilmem.

Bu yazı biraz sert bir mizaç oldu, kusura bakmayın artık. Bazı konular ciddiyete sarılmadan karşıdakine anlatılamıyor. Hele şu anki gençlik özellikle üniversiteli çocuklar için oldukça sert bir mizaç gerekli. Hitap şeklimi kimse yanlış anlamasın, ya da bana kız erkek ayrımı yapıyosun demesinler. Ben neyi, nasıl yapacağımı bilirim. Aynı yaşa sahip olabiliriz belki ama akıl seviyesi olarak benim ambalaj açıldı ve geliştirdi kendini.. Bilmem anlatabildim mi?

Neyse konumuzun sonuna gelecek olursak. Okulunuza gidiyorsanız sadece okumak için gidin. Para harcamaya, sevişmeye, ortam kızı olmaya gitmeyin. Bu ortamlar geleceğinizi gerçekten etkileyebilecek türdendir. Evlenecek birisini bulmaya çalışmayın. Özellikle üniversiteli çocuklar. Evlenecek birine üniversitede sahip olursanız bence onu yol yakından bırakın derim ben. Çünkü okulda kaç tane erkekle yattı veya kaç kızla yattı sayısız olabilir. Üniversite ortamı sadece eğlence, makara kukara ortamı değildir.

Çok fazla üniversiteli tanıdığım var. Onlardan yola çıkarak düşüncelerimi aktardım. Kısaca okulu okumak için okuyun, başka şeyler için değil.

Günün Sözü

Dürüst Olmaktan Korkma, Kaybedeceğin En Fazla, Yanlış İnsanlar Olur.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Tabiki herşey arkadaş çevrremizi tanımaktan başlar. Bu hayat boyu böyle gelmiş ve böyle geçmekte. Kimi kişiler arkadaş kurbanı kimi kişiler ise arkadaş sayesinde beraberce biryerlere gelebiliyor.

  2. Arkadaş bulmanın en kolay yolu artık İnternet. Dışarıda arkadaş bulmak için zengin olmak lazım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün