Kitap

Heey Gençler Sakin, Heveslenmeyin.

Gene çarpıcı başlıklara damga vuruyorum ya valla çok iyim he 😀

Öncelikle farklı bir kalemle ele alacağım gençlik yazısına hoşgeldiniz genç veya yaşlı kardeşler. Son zamanlarda biraz daha farklı kalemleri deniyorum ve yazımda çok fazla kurallara dikkat etmiyorum. Takipçilerim bu tarzı sevdi gibi deli gibi paylaşıyorlar 🙂 Hepinize teşekkür ederim şimdiden.

Şimdi bu başlığı neden attım veya neden gençlere sakin olun dedim. Bu arada gençlik çok hızlı, tamam bende genç sayılıyorumda, arkadaş ben bu kadarda değilim ki. Twitter’da 160 karakterde savaş başlatıp bitirmiyorum veya coronada dua edip sonra çinlilere sövmüyorum yani. Herkes kafayı yedi kafayı, bu karantina hiç birimize yaramadı farkındayım ama biraz daha bakış açısını değiştirip bakın. Mesela karantinada neler yapılabilir?

Karantinada Kitap Okunabilir!

Kitap okuyun derken gidipte saçma sapan psikolojik kitapları okumayın. Sonra hayatınızı o kitaba göre uyarlayıp siktiri boktan düşüncelerle olaylar yaratıyorsunuz. Gidin roman okuyun abi, gidin pepenin diyarında ki uçurtmaları okuyun, hatta size önerim kişisel gelişim okuyun. Beyninizi azıcık geliştirin, sadece okula git, cafelere git, sahile git, yataklara git, böyle olmaz gençler. Hayat sizin üniversitede veya lisede oturduğunuz sıralarda ders dinlediğiniz gibi öğreneceğiniz bir şey değil.

Kendinizi geliştirmeden, karşınızdakini anlamadan neyi başaracaksınız? İletişim kurmayı bilmedikten sonra 4 senelik üniversite oku, üstüne 4 daha oku anasını satayım. Sen ağzın iki laf yapıyor diye iletişim kurabildiğini falan mı sanıyorsun? Ahmak olma arkadaşım, karşındakini manipüle edemedikten sonra, istersen ordunaryus(Çok severim ) ol, bir anlamı olmayacaktır. Özete gelicek olursak, beyninizi fındıkla değil, gerçek odaklı kişisel kitaplar ile geliştirin.

Spor Yap, Kas Yap, Düşür Çeketleri

Şimdi burada ki ÇEKET herkesin anlayacağı bir şey değil. Kısaca geçeyim ÇEKET nedir? (ÇEKET, izmitçe argümanında kadın,gacı,hatun anlamına gelir.)

Yeterince açıklayıcı oldu bence neyse. Erkeklerin spor yapıp instagrama story atıp “gene şiştik” yazmaları çok saçma. Özellikle kaslı erkeklerin en çok sevdiği, yapışık kıyafet giyip gövde gösterisi yapmak. Anlamıyorum bunları gerçekten. Evde spor yapın amenna doğru bir şey. Ye iç yat olmuyor karantinada bir şey yapmalısın sağa sola volta at, balkona çık hava al, yürü yani evin içinde koş yürü. Buradaki amaç göt büyütmemek. Yani bu yaz corona bittikten sonra dışarıdaki her erkek kasıntı bir şekilde yürüyecek, neden mi? Çünkü hepsi barfiks çekti kuzum, hepsi üçgen şınavla 4 dakika plank yapıyor. Deliler amk.

Müzik Dinleyin, Yetenek Varsa Yazın

Benim konuma geldik. Karantinada en güzel yapacağın şey yüksek ses müziktir. Binada bile otursan sana kimse bir şey demeyecektir. He tabi gündüz yap. Zaten herkes kafayı yemiş durumda karantinada, yüksek ses müzikten anca amçalar rahatsız olur, onada dikkat edin bir zahmet la ben mi diyim!

Müzikle alakalı yeteneğiniz varsa da yazın. Gerçekten düşüncelerinizi satırlara dökün bakalım neler çıkacak. Belkide çok güzel cümleler yazacaksınız. Bu arada tüm müzisyenler maytap gibi patlıyorlar. Adamlar yükselişte, yeteneğin varsa uğraş dur. Yeteneksizsen yapma ama harbiden pisletme ortalığı.

Heves Etmeyin Gençler

Evet heves etmeyin. Corona bittikten sonra cafelerde deliler gibi gezeceğinizi heves etmeyin. Tatile gidip deliler gibi yüzüp gösteriş yapacağınıza heves etmeyin. Yurtdışına çıkmaya heves etmeyin. Arabayla eğlenceli gezmelere gitcez uhuuuuuu, heves etmeyin. Karantinadan sonra boş yol bulun, boş otobüs bulun gelin ağzıma ……. anladınız siz. Yani heryer fullencek çok fazla heves etmemek lazım. Aşıklar buluşacak her köşede sevişecekler, sizde mal gibi bakıp “ayy sapıklar” diyip geççeksiniz. Bu sevişmelerede takılan insanlara anlamıyorum. Bu insanlar nasıl çoğalacak? Heeey hanım teyze sen o çocukları nasıl yaptın 2 3 dakkada mı? Yapmayın allah aşkına, burdan yaşlılara sesleniyorum coronadan sonra namus bekçiliği yapmayın. Herkesin Hayatı Kendine…..

Boşanma Davaları ve Ayrılıklar

Karantina döneminde en çokta bunlara üzüldüm he. La evdesin, gündüz paso işte olup akşamdan akşama gördüğün karını tüm 24 saat boyunca görüyorsun. Bu hoş bir şey aslında, ama 24 saat ne yapabilirsin demi? Temizlik yaparsın ama karşılık alamayınca ertesi gün yapmazsın anladınn 😀 Ayrılanlara bir şey diyemiyorum valla üzülüyom la onlara.

+ ” Senden ayrılmak istiyorum, bitti”
– ” Hayır nedennn, nolduuu”
+ “Ebenin —— oldu bitti işte”

Gel git var gel git, bunlarda böyle, yok yani karantinada götü başı ayrı oynayacak illa ondan dolayı bitirmesi lazım. Yoksa canı sıkılır. Birde ayrılık sonrası elden bir şey gelmemesi……………. Vay gardaşım, bak senin için yakıyorum şu anda. Üzülmeyin boolum, karantina sonrası herkes kendi hayatına geri dönecek, o dönmesede sen geri döneceksin zaten s.e boşver hayatına bak. Neyse motivasyonda verirmişim, ne yaparmışım ben ya çok iyim.

Son Durum Nedir?

Neyse yazının sonuna doğru gelirken, buradan gençlere son kez söylemek istediklerim var.

Gelişin, geliştirin, gelişsin. Burada ki ilk 2 si senle alakalıda, sondaki “gelişsin” sana değil. Karşındaki gelişsin. Beyni gelişsin, düşünceleri gelişsin, büyüdüm desin, yenilensin, kafasını geliştirsin. Yani yeniden sana bakmamak için gelişsin anladın 😀 Bu karantinada ne bekliyon başka, gitcek 2 kitap okucak, 2 müzik dinlicek, 2 film izlicek. “Hamit sen bana böyle mi yapcan s.g” – “Çok sıkıldım artık yeter bay bay” dicek. Yani çok takılma sal gitsin.

Yazımızın sonunada geldik. Buraya kadar okuduysanız, yorumlarınızı veya paylaşmanızı bekliyorum. Günün sözünü unutmadan aşağıya fırlatıyorum, at instaya 10000 like kesin..

Günün Sözü :

İnsanı gördüklerinden ibaret sayma, göremediklerinde ara. İçidir hakikatin resmi, dışı sadece bir manzara.

Mevlana


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

1 Comment

  1. Müzik dinleme konusuna katılıyorum :))

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Kitap