Kitap

Karanlıkta Güneşlenenler

Dinleyiniz.

İnsanlar hayatlarında çok şeyi değiştirebiliyor. Kendinden başlayıp tüm dünyasını değiştirebiliyor. İnsanlar çorap değişir gibi karakter değişiyor. Gerekiyor mu bu? Hayır aslında gerekmiyor. Hayatta cümlelerin yeri çok büyük olabilir. Yaşadıklarınız kendinize kalsın benimle bir şey paylaşmayın, yapmayın sevmeyin amk.

Kafamdaki düşüncelerimin hepsini hayata geçirsem belkide güneşte güneşlenebilicem. Belkide herşey daha yerinde oturaklı bir şekilde olacak. Ama yok aklımdakileri hayata geçirmem için bazı şeylere ihtiyacım var. Bunlarında hepsini insanlar bana yavaş yavaş veriyorlar. Paraya ihtiyacım yok. Hırsa ihtiyacım var.

Bunuda insanlar çok güzel başarıyorlar. Hakkımda konuşmaları, salak saçma yorumları beni hırslandırıyor. Evet Evet teşekkür etmiyorum size devam edin.

Kurtuluş için attığım her adım geçmişim olup bana hesap soruyor. Sebebi nedir?

Olmadığım bir yerde varmışım gibi oluyor bazen. Belkide hep ordayım. Pusuda bekliyorum. Hayatımı yaşıyorum. Gencim değil mi kızlar?

Bırakında hayat akışında gitsin, bırakında birazcık insanlar istediğini yapsın ya a*** k***m biraz salında karışmasın hatlar. Manyetik tipli insanlar birbirini çekiyor, yine çekecekler, hep çekecekler. Tencere yuvarlanır kapağını bulur gibi bunlar birbirini çekecek. Öyle değil midir?

Yazmak istediğim o kadar şey var ki, böyle tutamayıp o kadar şey yazabilirim ki. Gene bozmuyorum kendimi. Bozmamalıyım.

Hayatınızı yaşayın bolum. Gerçekten insanların ne dediğine, kimin nasıl düşüneceğine, adınızı kimlerin çekiştirdiğini salın bırakın. Hayatınıza bakın, neler yapabilirsiniz onu düşünün. Bu insanlar kendilerini düşünmezler, sizi düşünüyor gibi yaparlar ancak taş koyarlar. İnsanlar ben ne hata yaptım demezler, ne hata yaptın derler. Her yaptığınız hata sayılır bu hayatta. Hata değil midir insana yaşamayı öğreten?

Beni şu hayatta öfkem ve kinim besliyor gerçekten bunu ben yani nasıl diyim size şimdi. Keşfettim amk ya harbiden keşfettim yani. Kendimi bu şekilde yürüttüğümü farkettim ve bu hiç kötü bir şey değil. Çok güzel bir şey. İnanılmaz güzel bir duygu.

Neyse ya yazayım dedim azıcık, hayatta hatalarınızın ölçülmesini, ölçülürken kendilerini takmayıp, kendilerini ilah edip sizi sorgulama gücüne sahip olan insanlara inat yaşayın. Onlar kim olursa olsun, inat yaşayın harbiden diyorum size. Gerçekleri görmek için yalanları aralayın. Gerçekleri söyleyin yüzlerine o zaman onlarında ilah olmadığını göstermiş olursunuz. Herkesin hayatı kendine diyerek küçük espiri ile bitiriyorum.

Yani kısaca dediğim o ki; “HAYAT BENİM, SİZE NOLUYOR?”


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün