Nasıl Yapılır?

WordPress Random Post Nasıl Gösterilir?

Tema sayfalarımın altında fark etmiş olabileceğiniz gibi sayfa her yenilendiğinde değişecek 3 \\ \”Rastgele \\\” tema gösteriyorum. Bu sadece daha önce görmemiş olabileceğiniz birkaç temayı göstermekle kalmaz aynı zamanda siteye bağlantılar yaymaya yardımcı olur.

Bir siteye göz atarken bir arama motoru sitenizin tamamında en yenileriyle aynı veya “popüler” yazıya sahip olmanın aksine her sayfada farklı bağlantılar görür. Rastgele Gönderileri görüntüleme yöntemi aslında çok kolaydır ve veritabanına basit bir çağrıdır.

Ayrıca çeşitli efektler için kullanabileceğiniz birkaç wordpress şablon etiketi vardır. Rastgele ilgili mesajları görüntülemek için iki yol vardır: kodlanmış veya eklenti ile.

Kod İle Random Gönderi Gösterme

Rastgele gönderilerin bir listesini göstermek için aşağıdaki kodu görünmesini istediğiniz yere ekleyebilir ve ardından uygun şekilde ayarlayabilirsiniz.

<?php
// postları bir çekelim 
$the_query = new WP_Query( array(
	'post_type'      => 'post',
	'orderby'        => 'rand',
	'posts_per_page' => 3,
) ); ?>

<?php
// İF varsa bakalım demi
if ( $the_query->have_posts() ) : ?>

	<div id="randomposts">
		<h3><?php _e( 'Random Posts', 'text_domain' ); ?></h3>
		<ul>
			<?php
			// Gönderiler arasında dolaşım
			while ( $the_query->have_posts() ) : $the_query->the_post();  ?>
				<li><a href="<?php the_permalink(); ?>" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a></li>
			<?php endwhile; ?>
			<?php wp_reset_postdata(); ?>
		</ul>
	</div>

<?php endif; ?>

Düzenleme

“Tam Kod” da görebileceğiniz gibi rastgele yayınlar için bir div kodu ve bir h3 başlık etiketi taşıdım ve ekledim. Bu yolla bazı değişiklikler yapabilir böylece stil sayfanıza gidip istediğiniz gibi görüntüleyebilirsiniz. WP_Query () sınıfı hakkında daha fazla bilgi edinmek için gereksinimlerinize daha iyi uyacak şekilde değişkenleri değiştirebilmeniz için WordPress kodlamasına bakın.

 

Eklenti İle Random Gönderileri Göster

İlgili yayınları rastgele eklemek için kod kullanmak istemiyorsanız bir eklenti kullanabilirsiniz. Bir önereceğimiz bir başka Ücretsiz İlgili Gönderiler Eki.

YARPP ile içeriğiniz için ilgili çeşitli mesajları sayfaları ve özel mesaj türlerini görüntüleyebilirsiniz. Bu şekilde her gönderi ve sayfa ilgili içeriğin benzersiz bir kombinasyonunu görüntüler. Ayrıca eklentinin Pro sürümüne yükseltme yapabilirsiniz sponsorunuzu veya içerik içeriğinizi dahil etmek istersiniz.

İstediğiniz zaman yayın eklemek okuyucularınız ve SEO’nuz için harika bir fikirdir. Biz yöntemlerden birini deneyebilirsiniz!


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

1 Comment

  1. Eklentisiz yolunu sitemde uygulamıştım bi aralar, farklılık katıyor. Eklentiyle de yapılıyor elbette ama her eklenti, siteye eklenen bir yük demek. Bu yüzden, WordPress rastgele post göstermek için, eklentisiz çözümü öneriyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like