İnternetten Para Kazanma Sanatı : Oyun Nasıl Yapılır?

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

İnternet üzerinden para kazanmak, insanlara göre büyük hayaller ve “rahat rahat kazanırız ya” dediği bir çalışma prensibi diyebiliriz. İnternetten para kazanmak günümüz teknolojisi ile çokta mümkün olmayabiliyor. Dünyada birçok web sitesi bulunuyor ve bunların çoğu dolandırmaya yönelik olabiliyor. Bir web sitesi açsanız dahi yatırım yaparak geri dönüşler almanız mümkün tabi. Ancak biliyorsunuz ki emek vermeyene ekmek olmuyor. Bu yazıda ele alacağım para kazanma sanatı, OYUN YAPMAK 🙂 Gelelim sorumuza, oyun nasıl yapılır?

Oyun Nasıl Yapılır?

Oyun, insanların boş vakitlerinde zaman geçirdiği eğlence odaklı bir etkinlik olarak adlandırılabilir. Oyun yapmak için sektörel olarak tercih yapmak önemlidir. Masaüstü oyunu yapmak sizlere çok yüksek kazançlar sağlamayabilir. Telefon uygulamaları artık günümüzde herkes tarafından tercih edilen ve en çok vakit geçirilen alandır. Bir telefon oyunu yapmanız oldukça basit görünebilir ancak tabi birçok farklı algoritması ve çalışma süreci vardır. Basit bir oyun yapmak herkes tarafından ilgi duyduğunu biliyoruz, örnek vermek gerekirse flappy bird 🙂

Bu oyunda sadece kuş uçuruyorsun ve 2 stun arasından geçirmeye çalışıyorsun, düşünebilir miydi bunu yapan kişi tüm dünyada sansasyon yaratacak bir oyun olacağı? Tabi ki de düşünemezdi çünkü bu oyunu yaparken düşünülen aslında bunlar değildi. Para kazanmak istiyorsanız eğer basit oyunlara yönelin, kutu yürüterek deliğe sokmak, uzayda araç kullanır gibi kutuların arasından geçmek gibi. Bu oyunlar herkes tarafından 5 – 10 dakikalık bir zaman aralığında oynanabilen oyunlardır.  Önerebileceğim bir video var, oyun nasıl yapılacağı konusunda iyi bir anlatım olabileceğini düşünüyorum ilgilenenler için.

 

Oyundan Nasıl Para Kazanılır?

Para kazanma sanatlarından oyun, mobil tarafta çok yüksek kazançlara sahip olunabilecek bir noktadır.  Sadece para kazanma amaçlı yapılmayan oyunlar, geçen sürelerde oyun içerisinde gösterilen reklamlar sayesinde yüksek kazançlar sağlayabiliyor. Yaptığınız oyun basit ve bağlayıcı olması önemli. Mesela yukarıda verdiğim örnek gibi Flappy Bird oyunu 5-10 dakikalık zamanda oynayabildiğiniz öldükçe devamlı yeniden başlamak istediğiniz bir oyun. Bu tarz oyunlarda reklam gösterim oranları daha çok yükselebilmektedir.

Editör Önerisi:  Tıklama Dolandırıcılığı (Click Fraud) Nedir?

Günlük sosyal medya veya telefon kullanımlarında yaklaşık 10 saatlik bir süreç telefonda uygulamalarda veya sosyal medyada geçiyor. Uygulamalarda karşılaştığımız reklamlara arada bir yanlışlıkla bile tıklayabiliyoruz. Bu tıklamalarda daha yüksek kazançlar demektir. Örnek olarak 10 bin kişinin kullandığı bir uygulamada reklama 1000 kişi tıklasa, reklam gösterim oranına ve verdiği ücrete göre kazanç oranı değişebilir ancak sadece tıklamadan 200,250 TL gibi mevlalar kazanmak mümkün. Peki nereden geliyor bu paralar? Tabi ki Google Adsense…

Google Adsense İle Para Kazanmak

Google’a ait olan adsense yapısı reklam yayıncılığını arttırmak adına uyguladığı bu reklam gösterim platformunda bayilik yapıyor diyebiliriz. Youtube kanalı olanlar, web sitesi olanlar veya mobil uygulaması olanlar adsense’den yararlanabiliyorlar. Adsense reklam ağının ana dağıtıcısı olarak adlandırabiliriz. Google’da tüm markaların  Google Adwords ile verdikleri reklamları Adsense ile yayıncılara dağıtması reklam ağı olarak büyük bir kitleye sahip olduğunu belirtebiliriz. Hemen hemen tüm firmalar ve uygulamalar reklam veriyor ve web sitelerinde reklamlarını göstermektedirler. Adsense doğrulaması almak zordur ve herkese verilen bir yayıncılık özgürlüğü değildir. Belirli kurallar ve kalite standartına sahip web sitelerine verilen Google Adsense, özgünlük ve belirli kriterler sonucunda adaylarına adsense doğrulaması vermektedir.

Mobil uygulamanızda gösterdiğiniz reklamlardan yüksek mevlada kazançlar sağlayabileceksinizdir. Özellikle orada bir kategorisel bir yapı olmadığı için her reklam gösterilebiliyor. Bu reklamlarında ücretlendirmeleri değişebiliyor. Gösterim ve tıklama başına ödeme sağlayan adsense, ne kadar fazla ziyaretçi var ise oranları o kadar yükseltiyor.

 

Bu yazımızda oyun nasıl yapılır ve internetten para kazanma sanatı hakkında ilk yazımızı hazırladık. Oturduğunuz yerden emek vermeden kazanmak yerine, bir şeyler ile uğraşıp uzun vadede yüksek kazanç isteyenler için en uygun yollardan biridir oyun. Diğer para kazanma sanatı yazımızda görüşmek üzere.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir