Gündem

Google, Türkiyeden Çekiliyor mu? Android Bitecek mi?

Google, Rekabet Kurumu tarafınca geçtiğimiz aylarda bazı konularda uyarıldı. Uyarının arkasından gerekli önlemleri alan Google, yapmış olduğu değişikliklikleri Rekabet Kurumuna bildirdi. Sadece, Rekabet Kurumu Google ceza işlemi başlattı. Bu işlemde Rekabet Kurumu Kararları içinde kendine yer buldu.

Detaylı Bilgilendirme İçin Video’yu seyredebilirsiniz.

Rekabet Kurumu kararları içinde bu ceza kendine yer buldu

Ortaya çıkan haberler bir süredir şok tesiri yaratırken Google ceza hakkında bir açıklama gerçekleştirmiş oldu. Türkiye’de yeni çıkacak Android telefon modelleri ile ilgili anlaşma yapamayacaklarını belirten Google teminkin mevzusunda uyarıda bulunmuş oldu. Şu andaki kullanıcılar için bu durumun herhangi bir sorun yaratmayacağını belirtti. Peki hepsi ne manaya geliyor, gelecekte neler olabilir? Sizler için videomuzda açıkladık.

Google açıklamasında ne dedi?

Google yapmış olduğu izahat ile hali hazırdaki kullanıcılar için şu anda korkulması ihtiyaç duyulan bir durum olmadığını belirtti ve yaşanılan süreci kısmen özetledi. İşte yapılan açıklamanın tam metni.

“Ağustos ayında Rekabet Kurumu’nun kararı doğrultusunda Android iş ortaklarımızla yaptığımız anlaşmalarda değişiklikler yapmıştık. Kasım ayında, Rekabet Kurumu bu değişikliklerin uygun olmadığı ve bu anlaşmalarla operasyonlarımızı sürdüremeyeceğimiz yönünde karar verdi. Türkiye’deki kanunlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmemiz için iş ortaklarımızı Türkiye’de yeni çıkacak Android telefon modelleri ile ilgili anlaşma yapamayacağımız konusunda bilgilendirdik.

Tüketiciler mevcut cihaz modellerini satın almaya devam edebildikleri gibi, halihazırda mevcut cihazları ve uygulamaları da normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Google’ın diğer ürün ve servisleri durumdan etkilenmeyecektir. Rekabet Kurumu ile bu konunun olabilecek en hızlı şekilde çözümü için çalışmayı sürdürmekteyiz.”

Kaynak : Shift Delete


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Google’ın çekilmesi Türkiye’de ekonomi açısından olumsuz olacaktır, zaten kötü olan ekonomiyi birçok açıdan etkiler. Umarım bu anlaşmazlık çözüme kavuşur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün