Yeni Nesil Bilgisayarlar İçin AMD Yeni Ürünlerini Duyurdu

Hadi Hemen Bu Yazıyı Paylaş

Computex 2019 Tayvan’ın Taipei kentinde başladı.Önümüzdeki günlerde dünyanın dört bir tarafındaki teknoloji şirketlerini yeni duyurular yaparak ve yeni çıkan ürünler piyasaya sürerek göreceğiz. Chipmaker AMD, Computex 2019’un açılışında Keynote sunumu ile göreve getirildi.

AMD Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Dr Lisa Su, şirkete nazaran PC oyuncuları, meraklıları ve içinde ne olduğu için yeni performans seviyeleri, özellikler ve deneyimler getirmeyi amaçlayan 7nm tabanlı bilgisayar ve grafik ürünlerini gösteren sunumu yapmış oldu.

Sunum esnasında, AMD aşağıdaki duyurularda bulunmuş oldu:

• “Zen 2” – Yeni nesil AMD Ryzen ve EPYC işlemcilere güç veren yeni “Zen 2” çekirdeği, nesiller performans geliştirme endüstrisi trendinden daha iyi bir performans sergiliyor. AMD% 15 daha çok IPC sağladığını iddia ediyor ve daha azca önbellek boyutları ve tekrardan tasarlanmış kayan nokta motoru benzer biçimde tasarım geliştirmeleri içeriyor.

• 3. Nesil AMD Ryzen masaüstü ailesi – 3. Nesil Ryzen masaüstü işlemcilerin yeni serisi, 12 çekirdekli / 24 işlemcili Ryzen 9 3900X amiral gemisi ile yeni bir Ryzen 9 masaüstü işlemci kategorisini tanıtıyor. Aileye 8 çekirdekli Ryzen 7 modeli ve 6 çekirdekli Ryzen 5 modeli eklenmiştir ve tüm 3. Gen Ryzen masaüstü işlemcileri, “dünyanın ilk” PCIe 4.0 hazırlığı tarafınca desteklenmektedir.

• AMD X570 yonga seti – Firmaya nazaran, soket AM4 için “dünyanın ilk” PCIe 4.0 destekli X570 yonga seti ve 50’den fazla yeni anakart modelinin yanı sıra, PCIe 4.0’ın AMD tarihinde en geniş ekosistem hazırlığına haiz olduğu iddia ediliyor. depolama çözümleri

• RDNA oyun mimarisi ve AMD Radeon RX 5700 serisi – Şirkete nazaran bir sonraki temel oyun mimarisi RDNA, önceki nesil Graphics Core Next (GCN) mimarisine kıyasla daha minik bir pakette inanılmaz performans, güç ve hafıza verimliliği sunar . RDNA, GDDR6 belleğe ve PCIe 4.0 arabirimini destekleyen, 7nm Radeon RX 5700 serisi grafik kartlarına güç sağlayacak.

Editör Önerisi:  Google Liste Link Formatı Reklam Testlerini Başlattı

• Veri Merkezi güncellemeleri – Şirkete nazaran, 2. Nesil AMD EPYC sunucu platformunun bir vizyonu, 2. Nesil EPYC tabanlı bir işlemcinin NAMD kriterinde 2 kattan fazla iki Intel Xeon’dan daha iyi performans gösterdiğini gösterdi.

Kaynak: gadgetsnow.com/tech-news/amd-announces-new-products-for-next-gen-computers/articleshow/69517325.cms

2 Yorum

  1. Tülin Reply

    Amd daha çok ısınma problemi olan bir işlemci türü diye biliyorum. Özellikle Laptop’da çok sorun yaratıyor diyorlar sizce doğru mu?

    1. tahamumcu Post author Reply

      Evet eğer soğutma çok iyi olmaz ise amd çok fazla ısınan bir işlemci. Ama r7 üstü işlemcilerde kullanılan fan oldukça iyi. Ek olarak sıvı soğutma sistemi ile oldukça sağlıklı soğutma oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir