Güncel Bilgilendirme: Yeni yılda yeni yazılar ve yeni tasarım ile tahamumcu.com.tr

Wordpress

WordPress Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Emekler, web siteleri söz mevzusu olduğu vakitte kullananların sabrının yüksek olmadığı gösteriyor. Kullanıcılar olarak hepimiz ortalama %25 bir kesimde internet sayfasında 4 saniye yada daha kısa sürede yüklenmiyorsa, o web sayfası hemen hemen yüklenmeden kapanıyor. Eğer sitenin yöneticisi yada sahibi olarak web sitenizin yükleme süresini 2,9 saniyeye düşürdüğünüz süre, anında tesirini görmüş olacaksınız. Bu tesir web sitenizin hızındaki iyileştirmelerin bile işletmenize ne büyük katkılar sağlayacağını göstermektedir.. WordPress webin %33’üne hakim olduğundan, WordPress eklentileri hızlandırmaya destek verir.

Hızlandırma İçin Yapılabilecekler

Hızlandırmak için kaliteli bir WordPress Hosting seçinhız konusunda bütün sorunlardan arındırılmış bir tema kullanınhızlı ve iyi kodlanmış olan bir WordPress teması ile işe başlayın. İhtiyacınız olmayan bir sürü ek özellik barındıran bir tema seçerseniz eğer site performansınızı negatif olarak etkilemesi yüksek olanaktır. Hızlandırmak için başka bir yöntem ise sunucuya uygun Cache Eklentisi Yüklemektir. Örnek olarak litespeed bir sunucuya sahipseniz, önerim “LiteSpeed Cache” eklentisidir.

Sitenizin Açılmasını İyileştirmek İçin

Sitelerin yükleme sürelerini iyileştirmek adına öteki bir etkili yol ise bir CDN kullanımıdır. W3 Total Cache yada WP Super Cache eklentiler yüklendiği süre sitenizin daha süratli açıldığını anlayabilirsiniz. Aslına bakarsak tek tek cache eklentisi sitenizde kurulu olduğunda, ziyaretçi ve müdavimleriniz var ise eğer sayfalarınızın ön belleğe alınmış kopyaları sunulur. Büyük oranda MySQL veritabanı erişimini azaltarak, PHP isteklerinizi azaltarak web sitenizin kaynak tüketme durumunu düşürmede yararlı olacaktır. öteki hızlandırma özellikleri ise Gzip Sıkıştırmayı etkinleştirmek ve İyi Kodlanmış WordPress Eklentilerini oluşturmak,

Güzel Kodlanmış WordPress Eklentilerini Nasıl Anlayabiliriz?

Genel anlamda 3 yıldızlı aşama almış bir eklentiyi yüklemeden önceki birazcık bilgi edinilmelidir. Eklenti, uygun olmayan kancalar gibi araçlar kullanarak kötü yönde etkileyebilir. Sitenizi yavaşlatacağı şeklinde belirli durumlarda başka eklentilerin ve WordPress’in işlevselliğini de bozabilirsiniz. P3 şeklinde bir eklenti kullanıp eklentilerinizin performansları ve siteleri yükleme süresindeki tesirini gösterir. %100 doğru olarak çalışmasa da her hangi eklentilerin siteniz için bir fazlaca yavaş ve cpu kullandığını görebiliriz. Eklentilerinizde sürekli güncellemeleri gerçekleştirmeye devam edin. Hızlandırmak için Veritabanını Optimize etmeniz gerekir, Yüklediğimiz Görselleri etmek büyük önem taşıyor. Hızlandırmak adına başka yapabilecekler kolay PHP kodlarına müdahale edeceğiz. Hem de Revizyonda bulunan yazıları silmek ve Spam yorumları azaltmak gerekir.

Related posts
Wordpress

WordPress En İyi Maintenance Eklentileri

Wordpress

WordPress Ping Servisleri 2019

Wordpress

WordPress “500 Internal Server Error” Çözümü

Wordpress

WordPress Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

5 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir