Wordpress

WordPress Blog {Nasıl} Açılır? »

Ücretsiz blog açmak isteyenler ilk olarak hangi alt yapıyı kullanımı icap ettiğini bilmelidir. Günümüzde WordPress tabanlı web sitelerinin sayısı artmaya devam ederken bu mevzuda merak edilenleri sizlerle paylaşıyor olacağız. Ilk olarak WordPress blog {nasıl} açılır sorusuna vereceğimiz yanıtları takip etmeli ve kendinize ilişkin bir internet sayfasında olması gerekenleri öğrenmelisiniz.

İlk Blog Deneyimi

WordPress blogların ücretsiz olduğu bilinmektedir. Ek olarak birçok web sayfası aslen kendi servislerini herhangi bir ücret talep etmeden sunmaya devam etmektedir. Bu mevzuda tüm dünyanın tercih etmiş olduğu WordPress, açık kaynaklı blog kurma araçları içinde ilk sıradadır. Basitçe düzenlenebilmesi ve arama motorlarında kısa sürede dizin alabilmesi sebebiyle WordPress blog {nasıl} açılır sorusunun yanıtlarını vermeye başlıyoruz.

Ücretsiz WordPress Blog Oluşturma

Blog açmak isteyenler ilk olarak bir alan adına haiz olmalıdır. Sadece alan adı alırken blog isminin kısa olmasına ve aktarmak istediğiniz detayları özetlemesine dikkat etmenizde yarar var. Mesela ‘wprehberi’ gördüğünüz suretiyle tamamen WordPress üstüne güncel bilgiler paylaşan bir platformdur.

Alan adı seçtikten sonrasında BURAYA tıklayarak WordPress’in ana sayfasına ulaşmalısınız. Burada ‘blog adresi’ adına alan adını yazmalı ve arkasından ‘blog oluştur’ seçeneğine tıklamalısınız. Bu işlem ücretsiz bir şekilde tamamlanabilmektedir. Alternatif olarak değişik özellikler kullanmak için kişisel, premium, business ve e-ticaret kategorili WordPress seçeneklerinden birini de tercih edebilirsiniz. Sonrasında izlemeniz ihtiyaç duyulan adımlar;

  • Sizden talep edilen detayları doldurduktan sonrasında ‘blogunuzu kurun’ sekmesine tıklayın.
  • Sonrasında dil seçeneğini işaretleyin.
  • Bir sonraki adımda tema seçimi yapmanız gerekiyor. Paylaşımlarınızı destekleyen bir WordPress teması seçtikten sonrasında sosyal ağ ayarlarınızın yapılabileceği sayfaya yönlendirileceksiniz.
  • WordPress blog kurulduktan sonrasında artık ilk yazınızı oluşturmanız için metin, fotoğraf, video, alıntıla ve bağlantı benzer biçimde sekmelerle karşılaşacaksınız.

Bu işlemleri yaparken e-posta adresinize bir doğrulama maili gelecektir. Maili onayladıktan sonrasında artık ücretsiz WordPress blogunuz kullanıma hazır hale gelecektir.

WordPress blogunuza giriş yapmak için http://siteadi.wordpress.com/wp-admin linline ulaşabilir ve belirlediğiniz kullanıcı adı ve gizyazı ile erişim sağlayabilirsiniz. Wodpress hem kullanışlı hem de SEO dostu olması sebebiyle yalnız web sitelerinde değil büyük haber sitelerinde de tercih edilmeyi sürdürmektedir.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Wordpress