Wordpress

WordPress İletişim Formu Ekleme – WpRehber

WordPress İletişim Formları Kurulumu ve Yönetimi

WordPress sistemlerde en oldukça kullanılan eklentilerden birisi de kontakt formu eklentileridir. Bu eklentiler yardımıyla ziyaretçileriniz siteniz üstünden mesajlarını size oldukça daha basit iletebilmektedir. Site sahiplerinin en oldukça tercih etmiş olduğu iki değişik eklenti bulunmaktadır. Bu eklentilerden birincisi Contact Biçim 7 ikincisi ise Wp Forms Lite eklentisidir. Her iki eklentide oldukça başarı göstermiş ve kullanışlı eklentilerdir. Şimdi sizlere bu eklentilerin kullanımı ve ayarlarının {nasıl} yapılacağını açıklayacağız.

Contact Biçim 7 Kurulum ve Ayarları

Ilk olarak Eklentiler > Yeni Ekle kısmından Contact Biçim 7 eklentisini indirip kuruyoruz. Admin panelinde gördüğünüz benzer biçimde kontakt kısmı açılacaktır. Burada yeni ekle seçeneğini seçiyoruz. Bu bölümde istediğiniz benzer biçimde değişim yapabilirsiniz. Posta bölümünde kime yazan bölüme gelen maillerin hangi mail adresine iletileceğini belirliyorsunuz. İletiler kısmında ise ileti metinlerini basitçe düzenleyebilirsiniz. Ihtiyaç duyulan tüm ayarlarınızı yaptıktan sonrasında kaydet seçeneğini tıklayın. Sonrasında admin paneli üstünden kontakt seçeneğinin üstüne gelmiş olarak kontakt formlarını seçin. Hazırlamış olduğunuz formun kod halinde olan kısmını kopyalayın ve sonrasında kontakt formunun çıkmasını istediğiniz yerine bu kodu yapıştırın.

Wp Forms Lite Kurulum ve Ayarları

Ilk olarak Eklentiler > Yeni Ekle kısmından Wp Forms Lite eklentisini indirip kurun. Admin panelinde oluşan WPForms kısmı oluşacaktır. Buraya gelip add new seçeneğini tıklayın. Oluşturulan sayfada ortada yer edinen “Simple Contact Biçim” seçeneğini seçiyoruz. Eklentinin Türkçe desteği bulunmadığı için İngilizce kısımları Türkçeye çevirebilirsiniz. Değişiklik yapmak istediğiniz yerin üstüne tıklayarak Türkçeye çevirebilirsiniz. Türkçe’ye çevirme işlemlerini settings kısmından da geri kalan kısımlarını çevirebilirsiniz. Lüzumlu tüm ayarlarınızı yaptıktan sonrasında Embed kısmına tıklayarak lüzumlu kodları kopyalayabilirsiniz. Bu kodu arzu ettiğiniz yere yapıştırarak kontakt formunuzun çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu eklentide biçim ekleme işlemi de bu kadardır.

WordPress İletişim Formu Hatası

Eğer oluşturduğunuz kontakt formları sitenizde çalışmıyorsa bunun bir tek bir sebebi olabilir. Bunun sebebi bir tek ve bir tek sitenizin barındığı hosting firmasının spam mailleri engellemek amacıyla mail fonksiyonunu kapatmış olması anlamına gelir. Bu durumda hosting firmanız ile görüşmeniz ve bu fonksiyonu açtırmanız gerekmektedir.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Hocam eline koluna sağlık gerçekten emek harcanmış.Çok güzel anlatmışsın emeğine sağlık

  2. Müşterilerle iletişim kurmak için en gerekli eklenti. Mail göndermek yerine istek şikayet dileklerini bu şekilde iletişim sayfası üzerinden yazabiliyorlar. Güzel yazı için teşekkürler.

  3. wordpres kurduğumda hep bu iletişim formunu ayarlayamazdım bende form kullanmazdım ama bu yöntemle olayı çözdüm teşekürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün