WordPress 5.0 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

Hadi Hemen Bu Yazıyı Paylaş

Dünyanın en oldukca kullanılan hazır blog yazılımı WordPress’e büyük bir güncelleme geldi. Bu güncellemenin ana teması ise daha oldukca kişiselleştirme ve kolaylık. İşte WordPress 5.0 güncellemesinin özetlemek gerekirse bizlere sundukları.

WordPress statüsünde uzun süreden beri gördüğünüz Gutenburg yazılıma tamamen entegre edildi. Gutenburg tema oluşturulup yeniliklerden birisi. Herhangi bir yazılım bilgisine haiz olmadan kendi temanızı kolay işlemlere oluşturmanızı sağlıyor.

Gutenburg yazı editörü yardımıyla ise yazı oluşturmak içerik girmek daha süratli ve daha basit. Bu mevzuda da inanılmaz bir başlık var. Ne olursa olsun deneyin. Yazı editörünün aslolan amacı ise hız ve basitlik kazandırmak.

İhtiyacınız olan tüm kısa yollar bir araya toplandı.

Artık yazınızı ya da bloga müzik eklemek oldukca basit. SoundCloud ve Spotify şeklinde dergilerde müzik ekleyebilirsiniz. Bu servisleri kendi oynatıcıları eklediğiniz yerde görünecektir.

WordPress 5 sürümü ile ek olarak bir oldukca güvenlik problemininin giderildiği de söyleniyor. Eğer yenilikleri görmek isterseniz WordPress’in son sürümünü şimdi güncelleyebilirisiniz.

Editör Önerisi:  WordPress Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir