Wordpress

WordPress Siteden Nasıl Para Kazanırım ?

WordPress Blog İle Nasıl Para Kazanılır?

Bir web sayfası oluşturmak istediğimiz de bunun en basit yolu wordpress blogtur. Kimi zaman hobi amacıyla kurduğumuz bu bloglar zaman içinde bizlerin kazanç kapısı haline gelmektedir. Fakat gerçeği söylemek gerekirse günümüzde birçok şahıs para kazanmak amacıyla bloglar oluşturmaktadır. Peki bu şekilde para kazanmak anlatıldığı kadar basit midir? Bilmenizde fayda olacak altın kaide şu: emek yoksa para da maalesef yok. Bu sebeple bir site kurup para kazanma imgesel kurmadan ilkin bu işi hobi olarak benimsemeli ve sevdiğiniz konuda bir site kurmalısınız ki hem basitçe içerik üretebilesiniz hem de sitenize gelen kişilere bir faydanız olsun. Eğer sitenize gelen şahıs hazırladığınız içinde ne olduğu yararlı bulursa aslına bakarsan bir süre sonrasında gelir elde etmeye başlayacaksınız. Blogdan para kazanabilmenizin en temel ve basit yolu ise Google Adsensedir.

Google Adsense İle Para Kazanma

Blogunuzdan en basit para kazanmanızın yolu Google’nin Adsense hizmetidir. Google’nin Adsense hizmeti aslına bakarsak bir reklam yayınlama hizmetidir. Bu reklamları yayınlayarak siz de güzel gelirler elde edebilirsiniz. Burada bir süre emsalsiz içerik hazırlayarak Adsense’ye müracaat yapmalı kabul olduktan sonrasında reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Sitenize yerleştirdiğiniz bu kodlara gelen ziyaretçilerin tıklaması sonucu Google şirketi tarafınca size ödeme yapılır. Bu ödeme eşiği başlangıç olarak 200 TL’dir. 200 TL’ye ulaştığınız da ödeme banka hesabınıza yapılır.

Tanıtım Yazısı ile Para Kazanmak

Web sayfanız üstünden bir başka para kazanabileceğiniz yöntem ise tanıtım yazısı satmak yada yayınlamaktır. Sitenizde başka siteleri tanıtan yazıları yayınlayarak bu yazıları yayınlamanızı isteyenlerden ücret karşılığında yayınlayabilirsiniz. Bunun için isteyeceğiniz ücret ise sitenizin ziyaretçi sayısından tutun sitenizin Google gözündeki değerine kadar birçok etken vardır.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Web sayfanız için hazırladığınız içeriklerin yanı sıra bu içerikleri talep eden başka kişiler için de içerik hazırlayarak ayda binlerce lira kazanabilmeniz mümkündür. Web dünyasında birçok şahıs sitesine içerik hazırlayacak editör aramaktadır. Siz de değişik sitelere içerik hazırlayarak günlük 50 – 100 TL şeklinde rakamlar kazanabilirsiniz. Bunu aylık olarak düşündüğünüz de ise 1500 – 3000 TL şeklinde bir sayı yapar ve bu oldukça iyi bir ek gelir olabilir.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün