Nasıl Yapılır?

WordPress Category Yazısı Kaldırma

Bir websitesinde seo çalışması yapılma kararı alındığında, bu seo çalışmasının en önemli ayaklarından birinin WordPress category kaldırma işi olduğu bilinir. Dünyadaki internet sitelerinin büyük bir çoğunluğu genelde WordPress altyapısını kullanmaktadır. WordPress tabanlı siteler, Google algoritmaları tarafından daha kolay algılanılır ve yönetilirler, doğal olarak bu sitelerin ön sıralara daha kolay çıkması kaçınılmaz bir gerçektir.

Kategori Yazısı Kaldırma İşleminin Önemi

Peki wordpress category kaldırma işlemi neden gerekli ve seo açısından neden bu kadar önemli? Sıradan bir sitenin içeriklerinde verilen linklerin yapısının sade ve basit olması google algoritmalarının o linki yükseltmesini sağlar. Yani linkiniz arama motorları tarafından daha kolay algılanır ve yine arama motorlarında çok daha kolay sıralanır.

WordPress category kaldırma işlemini tamamladığınızda, siteniz çok daha hızlı arama motorlarında indekslenecek ve sıralamalarda yükselme ve diğer sitelerin linkleri ile rekabet etme şansı çok daha artacaktır. WordPress category kaldırma işlemi için ilk olarak Yönetim paneline giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında ise, Eklentiler menüsüne giriş yapmalısınız. Sonrasında yeni ekle butonuna basmalı ve arama kutusuna Remove Category URL  yani kategori linki kaldırma yazmalı ve indirmelisiniz. Eklentiyi indirip aktif hale getirdiğiniz zaman söz konusu linkinizdeki kategori bölümü otomatik olarak kalkacaktır. Bu şekilde siteniz arama motorlarında daha hızlı indekslenecek ve daha hızlı sonuç alacaksınız. Eklentiyi aktif hale getirdiğinizde link kategori alanı yok olacaktır.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün