Nasıl Yapılır?

Whatsapp’da Sahte Konum Atma – Nasıl Yapılır?

İlk piyasaya çıkmış olduğu yıllarda yalnız mesajlaşma uygulaması olarak kullanılan whatsApp uygulaması, sunmuş olduğu imkânların dışına çıkmayı başarmış ve devamlı olarak yeni özellikler ilave edildikten sonra, değişik amaçlar içinde kullanmak mümkün hale gelmiştir. Son yıllarda grup paylaşımları ve sesli konuşma özelliği mümkün whatsApp uygulamasında, yakın bir tarihten itibaren konum paylaşma özelliği de kullanılmaya başlanmıştır. Bilhassa adres aramak derdi ile uğraşmaması mümkün kılan bu özellik haricinde, son dönemler için sahte konum atma seçenekleri, daha çok genç kesim tarafınca hızla tanınmış hale gelmiştir. Bulunduğunuz şehir yada ülkeden, değişik bir ülke ya da bölgedeki konumu arkadaşlarınıza gönderebilecek olduğunuz teknik, bunun yanı sıra latife amaçlı da tercih edilmektedir.

Whatsapp Sahte Konum Gönderme Nasıl Yapılır?

Ilk olarak whatsapp sahte konum gönderme işlemlerinden yararlanabilmek için kesinlikle internetiniz olması gerekmektedir. Sonrasında sahte konum atmak için şu adımları takip etmeniz kafi olacaktır:

  • Uygulama üstünden konum paylaşacak olduğunuz kişiyi seçin.
  • Alt bölümde bulunan Ataç görseline tıklayın.
  • Oradan Konum seçin ve bu işlem sonrasında whatsApp tarafınca konum belirleme işlemini bekleyin.
  • Mavi bir daire içinde görülen konum kısmındaki arama yerine değişik bölge adı yazıp aratın.
  • Bu işlemler sonucunda bulunan konumu gönderin ve sahte konum işlemini tamamlamış olun.

Sahte Konum İçin Neler Olması Gerekir?

Hepimiz tarafınca bilinmiş olsa da Sahte konum ya da düzgüsel konum gönderebilmek için şebekenizin çekmesi ve internetinizin olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra mobil cihazınızın konum hususi durumunun açık olmasına itina göstermeniz gerekir.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün