Nasıl Yapılır?

e-Devlet Üzerinden İcra Dosya Sorgulaması Nasıl Yapılır?

e-Devlet üzerinden erişebileceğiniz benzersiz uygulamalardan biri olan icra dosyalarını sorgulama aracıdır.. Size daha tebligat ulaşmadan önce buradan adınıza açılmış bir icra davası var mı görebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere icra dosyası iyi mi sorgulanır mevzusunda data vereceğiz.

Bir oldukça yargı mevzusu şeklinde icra davalarında dosya sorgulama işlemi gene e-Devlet üstünden yapılabiliyor. Peki icra dosyalarınızı iyi mi sorgularsınız?

  1. e-Devlet şifresi
  2. Kimlik numarası

Bu ikisi ile turkiye.gov.tr adresine giriş yapınız. Eğer yoksa şifrenizi PTT üstünden alabilirsiniz. Ardınfan arama çubuğuna icra dosyası sorgulama yazınız. Burada karşınıza ilgili bölüm gelecektir. İlgili bölümde sizin açtığınız ya da size açılmış, özetlemek gerekirse ilgili bulunduğunuz tüm icra dosyalarını görebilirsiniz.

Buradan elde edebileceğiniz başka bilgiler ise dosya numarası, dosyanın durumu, hangi mahkemede, hangi durumda şeklinde soruların cevaplarıdır. Herhangi bir başka işlem yapılmaz. Ek olarak davada ilgili avukatların adları da bu dosya bilgilerinde yazmaktadır. En azından kiminle muhatap olacağınızı da görebilirsiniz.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

4 Comments

  1. Güzel bir makale olmuş, E-Devlet platformu’nu kullanarak icra dosyası sorgulamasını ben daha önce yapmıştım. Elektrik firması ile mahkememiz vardı. İcra’ya vermişlerdi beni sorgulama işlemini e-devlet üzerinden yapabiliyordum.

  2. E-Devlet üzerinden böyle bir hizmetin olduğunu bilmiyordum. Bilgilendirme için teşekkürler. Keşke tüm hizmetler E-Devlete taşınsa.

  3. Takip edilmeye değer bir websiteniz var

  4. öncelikle faydalı bir yazı olmuş elinize sağlık sonrasında e-devlet yeni ismiyle dijital türkiye cidden büyük hizmet daha öncelerde izin alıp peşinde koştugumuz evrakları dakikalar içerisinde teslim alabiliyoruz…

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like