e-Devlet Üzerinden İcra Dosya Sorgulaması Nasıl Yapılır?

e-Devlet üzerinden erişebileceğiniz benzersiz uygulamalardan biri olan icra dosyalarını sorgulama aracıdır.. Size daha tebligat ulaşmadan önce buradan adınıza açılmış bir icra davası var mı görebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere icra dosyası iyi mi sorgulanır mevzusunda data vereceğiz.

Bir oldukça yargı mevzusu şeklinde icra davalarında dosya sorgulama işlemi gene e-Devlet üstünden yapılabiliyor. Peki icra dosyalarınızı iyi mi sorgularsınız?

  1. e-Devlet şifresi
  2. Kimlik numarası

Bu ikisi ile turkiye.gov.tr adresine giriş yapınız. Eğer yoksa şifrenizi PTT üstünden alabilirsiniz. Ardınfan arama çubuğuna icra dosyası sorgulama yazınız. Burada karşınıza ilgili bölüm gelecektir. İlgili bölümde sizin açtığınız ya da size açılmış, özetlemek gerekirse ilgili bulunduğunuz tüm icra dosyalarını görebilirsiniz.

Buradan elde edebileceğiniz başka bilgiler ise dosya numarası, dosyanın durumu, hangi mahkemede, hangi durumda şeklinde soruların cevaplarıdır. Herhangi bir başka işlem yapılmaz. Ek olarak davada ilgili avukatların adları da bu dosya bilgilerinde yazmaktadır. En azından kiminle muhatap olacağınızı da görebilirsiniz.


Merhaba, beni Instagram'da takip etmeyi unutmayın : @tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.