Anasayfa / Nasıl Yapılır? / Whatsapp Otomatik Dosya İndirme Nasıl Kapatılır?

Whatsapp Otomatik Dosya İndirme Nasıl Kapatılır?

Bir çok kişinin devamlı kullandığı mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ta mesajların haricinde dosya, fotoğraf, video şeklinde içerikler de gönderilebiliyor. Elbet bunların hepsi telefonunuza kaydediliyor. Telefonunuzda alan sıkıntısı mı var? O halde bu özelliği kapatmanızı tavsiye ediyoruz. Bununla beraber mobil verinizi korumak için ek olarak bu indirmeleri bir tek Wifi üstünden yapmak ta mümkün.

 • Uygulamaya girin.
 • Ayarlar kısmına geçin.
 • Veri ve depolama kullanımı kısmına girin.
 • Burada 4 değişik madde görmüş olacaksınız.
 • Fotoğraflar, Ses, Videolar ve Belgeler olmak suretiyle.
 • Bu tarz şeyleri hiçbir vakit şeklinde işaretleyerek bir tek kendiniz indirdiğiniz vakit görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Bu kısımdan ek olarak bir tek wifi üstünden indirme yapılmasını da ayarlamak mümkün.

iOS için bir özellik daha bulunuyor. İçerikler telefona indirilse de galeriye kaydetmemek mümkün. Bunun için;

Ayarlar – sohbetler – film rulosuna kaydet adımlarını takip ediniz. Bu özelliği kapattığınız vakit Whatsapp üstünden gelen multmedya içerikleri galerinizde görülmeyecektir.

Mutlaka Okumalısın

e-Devlet Üzerinden İcra Dosya Sorgulaması Nasıl Yapılır?

e-Devlet üzerinden erişebileceğiniz benzersiz uygulamalardan biri olan icra dosyalarını sorgulama aracıdır.. Size daha tebligat ulaşmadan …

3 Yorumlar

 1. Teşekkürler hocam whatsapp sürekli kullanıyorum ama makalenizde geçen ince ayarlardan hiç haberim yoktu, öngördüğünüz şekilde tüm ayarlarımı yaptım, ALLAH razı olsun. İşlerinizde kolaylıklar dilerim esenlikle kalınız inşallah.

 2. Teşekkür ederim, whatsapp da sohbet ederken veya whatsapp a bakmadan otomatik olarak inen dosyalar yüzünden mobil internetim bitiyordu ve bu sorunu ararken google dan size ulaştım.

 3. Sınırlı ve Kotalı internet kullandığımızdan GSM şirketlerinin kota aşımlarında yüklü faturalandırma işlemlerinden kurtulmak için mutlaka yapılması gereken ayarlar.
  Whatsapp uygulamasını yoğun şekilde kullanan insanların mutlaka bu ayarları makalede anlatıldığı gibi düzenlemesi şart.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir