Nasıl Yapılır?

iPhone Ücretsiz Pil Değişimi Nasıl Olur?

iPhone’larda Ücretsiz Pil Değişimi sadece belli koşullarda yapılır. Garantili cihazlar da pil değişimi, sadece lüzumlu şartlar oluşmuşsa gerçekleşir ters taktirde servis hizmetinden ücretsiz yararlanamazsınız.

iPhone’larda Ücretsiz Pil Değişimi

Apple destek ile yapmış olduğumuz görüşmeler ve gene resmi sitesinde belirtilen açıklamalara nazaran alt bölümde ki şartlara uygunsa cihazınız, değişiklik ücretsiz gerçekleşecektir.

Pil şarjı döngü sayınız 500 olmadan pil sağlığı %80 yada altına düşerse batarya değişiminden ücretsiz bir şekilde yararlanabileceksiniz anlamına gelir.

Garantili cihazlar için tek aranan koşul budur sadece mevzuya bağlı geri çevrilme sebepleri de olabilir. Bunlar ise;

  • Cihazınız başka bir sorundan dolayı yetkili servis haricinde onarım edildiyse garantiden çıkar. Hatta şu şekilde bir örnek vereyim; siz daha ilkin ekran yada hoparlörü dışarıdan yaptırdınız diyelim, batarya da mesele olduğu vakit maalesef onarımınız ücretsiz bir şekilde gerçekleşmeyecektir ve güvence kapsamından çıkacaktır.
  • iPhone cihazlar Apple tarafında suya ve toza dayanıklı yapılmıştır sadece Apple bu cihazlara bu mevzuda güvence kapsamı vermiyor. Doğrusu sıvı temasına bağlı olarak yaşanacak herhangi bir ekran, batarya, ana kart benzer biçimde sorunlarda maalesef güvence hizmeti alamazsınız.

Yukarı bölümde ki maddeler haricinde pil yüzdeniz oldukça süratli düşüyorsa, %80 altına toplamda 500 şarj döngüsüne ulaşmadan düşmüşse bataryanız servis bünyesinde ücretsiz bir şekilde orijinaliyle değiştirilecektir.

Döngü ve Pil Sağlığını Öğrenebilirim?

Pil sağlığını ayarlardan Pil sekmesi altında, Pil Sağlığı içinde ‘%‘ cinsinden görebilirsiniz. Pil döngüsünü ise Apple Destek uygulamasını kullanarak satın alan temsilcisiyle yazışarak öğrenebilirsiniz.

Satın alan temsilcisine nasıl ulaşacağım?

Apple Destek uygulamasını açtıktan sonrasında arama ekranına gelip ”Pil Sorunları, Canlı Destek” benzer biçimde arama yaparak söyleşi ekranına ulaşabilir ve satın alan hizmetleriyle görüşebilirsiniz. Canlı söyleşi esnasında pil döngünüz hakkında informasyon almak istediğinizi iletirseniz, sizden bir onay istenir ve ekrana gelen bildirimi onaylarsanız; yetkili servis çalışanları cihazınıza bağlanarak döngü sayınızı söyleyecektir.

Ek olarak pil sağlığının korunması hakkında yapmanız ihtiyaç duyulan bazı önerileri de kendilerinden detaylı olarak alabilirsiniz.

Ücretli değişimlerde ücretler değişim gösterebildiği için Apple Onarım Ücretleri bağlantısına tıklayarak güncel pil ve onarım fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

Aklınıza takılan sorular yada danışmak istediğiniz mevzu olursa, yorum ile belirtmeniz durumunda en kısa sürede cevaplamaya çalışacağım.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like