Nasıl Yapılır?

Outlook E-Posta Adresi Alma ve Giriş Yapma

Outlook e posta adresi bütün dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen bir e-posta servisidir. Yeni e-posta adresi almak isteyenlerin ilk aklına gelen hizmetlerden birisidir. İnternette ve sosyal medya hesaplarında yeni kullanıcı açabilmek, instagram ve facebook gibi sitelere kayıt olabilmek için almanız gereken e-posta e posta adresini hote-posta.com üzerinden alabilirsiniz.

Hernet kullandığı ve kalitesinden memnun kaldığı hizmetleri vasıtası ile bu kadar kullanıcıya ulaşmış ve uzun yıllardan beri verdiği bedava hizmetlerini devam ettirmiştir.

Outlook. com E posta adresi Almak

Henüz bir Outlook.com uzantılı e-posta adresiniz yoksa basitçe açabilirsiniz.

Outlook.com e-posta kayıt sayfasına tıkladığınızda şahsi bilgilerinizi doldurabileceğiniz kolay bir form yer alıyor. Bu formda bulunan bölümleri Nasıl dolduracağınızı teker teker açıklamaya çalışalım.

  • Adınız: E posta gönderirken arkadaşlarınız tarafından görünen isminizi bu alana yazmalısınız. Aynı biçimde soy isminizi de yazarak prosedürlere devam edelim
  • Kullanıcı Adı: Bu alan e-posta adresinizin olacağı bölümdür. Bu alana mümkün olduğunda kısa, sizi ifade eden Türkçe karakter kullanmadan noktalama işaretleri kullanmadan yeni kullanıcı belirleyebilirsiniz. Almak istediğiniz e-posta adresi daha önce diğerları tarafından alınmışsa size uyarı veriyor. O zaman diğer bir isim almalısınız.
  • Microsoft tarafından alacağınız e-posta adresine uzantı olacak, hote-posta.com, outlook.com ve outlook.com.tr uzantıları ile e-posta adresi alabilirsiniz.
  • E e-posta şifreniz: Şifre belirlerken en az 8 karakter büyük harf, ufak harf rakamlardan ve özel karakterlerden oluşan şifreler belirleyin. Şifre basit olmalı bunun yanı sıra diğerlarının tahmin edemeyeceği kadar zor olması gereklidir.
  • Telefon Numarası: Hemen hernet aklına şu şekilde bir soru gelebilir. Böyle bir yere telefon numaramı girmeli miyim diye düşünebilirsiniz. Ancak bu e-posta adresinizi önemli işlerde kullanacaksanız ve diğerları tarafından çalındığında içiniz yanacaksa kesinlikle telefon numarası girmelisiniz. Şifrenizi unutur ya da çaldırırsanız telefon numarasına yeni bir şifre isteğinde bulunarak basitçe şifrenizi değiştirebilirsiniz.
  • Alternatif e-posta adresi: Dilerseniz şifrenizi unuttuğunuz zaman kullanmak üzere varsa diğer eposta adresinizi de alternatif posta adresi olarak girebilirsiniz.

Almış olduğunuz Outlook.com uzantılı e-posta adresinizi internetin olduğu her yerden telearka plandan, tabletten, hatta televizyonlardan bile açarak e-postalerinizi kontrol edebilirsiniz.

Outlook Mail Hesabına Giriş

Yukarıda anlattığımız prosedürleri yaptıktan sonra e-posta hesabınız aktif olacaktır. Gelen kutusuna gitmek ve yeni bir e-posta göndermek için aşağıdaki bağlantıdan Outlook e-posta girişi yapabilirsiniz.

Outlook giriş


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like