Bitcoin Haberleri

Bitcoin Çöküyor mu? Bitcoin Son Durum

Son yaşanan Elon Musk vakasından sonra bitcoin kan kaybetmeye devam ediyor. Peki durum ne kadar devam edecek ve bitcoin’de son dalga ne? neler oluyor bitcoin?

Bitcoin ve kripto paralarda deprem devam ediyor. 14 Nisan’da 64.854 dolar ile görülen zirvenin sonrasında zayıf seyreden Bitcoin’e ilk darbe TESLA CEO’su Elon Musk’tan geldi. Musk’ın açıklamalarıyla önce 50 bin dolar sonrasında 46 bin dolar desteğini kıran Bitcoin 42 bin dolara kadar çekilmişti. Son gelen Çin haberiyle ile de Bitcoin 40 bin dolar psikolojik desteğinin altına sarktı.

JPMorgan: Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin Satıp Altın Alıyor Olabilir

Kurumsal para akışı azalmaya başladı

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan ekibine göre kurumsal yatırımcılar, yakın tarihlerde Bitcoin vadelilerinden ve fonlarından çıkış yapmaya başladılar. CoinShares, geçen hafta Bitcoin fonlarından 98 milyon dolar gibi rekor miktarda paranın çıktığını belirtti.

JPMorgan’ın analizine göre Bitcoin fonlarına akan sermayenin “azalıyor olması”, kurumsal yatırımcının piyasadan çıkış yaptığına işaret ediyor. CME Group’taki vadeli prosedürleri inceleyen analistler, buradaki likiditasyonların geçtiğimiz ay boyunca yükselmeye başladığını belirttiler.

Bitcoin’den altına doğru geçiş yapılıyor

JPMorgan analistlerinin tahmini, Bitcoin’den çıkan kurumsal yatırımcıların altın piyasasına geçiş yaptığı yönünde. Barron’s haberine göre JPMorgan’ın analiz raporunda şu ifadelere yer verildi:

“Kurumsal yatırımcılar, belki de iki çeyrektir devam eden yükseliş trendinin bittiğini görmüş ve dijital altındaki hızlı düşüşten uzaklaşıp, geleneksel altının istikrarına yönelmişlerdir. Veya Bitcoin fiyatının, altına kıyasla çok yüksek olduğunu görüp son iki çeyrektir yaptıklarının tam tersini yapmaya, altın almak için Bitcoin satmaya başlamışlardır.”

Ödeme şirketi Square’den yapılan alım işlemlerinin de azalmaya başladığını söyleyen Panigirtzoglou, yalnızca kurumsal değil bireysel talebin de azalmaya başlamış olabileceğini açıkladı. JPMorgan analisti, Bitcoin’in altının yerini alması halinde 140.000 dolara kadar çıkabileceğini düşünse de, volatility ratio doğrultusunda ona şu an için 35.000 dolarlık bir adil değer biçiyor.

İşte Bitcoin Son Fiyat Durumu

Tehlikeli ilerleyen bitcoin yaklaşık olarak 32.400 bin doları gördü ve gittikçe düşüyor. Henüz tepki almadığı için nereye kadar gideceği bilinmeyen bitcoin, tüm piyasayı endişe altında bırakıyor.

İçerde kalan herkese geçmiş olsun diliyorum.

GÜNCELLEME:

BİTCOİN SON DURUM 30.000 SEVİYESİNE GERİLEDİ.

Bitcoin 30 bin seviyesinden yukarı attığı hızlı adımlar ile 40 bin seviyesini tekrar gördü ve 35 ila 40 bin bandı arasında gezmeye devam ediyor. Elon musk dahil olmak üzere tüm bitcoin destekçileri bitcoin alımı yaptıklarını ve #hodl olduklarını söylüyor.

Reddit platformunda 30 bin düşüşünün önceden haberini veren ve hedefin 70 bin doların olacağını söyleyen anonim bir kişi, bitcoinde bu düşüşün bir operasyon olduğu düşüncesi getiriyor.

İşte anonim kişinin yazdığı bilginin türkçe hali

Hey millet, içeriden bilgi alın. Mumu / bobo larping ile meşgul olmayanlar ve dikkat edenler için, yakında Çin’den bir duyuru daha olacak. Resim yarı ilişkilidir. Size hangi firma için çalıştığımı söyleyemem ama BÜYÜK ve ÇHC ile çalışıyor. Tüm FUD gönderilerinin yanı sıra bugünkü basın bülteninin amacı, BTC’yi sabah 7: 00’den önce UCT’den önce alabileceği kadar düşük tutmaktır. Birincisi, fiyatları belirli bir eşiğin altına düşürmek ve belirli bir paydaşı tasfiye etmek için koordineli bir satış olacaktır (kim olduğunu tam olarak söyleyemez, ancak kısmen sorumlu olduğu dipte çok şey satın aldı). Tasfiye edildikten sonra, plan tüm rezervleri satın almak ve esasen onu iflas ettirmektir. Zengin olmak istiyorsanız, biraz kahve alın ve büyük düşüşü izleyin. Bir kez gerçekleştiğinde, işler gerçekten hızlı bir şekilde yeşile dönecek (70k tahmin ediyoruz). Bu kadar.

Şu anda bitcoinde son durum 36.400 seviyesinde ve hareketli bir tahta bulunuyor. Güncellemeleri sıkça vereceğim. ( 20.05.2021 – 04.23 Tarih )


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Bitcoin tamamen varlığını sonlandırabilir. Piyasa alt üst ediliyor ve bu zincirleme olarak gelen olumsuz haberler 20 bin dolar seviyesine kadar çekebilir.
  Artık yapacak bir şey yok. Donum nerde diye gezersiniz dikkat edin. Altın yükselişine devam edecek ağustosa kadar altın tutun. Altın döndüğünde btc tekrar bir trend alabilir. Yukarı yönlü veya yatay gidebilmesi..

  1. Altın konusunda sana katılıyorum fakat bitcoinde her şey bitmiş değil. 63 binken 30 bin goreceğini soyleyen biri cıksaydı dalga geçerlerdi..
   suan 30 bin civarı geziyor ben de ağustosta 75 görücez diyorum benimlede dalga geçebilirsiniz ..
   Temkinli olmakta fayda var ytd.

 2. bitcoinin son sıçrayısında elon musk etkisi çok büyük.
  bu adam piyasaya hakimiyet kurmaya çalışıyor bu açık ve net.
  ama ona da yedirmecekler biliyosunuz..
  Bitcoini yukarıya sürenler bugun aşağıya çekenlerle aynı kişiler özünde.
  Piyasanın bu denli düşmesi de korku ortamı yaratıyor.
  Tekrardan güven kazanabilmesi oldukça zor ama bitcoin genelde bu pozisyonları sever.
  ışıkları herkes henüz kapatmamış ne zamanki kapatırsınız o zaman show başlar .

 3. Bu kadar düşüşten sonra 20 bin doları kendine hedef bilen ve kaybetmekten zevk almaya başlayanlar butonu..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün