Bitcoin Haberleri

Cardano İçin Yakında Yeni Bir ATH Geliyor Olabilir!

Cardano [ADA] altcoin her hafta tutarlı fiyat artışları kaydettiğinden, bir aydan fazla bir süredir 1 doların üstünde işlem görüyor. Aslına bakarsak yalnızca bu hafta, ADA’nın kıymeti %7’nin üstünde arttı. Bununla beraber, altcoin fiyatının, çizelgelerdeki ATH’sine kıyasla %17.85 düştüğünü belirtmekte yarar var.

Cardano ekosistemindeki bir takım öteki yeni gelişmeler içinde, CRFA hisse havuzunun 5 Milyon ADA hisseye bağlanana kadar ücretini %1’den %0’a düşürdüğü vurgulanmalıdır. Hisseli ADA 3.1 milyon sınırını yeni geçmişti. Bu neyi gerektiriyordu? Peki, bunun yapmış olduğu şey, ADA’nın fiyatında paralel bir artışla likiditede bir düşüşe neden oldu.

Şimdi, kripto varlığın fiyatı Cardano’nun trendinin en garip yada göstergesi olmayabilir, sadece girişleri, çıkışları ve zincir üstündeki veriler daha çok data sunabilir.

Yukarıdaki tabloya gore, stake edilen toplam ADA dolaşımdaki arzın %70’inden fazlasına ulaştı. Ek olarak, bir başka garip ölçüt de yeni ADA cüzdanlarının sayısı sayı düşmüş benzer biçimde, toplam ADA cüzdanlarının stake etme yüzdesi artmıştır. Bu, daha yeni süregelen ve ATH’sinin %5’ine yakın bir mahalli zirveyi hedefleyen genişletilmiş bir fiyat rallisinin göstergesidir.

Gelecek ay Alonzo kontrol ağının piyasaya sürülmesiyle, ADA’nın fiyatının önceki ATH’sini geçmesi ve 1,48 doların üstünde yeni bir zirveye erişmesi planlanıyor. Yaratıcı Hoskinson geçtiğimiz günlerde Cardano’nun uzun solukta en iyi NFT platformu olmaya hazırlandığını ve bunun Cardano’nun piyasa değerinin CoinMarketCap’teki en iyi altcoinler içinde üçüncü sırada yer alacak kadar artmasını sağlayacağı tahmin edildiğini deklare etti.

Cardano, ölçümlerine dayanarak kendisini Ethereum’a karşı daha hazırlıklı bir rakip olarak sunmaya hazırlanıyor. Gelen akıllı sözleşmelerle Cardano, DeFi sektörünün piyasa kıymetini yakalayacağından güvenli olduğundan daha kuvvetli bir rakip olacak. Şimdiye kadar, DeFi’nin ağ etkinliği, Ethereum’un artan piyasa değerine katkıda bulunmuş oldu.

Sadece, DeFi’ye özgü piyasa kapitalizasyonunu yakalayarak ADA, piyasa etkinliğinden faydalanacaktır. Tamamen seyreltilmiş piyasa kıymeti istikrarlı bir halde artıyor ve piyasa kapitalizasyonundaki artış, Cardano’nun fiyat rallisindeki büyümenin bir işareti olacak.

Burada, Ethereum’un son birkaç ayda piyasa tutarındaki yükselişin ADA için rekabeti körüklediği de söylenebilir. Bununla beraber, kullanıcılarda daha mühim bir artış ve büyük HODLer’ların yoğunlaşmasıyla, ADA daha kuvvetli bir rakip bulunduğunu iddia edebilir. Şu anda, büyük HODLer’ların yoğunlaşma sayıları %24’tür ve aynı olasılıkla bir fiyat artışına da karşılık edecek şekilde bir artış alanı vardır.

Cardano (ADA) fiyatı an itibariyle$ 1.19dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Hemen Binance Refenras koduyla üye olun ve kazanmaya başlayın.

Feragatname: Çözümleme bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak yitik ya da kazançlardan yazar görevli değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün