Bitcoin Haberleri

PayPal artık Kripto Paralar ile Ödeme İmkanı Sağladı

Bugün kripto para birimi için mühim bir hedef daha. PayPal bu sabah, ABD’deki kullananların artık firmanın uygulamasını en popüler üç kripto para birimiyle ödeme yapmak için kullanabileceklerini duyurdu: Bitcoin, Ethereum ve Litecoin.

PayPal CEO’su Dan Schulman, “Kripto para birimleri ile dünyanın dört bir tarafındaki alışveriş yapmalarını sağlamak, dijital para birimlerinin her yerde ve kitlesel olarak kabul edilmesinde bir sonraki bölümdür,” dedi.

Bu duyuru pek de sürpriz olmadı. PayPal hareketi ortalama altı ay ilkin haber yapmıştı. Gene de, bugün kullanıma sunulan Kripto ile Ödeme özelliği büyük bir gelişme olarak nitelendiriliyor. Dünyanın en iyi ödeme sistemlerinden kabul edilen PayPal’ın kripto genişlemesi geniş kapsamlı etkilere haiz olacak. 26 milyondan fazla satıcı PayPal ağını kullanıyor.

Hepimiz İçin Kripto

Crypto ile Ödeme seçeneğinin kullanımı hakikaten daha basit olamazdı. PayPal cüzdanınızda (Bitcoin, Litecoin, Ethereum yada Bitcoin Cash) PayPal desteklenen kripto para birimlerinden herhangi birini tutuyorsanız, ödeme esnasında düzgüsel para biriminiz yerine bu para birimini kullanma seçeneği sunulacaktır.PayPal hemen sonra kripto para biriminizi ABD Doları benzer biçimde itibari para birimine , kısaca devlet tarafınca verilen para birimine dönüştürecektir. Satıcının Bitcoin fiyatıyla ilgilenip ilgilenmediğine bakılmaksızın, PayPal kabul eden herhangi bir satıcıda kripto para birimiyle ödeme yapmanızı sağlar.

PayPal, kullanıcılardan ödeme işleminde işlem tutarı alınmayacağını söylüyor. Şirket standart kur oranları belirleyecektir, bu süreçde birkaç sent kaybetmeniz mümkün olabilir.

On yıldan fazla bir süredir var olduktan sonrasında, kripto para birimi şu anda hakikaten hız kazanıyor. Geçen ay Bitcoin, senelerce devam eden aşırı volatiliteye karşın 1 trilyon dolarlık piyasa değeriyle terfi etti. Tesla’dan Elon Musk ve Twitter’dan Jack Dorsey benzer biçimde teknoloji dünyasındaki büyük insanoğlu para birimine büyük yatırım yapıyor. Ve kripto teknolojisinin öteki kullanımları bilhassa NFT’ler  hayal edebileceğimizden daha popüler bulunduğunu kanıtlıyor.

PayPal yakın gelecekte popüler para gönderme uygulaması Venmo’ya kripto para ödeme seçenekleri de eklemek istiyor. Venmo’nun ana rakibi Square’s Cash App, 2018’den beri kripto para birimi özelliklerine haiz ve daha geçen hafta platform herhangi bir işlem tutarı ödemeden Bitcoin gönderme ve alma hususi durumunu ekledi.

Kripto para birimi çoğunlukla geleneksel bankalar ve finans kurumları tarafınca hala kabul edilmez. PayPal teknolojiyi geniş çapta kullanımı, bu tür büyük ölçekli tanışmaya doğru atılmış büyük bir adımdır.

Hemen Binance Refenras koduyla üye olun ve kazanmaya başlayın.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

1 Comment

  1. Gün geçtikçe ileriye gitmemiz gerekirken geriye gittiğimizin net göstergesidir Paypal’ın Kripto Paralar ile ödeme almaya başlaması.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like