Bitcoin Haberleri

Ethereum Protokol Geliştiricisi, NFT’lerin Doğal Olarak Kusursuz Olduğunu Belirtti

Son haftalarda  Nft’ler giderek daha popüler hale geldi, yaygın bir halde benimsendi ve dijital sanatı satmak için ideal bir yol haline geldi.

William Entriken’e (Ethereum tabanlı bir NFT protokolünün ortak geliştiricisi ve yazarı) bakılırsa saydam ve kalıcı blockchain teknolojisine, NFT’lere ve pazar yerlerine kodlanmış olsa da, ev işleriniz şeklinde iyelik mevzusunda dijital bir talep, bir çok insanoğlunun iddia etmiş olduğu şeklinde doğası gereği fena değildir. Bununla beraber, agresif kavrama ve spekülasyonların yalnız NFT’leri değil, genel olarak kripto para birimlerini karbon ayak izleri tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğundan bir yıkım yoluna itdiğini vurguluyor.

Kripto para birimleri, bilhassa Bitcoin ve karbon dengelemesi ile çelişen William, bitcoin’in şu anki haliyle karbon dengelemesinin tam tersi bulunduğunu, karbon emisyonlarını atmosferden çıkarmak için ödeme eylemi bulunduğunu açıkça belirtti. Bunu daha da açıklayan geliştirici, satın alınan her BTC’NİN Karbon Kredisi satın almak şeklinde bulunduğunu söylüyor.

Vitalik Buterin ve öteki Ethereum geliştiricilerine ,ağın doğası gereği verimsiz emek harcama modelinden (PoW), fazlaca stabil ve verimli bir modele (PoS) geçişini görecek ethereum 2.0 yükseltmesini hızlandırmaya çağıran William, bu eylemin karmaşık ve yoğun hesaplamalara olan ihtiyacı azaltacağını ve böylece tabiat dostu bir hal alacağını deklare etti.

Hemen Binance Refenras koduyla üye olun ve kazanmaya başlayın.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün