Bitcoin Haberleri

Sandbox kurucusu Animoca şirketine 1 milyar dolar yatırım geliyor

Özellikle 2021 yılında yaptığı metaverse ve Web3 yatırımlarıyla bilinen Animoca Brands şirketinin kurucusu olan Yat Siu, bugün katıldığı bir Twitter Spaces konuşmasında, yılın ilk çeyreği itibariyle almayı hedefledikleri 1 milyar dolarlık yatırım için çeşitli yatırımcılarla görüşme halinde olduklarını duyurdu.

“Portföyümüzdeki firmalar da FTX’ten etkilendi”

Bloomberg’in Spaces etkinliğinde konuşan Siu, FTX çöküşünün tüm kripto dünyasını etkilediğini, buna kendilerinin de yatırım yaptığı şirketlerin de dahil olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“Bizim için şu anki hedef, 1. çeyrekte alacağımız yatırım. Gerçekten zorlu bir piyasa olduğunu belirtmemiz lazım. Piyasa gerçekten dengesiz ve bu yüzden yükselişler gelse bile, istediğimiz seviyenin altında kalacaktır. FTX çöküşü piyasayı olumsuz etkiledi. Buna bizim portföyümüzdeki şirketler de dahil. Yine de ben kripto paralara olan sermayenin gelmeye devam edeceğini düşünüyorum. Animoca’nın bazı iştirakleri de bu zorlu şartlarda yatırımlar almayı baaşrdılar. Dolayısıyla önümüzdeki döneme olumlu bakıyorum”

Hatırlanacağı üzere Siu Kasım ayında da yaptığı açıklamada, 2 milyar dolarlık bir metaverse ve Web3 fonu oluşturduklarını söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün