Genel

Twitter’da Gizli Kilitli Hesapları Görme

Günümüzün popüler uygulamalarından olan Twitter kullanıcılarına iki değişik hesap profili sunmaktadır. Bunlar ”Herkese Açık Profiller” ve ”Gizli-Kilitli Profiller”. Başlangıç olarak bu türler hakkında data vermek gerekirse;

Twitter Herkese Açık Profil: Sizi takip eden etmeyen her insanın sizi görebileceği hakkınızda fikir-görüş yazabileceği hesap türüdür. Bu profil türünü üye olanların yanı sıra üye olmayan ”Konuk” kullanıcılar da görebilmektedir.

Twitter Gizli Kilitli Profil: Bir tek sizi takip eden kullananların sizin profilinize ulaşabileceği hesap türüdür. Eğer siz bir kişiyi takip ediyosanız ve takip ettiğiniz şahıs sizi geri takip etmiyosa o şahıs sizin profilinizi göremeyecektir. Twitter’da bu hesaplar karşımıza korumalı yada gizli hesap olarak gelmektedir.

Twitter Gizli Hesaplar Görünür Hale Geldi!

2020 yılına girdiğimiz günlerde meydana gelen bazı problemler sebebiyle Gizli saklı-Kilitli yada kapalı hesap kullanan kişilerin hesapları görünür hale geldi. Bu hata bazı android kullanıcılarını etkiledi ve hesaplarının hala gizli saklı bulunduğunu sanan kullananların paylaşımları, tweet’leri ve belgeleri başka kullanıcılar ve ”Misafirler” tarafınca görüntülendi.

Gizli saklı twitter hesaplarının görünür olmasından dolayı bir özür yazısı paylaşan Twitter, sorun yaşayan insanların çoğu zaman hesaplarında bazı değişimler halletmeye çalışan ve meydana getiren kişilerin bulunduğunu belirtti. Özür yazısında ek olarak ” Bizlere duyduğunuz itimat için minnettarız. Her geçen gün bu itimatı kazanmak için daha oldukça çalışıyoruz.” kelimelerini kullandı.

Paylaşılan açıklamada ek olarak PC ve IOS kullananların bu hatadan etkilenmediğini yalnız Android kullanıcılarının etkilendiği belirtlimişti. Twitter hatayı yaşayan hesapların belgelerinin ve bilgilerinin üçüncü kaynaklar tarafınca ele geçirilmediğini fakat problemi yaşayan hesapların kullanıcılarının güvenlik açısından şifrelerini değiştirmesini önerdi.

Gizli twitter hesabını görmek mümkün mü?

Aslolan mevzuya gelecek olursak 2020 senesinde twitter gizli saklı hesapları görmek için herhangi bir uygulama yada eklenti yoktur. Bununla ilgili çıkarılan her şey asılsızdır. Herhangi bir sitede gizli saklı profil görmek amacıyla verdiğiniz bilgiler kişisel hesabınızı tehlikeye atar.

Twitter gizli saklı hesapları anonim olarak görmek istiyorsanız bunun için ”Fake” (Sahte) isimli bir hesap açıp görmek istediğiniz kullanıcıya takip isteği atabilirsiniz. Yalnız bu yolun işe yaraması için ise takip isteği attığınız kullanıcının isteği kabul etmesi gerekmektedir.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Instagram için böyle uygulamaların ve eklentilerin olduğunu biliyorum ama twitter ile ilgili bilgim yoktu bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün